ŚWIATŁA TO PODSTAWA

ŚWIATŁA TO PODSTAWA

Ruszyła 5 edycja ogólnopolskiej kampanii: Twoje Światła – Nasze...
NOWE OGRANICZENIA

NOWE OGRANICZENIA

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z pandemią korona wirusa. Milcząco...
APEL SAMORZĄDOWCÓW

APEL SAMORZĄDOWCÓW

Z inicjatywą o jak najszybsze naprawienie sytuacji młodych matek a także...
ODSZEDŁ MIREK ODYNIECKI

ODSZEDŁ MIREK ODYNIECKI

Smutna wiadomość dotarła do nas w czwartek. Zmarł Mirosław Odyniecki,...
KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

W Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbyło...
24
Sobota
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWOLNE ODMRAŻANIE

2020-04-29 13:38:00

Zaraz po majowym długim weekendzie rozpocznie się kolejny etap luzowania ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym. Otwarte zostaną centra handlowe, hotele i pensjonaty wznowią działalność, stopniowo otwierane będą instytucje kultury, żłobki i przedszkola.

O drugim etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 poinformowali dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powrót do normalności jeszcze potrwa, a jego tempo zależeć będzie przede wszystkim od rozwoju epidemii.

Od poniedziałku 4 maja br. otwarte zostaną centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, z jednoczesnym wprowadzeniem limitu ilości przebywających tam osób. Na 1 osobę musi przypadać nie mniej niż 15m kw. powierzchni handlowej, przy czym nie wlicza się do niej powierzchnia korytarzy. W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu.

Hotele i pensjonaty będą mogły ponownie przyjmować gości ale pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. W hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych. Siłownie, sale pobytu i baseny pozostają zamknięte, natomiast restauracje hotelowe mogą wydawać posiłki gościom hotelowym tylko do pokoju. Nie mogą serwować ich na miejscu w hotelowej restauracji.

Uchylony zostaje dotychczasowy zakaz handlu w weekendy dla wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych.

Powoli odradzać się będzie życie kulturalne. Uchylony zostaje zakaz działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności kulturalnej, przy czym instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Od poniedziałku 4 maja osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły ponownie korzystać z rehabilitacji leczniczej. Salony masażu nadal pozostają zamknięte.

Od środy 6 maja rozpocznie się proces otwierania żłobków i przedszkoli. O otwarciu danej placówki zadecyduje organ prowadzący, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną na danym obszarze organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednocześnie w uzasadnionych przypadkach jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

opr. qratorPrzeczytaj również
Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z pandemią korona wirusa. Milcząco przyznaje się, że dotychczasowe działania okazały się kompletnym fiaskiem. Nowo obostrzenia, według premiera oraz...

2020-10-23 12:15:20

Już wkrótce jarmark produktów regionalnych ponownie zagości w Porcie Rumia. Podczas jesiennej edycji oferowane będą produkty rękodzielnicze, biżuteria, ozdoby oraz żywność z różnych regionów...

2020-09-28 11:20:11

Miło, gdy o naszym mieście mówi się, pisze lub robi filmy. Wejherowo pojawia się także w literaturze. Czasem to tylko wzmianki, jak np. w książce "Czterej pancerni i pies" Janusza...

2020-09-24 09:32:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!