ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
UWAGA POBOROWI

UWAGA POBOROWI

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o...
16
Sobota
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POMYSŁ NA MEDAL

2020-04-24 08:35:29

Zespół pielęgniarski Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie zajął II miejsce w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2019, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Konkurs dotyczył wyłonienia dobrych i innowacyjnych praktyk w zakresie opieki pielęgniarskiej, służących poprawie jakości i bezpieczeństwa pacjenta. Wzięły w nim udział zespoły pielęgniarskie z całej Polski, które wdrożyły w 2019 zmiany w praktyce lub organizacji świadczeń zdrowotnych mające na celu poprawę jakości opieki i spełniające kryteria innowacyjności.

Zarząd Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, działającego przy szpitalu w Wejherowie zgłosił do konkursu projekt pn. "Standaryzacja opieki pielęgniarskiej z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP we wszystkich obszarach i na wszystkich oddziałach", który od 2015 r. pod kierunkiem dr Beaty Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa stosowany jest przez zespół pielęgniarski na wszystkich 18 oddziałach szpitala w Wejherowie: Otolaryngologii, Okulistyce, Urologii, Neurologii i Udarowym, Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Kardiochirurgii, Ortopedii, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Chirurgii Dziecięcej, Położnictwie, Neonatologii, Ginekologii, Patologii Ciąży, Intensywnej Terapii, Pediatrii, Chorób Płuc i Rehabilitacji Kardiologicznej.

Głównym beneficjentem innowacyjnego projetu sa pacjenci, który na co dzień korzystają ze wsparcia pielęgniarek i pielęgniarzy w szpitalu. Stanowi on także duże ułatwienie dla kadry pielęgniarek i położnych oraz kadra zarządzającej w pielęgniarstwie, dzięki jednolitemu systemowi planowania i dokumentowania opieki, co ułatwia i systematyzuje proces pielęgnowania oraz pozwala na określenie zakresu pożądanej i zrealizowanej opieki pielęgniarskiej w każdym z oddziałów szpitalnych.

opr. qratorPrzeczytaj również
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą - wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii: Małą...

2021-01-11 12:44:57

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

Pięciu kandydatów może stanąć w szranki w przedterminowych wyborach Wójta Gminy Wejherowo. We wtorek 12 stycznia br. Komisarz Wyborczy w Słupsku przekazał informację o komitetach wyborczych które...

2021-01-12 20:42:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!