NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
11
Niedziela
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Filipa, Izoldy, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ŚMIECIOWY PROBLEM

2020-07-05 13:30:02

Pomimo przyjęcia jasnych regulacji w sprawie odbioru śmieci i wywozu nieczystości, nie brakuje osób które szukają drogi na skróty. W ten sposób wydaje im się że oszczędzą kilka złotych. Dlatego wciąż mamy do czynienia ze zjawiskiem podrzucania śmici innym, tworzeniem dzikich wysypisk oraz spalaniem śmieci w przydomowych kominkach i instalacjach grzewczych.

Kontrolą przestrzegania przepisów sortowania i wywożenia odpadów komunalnych zajmuje się Straż Miejska. Osoby nie przestrzegające prawa są ścigane i karane. Pomimo tego, nie brakuje kolejnych, którym wydaje się, że mogą pozostać bezkarni. Oto garść przykładów z ostatniego miesiąca.

Na początku czerwca wczesnym rankiem Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że w rejonie ulicy Marynarki Wojennej w Wejherowie ktoś spala odpady. Na miejscu funkcjonariusze zastali ognisko w którym spalane były opony samochodowe. Sprawca tego czynu ukarany został mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Tymczasem opony można było legalnie i bez problemu zostawić w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działającym w ZUK-u na ul. Obrońców Helu.

Strażnicy miejscy interweniowali także w sprawie podrzucania śmieci. Jeden z mieszkańców Wejherowa przywiózł samochodem na ul. Wałową swoje odpady (w tym także zużyte opony) i zamierzał zostawić je w tamtejszych kontenerach na odpady. Został zatrzymany i otrzymał mandat karny w kwocie 500 zł.

Straż Miejska przypomina także, że nie wolno na własną rękę robić tzw. wystawek na ulicy, oczekując, że ZUK te odpady zabierze. Zgodnie z przyjętą w Wejherowie procedura najpierw należy taką wystawkę uzgodnić z Zakładem Usług Komunalnych i dopiero po ustaleniu terminu odpady przygotować. W ostatnim czasie takie dzikie wystawki pojawiły się na ulicy Dworcowej, Sobieskiego czy Strzeleckiej. W takiej sytuacji Straż Miejska ustala osobę odpowiedzialną za powstanie takiego dzikiego wysypiska aby zobowiązać ją do uprzątnięcia odpadów. Jeśli ustalenie sprawców jest niemożliwe, zlecenie uprzątnięcia śmieci przekazane zostaje do ZUK-u na zasadzie tzw. interwencyjnego wywozu śmieci. Jest to usługa ponadnormatywna za którą trzeba dodatkowo zapłacić. W sytuacji gdy nie uda się zidentyfikować osoby odpowiedzialnej za powstanie tej sytuacji, koszty ponosić będą solidarnie wszyscy mieszkańcy.

qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia, które zostanie po świętach. Podziel się tym, czego nie zjesz. Wesprzyj potrzebujących i przekaż jedzenie do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych.

2021-04-05 15:26:34

W kwietniu odbywać się będzie w Wejherowie Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie pozbyć się zalegających, uciążliwych śmieci i odpadków.

2021-04-06 09:40:51

Choć pogoda oraz sytuacja epidemiczna nie zachęcają do odwiedzania placów zabaw, to funkcjonariusze Straży Miejskiej już sprawdzają stan tych obiektów. Wszystko po to aby dzieci które na nich się...

2021-04-06 14:51:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!