WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
BĘDZIE MROŹNO

BĘDZIE MROŹNO

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta...
PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

PRACOWNICY SZPITALA ODZNACZENI

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za...
MZK INFORMUJE

MZK INFORMUJE

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania...
18
Poniedziałek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MAMY KOLEJNE OGRANICZENIA

2020-11-05 08:51:23

Środowa konferencja premiera przyniosła nowe informacje o obostrzeniach w kontaktach społecznych, które mają powstrzymać wzrost zakażeń koron wirusem. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty.

Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu dla klas 4 – 8 szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych, nauki zdalnej która obowiązywać będzie do 29 listopada. Ponadto od najbliższego poniedziałku (9 listopada) obowiązek zdalnej nauki zostaje rozszerzony na klasy 1 – 3 szkół podstawowych.

Od soboty 7 listopada zamknięte zostają placówki kultury: teatry, kina, muzea, galerie sztuk, domy kultury, ogniska muzyczne, itd. Hotele dostępne będą tylko dla gości przebywających w podróży służbowej. W galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych działać będą tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki oraz punkty usługowe. W galeriach otwarte pozostają także sklepy z artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt oraz prasą. W punktach handlowych o powierzchni do 100 m kw. obowiązywać będzie limit 1 osoba na 10 m kw. W sklepach powyżej 100 m kw. limit pozostaje bez zmian (1 osoba na 15 m kw.). Taki sam limit obowiązuje w kościołach i obiektach kultu religijnego. Wszystkie te ograniczenia obowiązywać będą do 29 listopada.

Dodatkowo dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach, a każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania kosztów zakupy sprzętu elektronicznego niezbędnego do prowadzenia zdalnej nauki, do kwoty 500 zł.

Mateusz Morawiecki potwierdził, że wszystkie dotychczasowe środki bezpieczeństwa obowiązywać będą nadal do 29 listopada. Są to m.iIn.: zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do lat 16 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, bez opieki osoby dorosłej. W transporcie publicznym zajętych może być nie więcej niż 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc łącznie (siedzące i stojące). Zawiesza się działalność basenów, klubów fitness, Aquaparków i siłowni. Wszelkie imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności, zawiesza się działalność sanatoriów, lokali gastronomicznych i restauracji. Dozwolone jest wyłącznie sprzedawanie jedzenia na dowóz lub na wynos. W zgromadzeniach publicznych udział brać może nie więcej niż 5 osób, a osoby w wieku powyżej 70 lat obowiązuje zakaz przemieszczania się za wyjątkiem konieczności zaspokojenia potrzeb życia codziennego, obowiązków zawodowych lub uczestnictwa w czynnościach kultu religijnego.

W dalszej części konferencji premier zaprezentował możliwe scenariusze dotyczące dalszych restrykcji lub ich łagodzenia. W momencie, gdy będzie średnio powyżej 70-75 przypadków zakażenia koronawirusem na 100 tys. w ciągu 7 dni w skali kraju, to wdrożone zasady kwarantanny narodowej, czyli ograniczenia przemieszczania się. Oznacza to pełny lock down dla gospodarki i życia społecznego. Spadająca średnia ilość zakażeń skutkować będzie sukcesywnym luzowaniem obostrzeń.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Tablica informacyjna o inicjatywie parkrun stanęła w Parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Skromna uroczystość jej odsłonięcia była okazją do podziękowania sponsorom za zaangażowanie...

2021-01-13 10:35:08

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, w najbliższy wtorek nastąpi przerwa w dostawie wody...

2021-01-18 13:42:20

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania stacjonarnego, Miejski Zakład Komunikacji od poniedziałku 18 stycznia br. powraca na wszystkich liniach do standardowych...

2021-01-14 11:45:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!