ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
UWAGA POBOROWI

UWAGA POBOROWI

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o...
17
Niedziela
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Antoniego, Henryki, Mariana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NIE DAJ SIĘ WIRUSOWI

2020-03-12 11:05:40

Władze miejskie i powiatowe, realizując polecania Rządu w sprawie ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronaworusa COVID-19, zamknęły szkoły i instytucje kultury oraz podjęły szereg dalszych decyzji, których skutki już odczuwamy bądź odczujemy w najbliższych dniach.

Zgodnie z decyzją Rządu o zawieszeniu zajęć we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce, Urząd Miejski w Wejherowie podjął decyzje o zamknięciu w terminie od16 do 25 marca wszystkich publicznych i niepublicznych placówek oświatowych na terenie miasta. W czwartek (12 marca) i w piątek (13 marca) rodzice będą jeszcze mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli. Ponadto od dziś aż do odwołania zamknięte zostają: kryta pływalnia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, przy ul. Nanickiej, Filharmonia Kaszubska, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Starostwo Powiatowe, w trosce o nierozprzestrzenianie zagrożenia koronawirusowego od czwartku 12 marca na okres dwóch tygodni, zamyka dla ludności działalność Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wszystkie wcześniej zaplanowane wydarzenia oraz zajęcia zostają odwołane.

Od poniedziałku 16 marca do piątku 27 marca br., Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie będzie obsługiwał klientów w godzinach 7:30 – 15:15. W związku z tym anulowane zostają wszystkie internetowe rezerwacje na rejestracje pojazdów. Osoby które nabyły lub sprzedały pojazd już zarejestrowany na terenie Polski, w celu uniknięcia kary za nieterminowe dokonanie rejestracji, mogą dokonać zgłoszenia rejestracyjnego drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP lub za pośrednictwem poczty. Osoby które sprowadziły używany pojazd z zagranicy proszone są o dokonanie rejestracji pojazdu w terminie do 30 dni od dnia jego sprowadzenia, w Wydziale Komunikacji w zmienionych godzinach jego pracy.

W autobusach MZK Wejherowo wstrzymana zostaje sprzedaż biletów przejazdowych przez kierowców. Pasażerowie będą mogli kupić bilet przy pomocy karty elektronicznej, którą można doładować w Internecie lub w kasie MZK przy ul. Tartacznej oraz jednorazowe bilety telefoniczne poprzez aplikacje mobilne. Bilety  w wersji papierowej będzie można także kupić w niektórych kioskach na terenie miasta.

TO MOŻESZ ZROBIĆ

Aby zminimalizować ryzyko kontaktu z koronawirusem ograniczymy do minimum sytuacje w których przebywamy w dużych skupiskach ludzi. Jeśli możemy coś załatwić cyfrowo (zakupy, sprawy urzędowe), zróbmy to. Nie wszystko jeszcze można w pełni załatwić zdalnie, ale na pewno każdą sprawę urzędową można zainicjować online. Wystarczy skorzystać z e-usługi "pismo ogólne", jaka jest dostępne na portalu gov.pl. Możemy wysłać je do urzędu w każdej sprawie, dodać załączniki, wszystko podpisując profilem zaufanym. Na www.gov.pl znajdziemy także wszystkie inne dostępne e-usługi. Jest ich coraz więcej – od wniosku online o wydanie dowodu osobistego po zgłoszenie przez Internet narodzin nowego członka rodziny.

Do załatwiania spraw urzędowych online potrzebny jest tzw. profil zaufany. Jeśli ktoś go niema, a jest posiadaczem elektronicznego dostępu do konta osobistego w dowolnym z dużych banków w Polsce, to może założyć profil zaufany przy pomocy bankowości elektronicznej swojego banku. Jest to bardzo łatwe i zajmuje  nie więcej niż 2-3 minuty.

Wirus może znajdować się na banknotach i monetach, dlatego płacąc w sklepie korzystajmy z bezgotówkowych form płatnośc: kartą zbliżeniową, blikiem lub aplikacją w smartfonach. W ten sposób ograniczymy styczność z banknotami i monetami.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kolejny autobus o napędzie elektrycznym trafił do testów do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie. W listopadzie ubiegłego roku próbowany był autobus miejski Mercedes eCitaro, a od...

2021-01-12 20:12:49

Rząd doprecyzował zasady szczepień przeciwko koronawirusowi dla osób zakwalifikowany do etapu 1. Wśród nich są przede wszystkim seniorzy oraz pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz...

2021-01-13 11:04:10

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania stacjonarnego, Miejski Zakład Komunikacji od poniedziałku 18 stycznia br. powraca na wszystkich liniach do standardowych...

2021-01-14 11:45:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!