TO BYŁO PODPALENIE

TO BYŁO PODPALENIE

W sobotę wieczorem służby ratowniczo-gaśnicze zostały wezwane do pożaru...
MARSZ PROTESTU

MARSZ PROTESTU

Był w sobotę, w niedzielę, będzie i w poniedziałek. Mieszkańcy Wejherowa,...
TYLKO PANIE ZAGRAŁY

TYLKO PANIE ZAGRAŁY

Podczas gdy szczypiorniści Tytanów mieli nieplanowaną przerwę w...
GRYF POLEGŁ W ŚWINOUJŚCIU

GRYF POLEGŁ W ŚWINOUJŚCIU

Miłe złego początki. Gryf pierwszy strzelił bramkę ale później stracił aż...
STYPENDIA STAROSTY

STYPENDIA STAROSTY

Po raz dwudziesty pierwszy przyznane zostały Stypendia Starosty, dla...
27
Wtorek
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Iwony, Noemi, Szymona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POMYSŁ NA MEDAL

2020-04-24 08:35:29

Zespół pielęgniarski Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie zajął II miejsce w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2019, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Konkurs dotyczył wyłonienia dobrych i innowacyjnych praktyk w zakresie opieki pielęgniarskiej, służących poprawie jakości i bezpieczeństwa pacjenta. Wzięły w nim udział zespoły pielęgniarskie z całej Polski, które wdrożyły w 2019 zmiany w praktyce lub organizacji świadczeń zdrowotnych mające na celu poprawę jakości opieki i spełniające kryteria innowacyjności.

Zarząd Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, działającego przy szpitalu w Wejherowie zgłosił do konkursu projekt pn. "Standaryzacja opieki pielęgniarskiej z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP we wszystkich obszarach i na wszystkich oddziałach", który od 2015 r. pod kierunkiem dr Beaty Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa stosowany jest przez zespół pielęgniarski na wszystkich 18 oddziałach szpitala w Wejherowie: Otolaryngologii, Okulistyce, Urologii, Neurologii i Udarowym, Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Kardiochirurgii, Ortopedii, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Chirurgii Dziecięcej, Położnictwie, Neonatologii, Ginekologii, Patologii Ciąży, Intensywnej Terapii, Pediatrii, Chorób Płuc i Rehabilitacji Kardiologicznej.

Głównym beneficjentem innowacyjnego projetu sa pacjenci, który na co dzień korzystają ze wsparcia pielęgniarek i pielęgniarzy w szpitalu. Stanowi on także duże ułatwienie dla kadry pielęgniarek i położnych oraz kadra zarządzającej w pielęgniarstwie, dzięki jednolitemu systemowi planowania i dokumentowania opieki, co ułatwia i systematyzuje proces pielęgnowania oraz pozwala na określenie zakresu pożądanej i zrealizowanej opieki pielęgniarskiej w każdym z oddziałów szpitalnych.

opr. qratorPrzeczytaj również
Smutna wiadomość dotarła do nas w czwartek. Zmarł Mirosław Odyniecki, dziennikarz, literat, muzyk, satyryk, animator życia społeczno-kulturalnego, osoba znana w Wejherowie i powiecie. W ostatnich...

2020-10-23 08:27:39

Wraz z zakończeniem dotychczasowej kadencji Rady Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, wręczono nominacje nowym osobom, nominowanym do tego gremium przez instytucje...

2020-10-20 09:47:48

W Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego "Święty Jan Paweł II – Totus Tuus".

2020-10-22 13:11:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!