ZŁAPALI PODEJRZANEGO

ZŁAPALI PODEJRZANEGO

Po niecałych dwóch miesiącach intensywnych działań śledczych, kryminalni z...
REDA I RUMIA

REDA I RUMIA

Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020...
REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Rząd zdecydował o nowym podziale etapu I szczepień. Skorygowany plan został...
ULICZNA BIJATYKA

ULICZNA BIJATYKA

Agresora zatrzymano, a poszkodowanego opatrzono. Funkcjonariusze Straży...
OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
25
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LEKTURA GODNA POLECENIA

2020-04-12 19:56:44

Pierwsza książka z cyklu Biblioteczka Bohaterów Niepodległej wyjrzała na światło dzienne. Z inicjatywy Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie wydanoksiążeczkę dla młodych czytelników pod tytułem "Alicja Kotowskiej. Nasza Siostra Dyrektor".

W nowej książeczce przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych czytelnicy poznają sylwetkę i historię życia bł. siostry Alicji Kotowskiej. Historia jest opowiedziana z punktu widzenia dziecka. Narratorem w opowieści jest jedna z uczennic szkoły, której dyrektorem przed wojną była siostra Alicja Kotowska. Szkołę prowadziło Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego.

Narracja opowieści opierają się na faktach historycznych i bazują na wspomnieniach uczennic siostry Alicji Kotowskiej i współsióstr zakonnych spisanych w książce "Jak kropla w oceanie. Życie i męczeństwo bł. s. Alicji Kotowskiej Zmartwychwstanki" siostry Teresa Matei Florczak CR. W poszczególnych rozdziałach poznajemy znane i mniej znane wydarzenia, których inicjatorką była siostra Alicja.

Książka "Alicja Kotowskiej. Nasza Siostra Dyrektor" jest dostępna na stronie internetowej Muzeum Piaśnickiego - TUTAJ. Można ją pobrać w formacie PDF i czytać na komputerach, tabletach, czy smartfonach.

Autorką książki, która jest pierwszym tomikiem z mającej powstać serii, jest Eugenia Drawz (wejherowianka, pedagog, emerytowana wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie). Książka o bł. siostrze Alicji Kotowskiej jest już koleją publikacją autorki, która wcześniej napisała popularną powieść dla dzieci "Zaczarowane lato". W 2015 roku autorka została uhonorowana nagrodą "Gryfa Literackiego" za powieść fabularną "W cieniu Piaśnicy".

Ilustracje ora projekt okładki wykonała Aleksandra Spanowicz (wejherowianka, malarka, rysowniczka komiksów, ilustratorka, nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie).

qratorPrzeczytaj również
Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, w najbliższy wtorek nastąpi przerwa w dostawie wody...

2021-01-18 13:42:20

Rząd zdecydował o nowym podziale etapu I szczepień. Skorygowany plan został zaprezentowany przez szefa KPRM podczas konferencji prasowej z udziałem minister Rodziny i Polityki Społecznej oraz...

2021-01-22 09:23:40

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce protest solidarnościowy w obronie niezawisłości sędziowskiej i wolnych sadów. Była to także akcja wspierająca...

2021-01-21 09:35:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!