OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

CZEKAMY NA DECYZJĘ

2020-10-15 09:40:48

Czy Wejherowo znajdzie się w czerwonej strefie? Dotychczasowa dynamika diagnozowanych zakażeń potwierdza, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Czy tak się stanie, dowiemy się być może jeszcze dziś po konferencji prasowej ministra zdrowia.

Już dwa tygodnie powiat wejherowski jest w żółtej strefie. Od ubiegłej soboty w całym kraju obowiązuje tzw. strefa żółta. W czerwonej strefie z najpoważniejszymi ograniczeniami znajduje się obecnie 38 powiatów. Nieoficjalnie wiadomo, że od czwartku 15 października ta lista będzie znacznie dłuższa i obejmie ponad 100 powiatów w tym duże miasta. Bardzo prawdopodobne, że znajdzie się na niej także nasz powiat. Prognoz zakładają, że prawie całe województwo pomorskie będzie  strefą czerwoną, a to niesie ze sobą poważne zakazy i ograniczenia.

W strefach czerwonych nie wolno:

 • organizować kongresów i targów – zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i otwartej,
 • organizować wydarzeń sportowych z udziałem publiczności na stadionach, boiskach, stadninach, torach wyścigowych, basenach i siłowniach,
 • organizować wydarzeń kulturalnych, zarówno w zamkniętych, jak i otwartych obiektach,
 • prowadzić działalności w parkach rozrywki i rekreacji, wesołych miasteczkach,
 • prowadzić działalności w dyskotekach i klubach nocnych.

Ponadto obowiązuje zasłanianie nosa i ust wszędzie w przestrzeni publicznej, a podczas zakupów obowiązkowe jest noszenie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekowanie rąk.

Część aktywności jest dozwolona ale z ograniczeniami:

 • W restauracjach i ogródkach obowiązuje konieczność zachowania dystansu – 1 osoba ma 4 mkw. Klienci muszą zakrywać nos i usta od momentu wejścia do lokalu do czasu zajęcia miejsca przy stoliku. Obowiązek zasłaniania przez cały czas dotyczy też obsługi. Lokale będą otwarte od godz. 6 do 22 (ograniczenia tego nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos a także jej dostarczaniu).
 • W basenach i aquaparkach obowiązują ograniczenie w liczbie odwiedzających do 75 proc. maksymalnego obłożenia obiektu.
 • W siłowniach i klubach fitness obowiązuje limit 1 osoby ćwiczącej na 10 m kw.
 • W kinach obowiązuje ograniczenie osób na widowni do 25 proc. Dostępnych miejsc na widowni, przy jednoczesnym obowiązku zachowania 1,5 metrowego odstępu między widzami oraz zasłaniania ust i nosa.
 • Korzystanie z sanatoriów i usług uzdrowisk a także rozpoczęcie rehabilitacji leczniczej jest możliwe pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.
 • Udział w zgromadzeniach możliwy jest tylko pod warunkiem, że liczba uczestników nie przekroczy 150 osób i wszyscy zachowują 1,5 metrowy dystans oraz zakrywają usta i nos.
 • Uczestnicy wydarzeń religijnych mogą wypełniać nie więcej niż 50 proc. Miejsc w kościołach, przy obowiązkowym zasłanianiu nos i usta. W przypadku, gdy msza odbywa się na zewnątrz, obowiązuje 1,5 metrowy dystans i zakrywanie ust oraz nosa,
 • Na uroczystościach rodzinnych (wesela; przyjęcia, chrzty, itp.) limit gości nie może przekroczyć 50 osób (nie licząc obsługi). Zasłanianie ust i nosa jest zalecane ale nie obowiązkowe.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, w powiecie wejherowskim uruchomiono kilkadziesiąt nowych połączeń autobusowych oraz zorganizowano dodatkowe kursy na...

2021-01-19 12:01:07

W związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej i w dwóch terminach.

2021-01-14 11:28:41

Pięciu kandydatów może stanąć w szranki w przedterminowych wyborach Wójta Gminy Wejherowo. We wtorek 12 stycznia br. Komisarz Wyborczy w Słupsku przekazał informację o komitetach wyborczych które...

2021-01-12 20:42:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!