123
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

SUKCES NASZYCH BOKSERÓW

2020-10-26 09:21:04

Młodzi pięściarze Wejherowskiego Klubu Bokserskiego pokazali talent i moc. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kraśniku zdobyli złoto i brąz. Turniej miał rangę Mistrzostwa Polski Kadetów w Boksie.

Julia Wasiakowska i Konrad Stawicki trenujący w Wejherowskim Klubie Bokserskim Gryf, z sukcesami reprezentowali region pomorski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie, jaka odbyła się w dniach 19 – 24 października br. w Kraśniku.

Turniej zgromadził na starcie najlepszych kadetów (przedział wiekowy 15-16 lat) z kilkudziesięciu klubów bokserskich z całej Polski. W rywalizacji dziewcząt, w 13 kategoriach wagowych, wystartowało łącznie 50 zawodniczek, a w rywalizacji chłopców, także w 13 kategoriach wagowych, na ring weszło łącznie 100 zawodników.

Julia Wasiakowska (kategoria do 52 kg) w finale wygrała na punkty stosunkiem 4:1 z Mileną Mandziej (KS Garda Gierałtowice) i sięgnęła po złoty medal OOM.

Konrad Stawicki (kategoria do 57 kg) w półfinale przegrał jednogłośnie na punkty z Bartłomiejem Rośkowiczem (MOSM Tychy) i zajął ostatecznie trzecie miejsce zdobywając brązowy medal OOM.

Zawodnikom i sztabowi trenerskiemu gratulujemy osiągnięcia znakomitych wyników.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch różnych imprezach wywalczyły medale. Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk od lat przyzwyczaiły nas, że są jednymi z...

2021-09-20 14:58:55

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.