123456
Leona, Leonarda, Lesławy

TENISOWE OSTATKI

2020-10-01 10:02:09

Wraz z nastaniem jesieni powoli kończy się sezon tenisowy na kortach otwartych. Niedługo amatorzy tenisa przeniosą się do hal i namiotów. W ostatnie wrześniowe weekendy na wejherowskich kortach odbyły się turnieje kończące sezon.

W dniach 19-20 września rozegrano turniej otwarty dla amatorów w ramach cyklu Grand Prix Wybrzeża Ziaja Cup. Były to przedostanie zawody tegorocznej edycji, która liczy sobie 18 turniejów rozgrywanych na obiektach w Gdańsku, Gdyni, Redzie, Rumi i Wejherowie. Na starcie, oprócz czołówki wybrzeżowych amatorów, stanęło wielu lokalnych tenisistów. Zwycięzcą okazał się Szymon Wiśniewski, który w finale po zaciętym meczu pokonał Dariusza Gajewskiego 5:7 6:1 6:4.

Tydzień później, w dniach 25-27 września rozegrane Otwarte Mistrzostwa Wejherowa w singlu i deblu. W grze pojedynczej zwycięzcą turnieju został Dawid Werner, który w finale nie dał najmniejszych szans Mirosławowi Brusile, wygrywając 6:0 6:0. W grze podwójnej najlepsza okazała się para Mikołaj Fanslau/Rafał Trojan, która w finale po zaciętym meczu pokonała parę Dawid Werner/Marcin Wocial 4:6 6:3 10:4.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

W sobotę na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyło się podsumowanie rozgrywek Redzkiej Ligi Tenisowej oraz wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych lig.

2020-10-13 10:06:47

W minioną środę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawody te były...