KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

Tylko do 31 stycznia można oddać swój głos w plebiscycie na Kaszubskie...
NARKOTYKI W DOKUMENTACH

NARKOTYKI W DOKUMENTACH

Niecodzienna sytuacja. W Znalezionych dokumentach jakie uczciwy znalazca...
DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

W Wejherowie jest możliwe zamówienie bezpłatnego transportu dla seniorów...
ZŁAPALI PODEJRZANEGO

ZŁAPALI PODEJRZANEGO

Po niecałych dwóch miesiącach intensywnych działań śledczych, kryminalni z...
REDA I RUMIA

REDA I RUMIA

Dwie największe i najkosztowniejsze drogowe inwestycje powiatowe roku 2020...
25
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WSPÓLNIE ZADBAJMY O ŚRODOWISKO

2020-06-24 09:48:10

Jeszcze tylko kilka dni mają mieszkańcy powiatu wejherowskiego na wyrażenie swojej opinii w zakresie elektromobilności. Starostwo Powiatowe przygotowało specjalną ankietę, którą można w kilka minut wypełnić on-line. Opinia mieszkańców będzie ważnym głosem w planowaniu strategii elektromobilności dla naszego powiatu.

Cel główny przedsięwzięcia to szczegółowe zaplanowania działań dotyczących rozwoju elektromobilności na terenie powiatu wejherowskiego, szczególnie w aspekcie transportu zbiorowego (autobusowego), stacji ładowania dla autobusów i samochodów osobowych. Wnioski i rekomendacje zostaną przedstawione w "Strategii Elektromobilności Powiatu Wejherowskiego do 2035 r.", której realizacja jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Obecnie trwa pierwszy etap przygotowania strategii - konsultacje społeczne. W tym celu została uruchomiona ankieta on-line dotycząca badania potrzeb w poszczególnych gminach naszego powiatu w zakresie nowoczesnych rozwiązań transportowych dostępna pod linkiem: https://e-powiatwejherowski.webankieta.pl/. Ankieta jest dostępna do 28 czerwca 2020 r. Odpowiedzi udziela się anonimowo, a jej wyniki będą prezentowane jedynie w formie zbiorczej.

Realizacja Strategii ma pomóc osiągnąć szereg celów cząstkowych m. in. takich jak:

  • zmniejszenie emisji spalin autobusów i samochodów w miastach,
  • wymianę taboru pojazdów w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Wejherowie (MZK zapewnia usługi przewozowe na obszarze zamieszkałym przez około 130 tys. mieszkańców powiatu wejherowskiego)
  • propagowanie idei elektromobilności wśród mieszkańców,
  • wykorzystanie elementów tzw. Smart City (elektryczne rowery, elektryczne hulajnogi, elektryczne rowery cargo, rower publiczny, sterowanie ruchem, monitoring ruchu pojazdów, itd.),
  • wykorzystanie nowoczesnych i innowacyjnych technologii w transporcie publicznym,
  • uruchomienie pilotażów w zakresie pojazdów bezemisyjnych przy wykorzystaniu technologii z ogniwami paliwowymi FCEB (wykorzystujące wodór jako paliwo).

Osiągnięcie założonych celów przełoży się na konkretne korzyści dla mieszkańców takie jak: poprawa jakości powietrza w miastach, obniżenie poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery, poprawę atrakcyjności osiedleńczej i zwiększenie atrakcyjności turystycznej oraz inwestycyjnej powiatu, obniżenie poziom hałasu, podniesienie jakość życia, globalną poprawę jakości bezpieczeństwa energetycznego oraz rozwój stosowania nowoczesnych form bezemisyjnego napędu pojazdów.

qratorPrzeczytaj również
Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, w najbliższy wtorek nastąpi przerwa w dostawie wody...

2021-01-18 13:42:20

W Wejherowie jest możliwe zamówienie bezpłatnego transportu dla seniorów 70+, którzy nie będą mogli samodzielnie dotrzeć do punktu szczepienia na COVID-19. Wszystko można załatwić dzwoniąc na...

2021-01-25 09:38:00

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce protest solidarnościowy w obronie niezawisłości sędziowskiej i wolnych sadów. Była to także akcja wspierająca...

2021-01-21 09:35:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!