123456
Błażeja, Margerity, Saturnina

TYLKO PANIE ZAGRAŁY

2020-10-26 12:29:20

Podczas gdy szczypiorniści Tytanów mieli nieplanowaną przerwę w rozgrywkach, na parkiet wybiegła żeńska drużyna Tytanów Wejherowo, która w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej zmierzyła się z MKS Słupia Słupsk.

W sobotę 24 października męska drużyna Tytanów miała grać na swoim boisku z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna. Mecz został jednak przełożony ze względów epidemicznych, a nowy termin nie jest jeszcze znany. To był drugi mecz z rzędu z udziałem naszych szczypiornistów, który się nie odbył. Tydzień wcześnie odwołane zostało wyjazdowe spotkanie z KSPR Gwardią Koszalin. W tym przypadku już wiemy, że zaległy mecz zostanie rozegrany w Koszalinie 7 listopada.

Z dwóch naszych ekip tylko żeńska drużyna Tytanów pojawiła się na boisku. W niedzielę 25 października panie podjęły na własnym boisku, w ramach 3. kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej, ekipę MKS Słupa Słupsk.

Mecz był ciekawy i emocjonujący. Szczególnie w pierwszej połowie, którą nasze szczypiornistki zagrały bardzo dobrze. Początek należał do naszych pań, które weszły w mecz bardzo skoncentrowane. Szybko udało im się zdobyć cztery bramki, bez straty gola. Dopiero po sześciu minutach meczu ekipa gości była w stanie rzucić pierwszą bramkę. Z czasem gra stała się bardziej wyrównana i słupszczanki zaczęły „gonić” wynik. Tytanki grały jednak bardzo dobrze i w drugiej części pierwszej połowy ponownie odskoczyły rywalkom. Jednak te, za sprawą skutecznej końcówki, zdołały zniwelować stratę do zaledwie jednej bramki. Na przerwę nasza drużyna schodziła z prowadzeniem 14:13.

Druga połowa to zacięta i wyrównana gra obu drużyn. Obie poczuły szansę na zwycięstwo i obie chciały ten mecz wygrać. Przez większość drugiej połowy nikomu nie udało się wypracować znaczącej przewagi, a wynik często oscylował wokół remisu. W końcówce meczu słupszczanki dzięki twardej grze w obronie zachwiały pewnością siebie Tytanek. Do tego doszły nerwy i gorsza skuteczność, co spowodowało że to słupszczanki wyszły na prowadzenie którego nie oddały do końca spotkania.

W 3. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej żeńska drużyna KS Tytani Wejherowo przegrywa na własnym boisku z MKS Słupa Słupsk 25:34 (14:13). Szkoda Tytanek, które włożyły w to spotkanie wiele zaangażowania i serca. O porażce zdecydował końcowy kwadrans, w którym mniej błędów popełniła ekipa gości.

W sobotę, po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu szczypiorniści KS Tytani Wejherowo minimalnie przegrali z MKS Grudziądz 26:28. Końcowy wynik ważył się dosłownie do ostatnich sekund meczu....

2020-11-23 11:02:59

Nasi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższą sobotę rozegrają swoje kolejne mecze ligowe. Zarówno panie jak i panowie powalczą o pierwsze punkty w tym sezonie rozgrywkowym.

2020-11-27 11:54:34

W ramach 8. kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo podejmą w najbliższą sobotę na własnym boisku wicelidera MKS Grudziądz. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.