POLICYJNE KONTROLE

POLICYJNE KONTROLE

Rozpoczęły się kontrole obiektów wielkopowierzchniowych w celu...
ART’N’VOICES ZAPRASZA

ART’N’VOICES ZAPRASZA

Wspaniała informacja dla miłośników śpiewu chóralnego na najwyższym...
POWRÓT DO SZKOŁY

POWRÓT DO SZKOŁY

Rodzice, niepewni jakie będą losy ich dzieci wraz z nastaniem nowego roku...
Z SEKATOREM DO PARKU

Z SEKATOREM DO PARKU

Park Cedron cieszy się ogromną i wciąż rosnącą popularnością wśród...
WYSTAWA FOTOGRAFII

WYSTAWA FOTOGRAFII

Zdjęcia Patrycji Kruk powstałe we współpracy z Teatru Tańca "Sarasvati"...
7
Piątek
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWA JAKOŚĆ NA KORTACH

2020-05-10 20:28:25

Tenis ziemny jest jednym z pierwszych sportów który skorzystał na rządowym odmrażaniu. Korty tenisowe w Wejherowie już działają, chętnych do gry nie brakuje. Wznowione także zostały treningi dla dzieci w szkółce tenisowej. Okres przymusowego przestoju został wykorzystany m. in. do poprawy jakości oferty dla miłośników białego sportu.

Na podstawie decyzji rządowej od 4 maja, przy zachowaniu określonych reżimów sanitarnych i społecznych, można korzystać z kortów tenisowych. Gdy tylko pogoda pozwoliła, wejherowscy miłośnicy tenisa ruszyli do gry.

Aktualnie dla chętnych dostępne są dwa korty ziemne na dolnym poziomie. Na poziomie górnym kończy się przebudowa boisk. Od tego sezonu układ kortów wraca do swojego historycznego pierwowzoru. Będą tam trzy pełnowymiarowe korty deblowe. Taki układ pamiętają tylko najstarsi wejherowianie, ponieważ w drugiej połowie lat 80-tych ubiegłego wieku dokonano zmiany polegającej na pozostawieniu na górnym poziomie tylko jednego kortu deblowego i "ścieśnieniu" pozostałych dwóch w ten sposób, aby stworzyć jeszcze trzy korty singlowe.

- Jesteśmy już w trakcie sezonu który rozpoczął się 4 maja. Mogliśmy ruszyć wcześniej ale było to niemożliwe z uwagi na sytuacje panującą w kraju - mówi Lech Bieńkowski, Wejherowskie Korty Tenisowe. - Trzy korty singlowe które były u góry, z odstępami po trzy mety między nimi powodowały, że gracze z sąsiednich kortów na siebie wpadali. Powodowało to dyskomfort, piłki przelatywały z kortu na kort, a to dodatkowo przeszkadzało w grze. Rozważałem różne opcje, dokonywaliśmy różnych pomiarów i wyszło nam że jest możliwe aby komfortowo i z zachowaniem pełnych wymiarów pomiędzy placami gry na górnym poziomie zrobić trzy korty deblowe.

Co ważne, trzy pełnowymiarowe deblowe korty na górnym poziomie, spełniają wszystkie wymogi jakie Polski Związek Tenisowy zaproponował Ministerstwu Zdrowia dla wyrażenia zgody na „odmrożenie” uprawiania tenisa ziemnego w dobie epidemii koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o zachowanie minimalnych odległości pomiędzy sąsiadującymi placami gry.

- Aktualnie trwa na nich pracy aby można było z nich korzystać - dodaje Lech Bieńkowski. - Trzeba było przenieść ujęcia wody, wykonać niezbędne prace gruntowe, osadzić słupki siatkowe oraz zakotwiczyć plastykowe linie pól gry. W ciągu najbliższych kilku dni, przy dobrej pogodzie, będzie można doprowadzić je do stanu użytkowania. Trzeba jeszcze wysypać nową mączkę, powbijać linie i rozwiesić siatki.

Pojawi się także nowość w postaci siatek/przegród oddzielających korty od siebie. Będą one zamontowane na stałe i będą w razie potrzeby rozsuwane jak kurtyny, szczególnie gdy prowadzone będą treningi, szkolenia lub zabawy z dziećmi. Dzięki temu rozwiązaniu na sąsiednie korty nie będą przelatywały piłki.

Wejherowskie korty zyskają zatem wiele na komforcie i jakości, a jednocześnie będzie to powrót do pierwotnego układu placów gry, jaki był od samego początku ich funkcjonowania.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Wczoraj palił się budynek Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego. Udało nam się zdobyć więcej szczegółów na temat wybuchu pożaru i przebiegu akcji gaśniczej. Trwają intensywne działania...

2020-08-04 20:20:25

Skromniej, nie na placu Wejhera i bez udziału mieszkańców. W poniedziałek na placu służbowym komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odbył się uroczystości obchodów Święta Policji. Dla...

2020-07-27 18:48:27

W ramach Letnich Warsztatów Wejherowskie Centrum Kultury zorganizowało plener malarski dla dzieci, podczas którego mali artyści pod okiem doświadczonego instruktora, malowali wejherowskie...

2020-07-23 21:30:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!