PANIE POKAZAŁY KLASĘ

PANIE POKAZAŁY KLASĘ

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch...
TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

TYTANI ROZPOCZĘLI ROZGRYWKI

Od przegranej rozpoczęli sezon 2021/2022 szczypiorniści KS Tytani...
BIEGANIE I POMAGANIE

BIEGANIE I POMAGANIE

W niedzielę w Bolszewie odbyła się charytatywna impreza sportowa, której...
ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

ZLOT TURYSTÓW SENIORÓW

Po raz ósmy odbył się w Wejherowie Zlot Turystów Seniorów. Impreza odbywa...
OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA

Zgodnie z postanowieniami r egulaminu utrzymania czystości i porządku na...
21
Wtorek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE

2015-03-14 14:56:53

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbył się powiatowy finał Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie. Wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować Powiat Wejherowski na finale wojewódzkim.

W piątek 13 marca w I LO w Wejherowie przy ul. Bukowej, stawili się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego, rywalizujący w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Przybyło dziesięciu laureatów wyłonionych w konkursach szkolnych. Zawody miały na celu wyłonienie zwycięzców, którzy zostaną finalistami X Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Uczniowie odpowiadali pisemnie na 30 pytań testowych które dotyczyły kompetencji i działalności samorządów lokalnych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się rozległą wiedzą. Testy są bardzo trudne. Układamy je w oparciu o przepisy ustaw – powiedziała Jadwiga Jędrej Przewodnicząca Powiatowej Komisji Konkursowej – Test dotyczy kompetencji samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich, pracy rady gmin i miast, rady powiatu, sejmiku wojewódzkiego a także pracy zarządów. Uczestnicy muszą znać zakres uprawnień i odpowiedzialności władz lokalnych oraz wzajemne relacje pomiędzy przedstawicielami władz samorządowych różnych szczebli. Finał powiatowy ma na celu wyłonienie czwórki uczniów która będzie reprezentować powiat wejherowski w finale wojewódzkim.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Marika Klaman – ZSP nr 1 w Wejherowie przed, ex equo, Brygidą Lange - ZSP nr 3 w Wejherowie i Pauliną Jadczak ZSP nr 1 w Wejherowie. Trzecie miejsce po dogrywce wywalczyła Patrycja Wilkowska – ZSP nr 1 w Wejherowie. Ta czwórka będzie reprezentowała nasz powiat na finałach wojewódzkich, które odbędą się 24 kwietnia w Gdańsku. Zwyciężczynie otrzymały z rąk Starosty Powiatu Wejherowskiego Gabrieli Lisius dyplomy i nagrody książkowe.

Jest to dziesiąty, jubileuszowy konkurs. Mamy 25 lat samorządności. Wy macie doskonałą wiedzę o samorządzie. Cieszę się, że taki konkurs jest organizowany. Ważne jest, abyśmy posiadali jak najszerszą wiedzę o działaniu samorządów wszystkich trzech szczebli władzy lokalnej - powiedziała starosta Gabriela Lisius, zwracając się do uczestników konkursu.

Gratulacje zwyciężczyniom złożyli także: Bożena Conradi – dyrektor ZSP nr 1, gospodarz konkursu; Wojciech Rybakowski – członek Zarządu Powiatu oraz Ludwik Zegzuła – przewodniczący Komisji Edukacji Starostwa Powiatowego.

Pamiątkowe dyplomy otrzymali także nauczyciele którzy przygotowali swoich uczniów do startu w konkursie: Agnieszka Siepetowska - ZSP Reda, Teresa Stawicka-Seniuk - ZSP nr 3 w Wejherowie, Krzysztof Kaczmarek - ZSP nr 4 w Wejherowie i Ewa Sowińska - ZSP nr 4 w Wejherowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ponieważ są to uczniowie posiadający największą wiedzę o samorządzie terytorialnym. A za zwycięską czwórkę trzymamy kciuki, licząc że będzie godnie reprezentować nasz powiat na finale wojewódzkim.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W ostatnim dniu sierpnia, podczas skromnej uroczystości w Starostwie Powiatowym, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów mianowania nauczycielom.

2021-09-02 12:03:29

Kolejny rocznik zakończył studia. W piątek blisko 40. absolwentów odebrało dyplomy ukończenia studiów socjologicznych. Na uroczystym wręczeniu dyplomów obecni byli Starosta Powiatu Puckiego...

2021-07-17 18:19:33

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie wywalczyli tytuł Mistrzów Świata w międzynarodowym finale konkursu Odysei Umysłu, który zakończył się na...

2021-06-01 08:42:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!