POLICYJNE KONTROLE

POLICYJNE KONTROLE

Rozpoczęły się kontrole obiektów wielkopowierzchniowych w celu...
ART’N’VOICES ZAPRASZA

ART’N’VOICES ZAPRASZA

Wspaniała informacja dla miłośników śpiewu chóralnego na najwyższym...
POWRÓT DO SZKOŁY

POWRÓT DO SZKOŁY

Rodzice, niepewni jakie będą losy ich dzieci wraz z nastaniem nowego roku...
Z SEKATOREM DO PARKU

Z SEKATOREM DO PARKU

Park Cedron cieszy się ogromną i wciąż rosnącą popularnością wśród...
WYSTAWA FOTOGRAFII

WYSTAWA FOTOGRAFII

Zdjęcia Patrycji Kruk powstałe we współpracy z Teatru Tańca "Sarasvati"...
7
Piątek
Sierpień 2020
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ŚMIECIOWY PROBLEM

2020-07-05 13:30:02

Pomimo przyjęcia jasnych regulacji w sprawie odbioru śmieci i wywozu nieczystości, nie brakuje osób które szukają drogi na skróty. W ten sposób wydaje im się że oszczędzą kilka złotych. Dlatego wciąż mamy do czynienia ze zjawiskiem podrzucania śmici innym, tworzeniem dzikich wysypisk oraz spalaniem śmieci w przydomowych kominkach i instalacjach grzewczych.

Kontrolą przestrzegania przepisów sortowania i wywożenia odpadów komunalnych zajmuje się Straż Miejska. Osoby nie przestrzegające prawa są ścigane i karane. Pomimo tego, nie brakuje kolejnych, którym wydaje się, że mogą pozostać bezkarni. Oto garść przykładów z ostatniego miesiąca.

Na początku czerwca wczesnym rankiem Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że w rejonie ulicy Marynarki Wojennej w Wejherowie ktoś spala odpady. Na miejscu funkcjonariusze zastali ognisko w którym spalane były opony samochodowe. Sprawca tego czynu ukarany został mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Tymczasem opony można było legalnie i bez problemu zostawić w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działającym w ZUK-u na ul. Obrońców Helu.

Strażnicy miejscy interweniowali także w sprawie podrzucania śmieci. Jeden z mieszkańców Wejherowa przywiózł samochodem na ul. Wałową swoje odpady (w tym także zużyte opony) i zamierzał zostawić je w tamtejszych kontenerach na odpady. Został zatrzymany i otrzymał mandat karny w kwocie 500 zł.

Straż Miejska przypomina także, że nie wolno na własną rękę robić tzw. wystawek na ulicy, oczekując, że ZUK te odpady zabierze. Zgodnie z przyjętą w Wejherowie procedura najpierw należy taką wystawkę uzgodnić z Zakładem Usług Komunalnych i dopiero po ustaleniu terminu odpady przygotować. W ostatnim czasie takie dzikie wystawki pojawiły się na ulicy Dworcowej, Sobieskiego czy Strzeleckiej. W takiej sytuacji Straż Miejska ustala osobę odpowiedzialną za powstanie takiego dzikiego wysypiska aby zobowiązać ją do uprzątnięcia odpadów. Jeśli ustalenie sprawców jest niemożliwe, zlecenie uprzątnięcia śmieci przekazane zostaje do ZUK-u na zasadzie tzw. interwencyjnego wywozu śmieci. Jest to usługa ponadnormatywna za którą trzeba dodatkowo zapłacić. W sytuacji gdy nie uda się zidentyfikować osoby odpowiedzialnej za powstanie tej sytuacji, koszty ponosić będą solidarnie wszyscy mieszkańcy.

qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Wczoraj palił się budynek Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego. Udało nam się zdobyć więcej szczegółów na temat wybuchu pożaru i przebiegu akcji gaśniczej. Trwają intensywne działania...

2020-08-04 20:20:25

Skromniej, nie na placu Wejhera i bez udziału mieszkańców. W poniedziałek na placu służbowym komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odbył się uroczystości obchodów Święta Policji. Dla...

2020-07-27 18:48:27

W ramach Letnich Warsztatów Wejherowskie Centrum Kultury zorganizowało plener malarski dla dzieci, podczas którego mali artyści pod okiem doświadczonego instruktora, malowali wejherowskie...

2020-07-23 21:30:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!