UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

UROCZYSTE OTWARCIE SĄDU

W miniony piątek odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowej...
ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

W sobotę Gryf poniósł pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie. Na...
TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

Okazałe zwycięstwo Tytanów w Elblągu. W meczu drugiej kolejki I ligi piłki...
WEEKEND SENIORA

WEEKEND SENIORA

Specjalnie dla osób 60+, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej...
PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć...
26
Niedziela
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MAMY KOLEJNE OGRANICZENIA

2020-11-05 08:51:23

Środowa konferencja premiera przyniosła nowe informacje o obostrzeniach w kontaktach społecznych, które mają powstrzymać wzrost zakażeń koron wirusem. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty.

Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu dla klas 4 – 8 szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych, nauki zdalnej która obowiązywać będzie do 29 listopada. Ponadto od najbliższego poniedziałku (9 listopada) obowiązek zdalnej nauki zostaje rozszerzony na klasy 1 – 3 szkół podstawowych.

Od soboty 7 listopada zamknięte zostają placówki kultury: teatry, kina, muzea, galerie sztuk, domy kultury, ogniska muzyczne, itd. Hotele dostępne będą tylko dla gości przebywających w podróży służbowej. W galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych działać będą tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki oraz punkty usługowe. W galeriach otwarte pozostają także sklepy z artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt oraz prasą. W punktach handlowych o powierzchni do 100 m kw. obowiązywać będzie limit 1 osoba na 10 m kw. W sklepach powyżej 100 m kw. limit pozostaje bez zmian (1 osoba na 15 m kw.). Taki sam limit obowiązuje w kościołach i obiektach kultu religijnego. Wszystkie te ograniczenia obowiązywać będą do 29 listopada.

Dodatkowo dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach, a każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania kosztów zakupy sprzętu elektronicznego niezbędnego do prowadzenia zdalnej nauki, do kwoty 500 zł.

Mateusz Morawiecki potwierdził, że wszystkie dotychczasowe środki bezpieczeństwa obowiązywać będą nadal do 29 listopada. Są to m.iIn.: zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do lat 16 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, bez opieki osoby dorosłej. W transporcie publicznym zajętych może być nie więcej niż 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc łącznie (siedzące i stojące). Zawiesza się działalność basenów, klubów fitness, Aquaparków i siłowni. Wszelkie imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności, zawiesza się działalność sanatoriów, lokali gastronomicznych i restauracji. Dozwolone jest wyłącznie sprzedawanie jedzenia na dowóz lub na wynos. W zgromadzeniach publicznych udział brać może nie więcej niż 5 osób, a osoby w wieku powyżej 70 lat obowiązuje zakaz przemieszczania się za wyjątkiem konieczności zaspokojenia potrzeb życia codziennego, obowiązków zawodowych lub uczestnictwa w czynnościach kultu religijnego.

W dalszej części konferencji premier zaprezentował możliwe scenariusze dotyczące dalszych restrykcji lub ich łagodzenia. W momencie, gdy będzie średnio powyżej 70-75 przypadków zakażenia koronawirusem na 100 tys. w ciągu 7 dni w skali kraju, to wdrożone zasady kwarantanny narodowej, czyli ograniczenia przemieszczania się. Oznacza to pełny lock down dla gospodarki i życia społecznego. Spadająca średnia ilość zakażeń skutkować będzie sukcesywnym luzowaniem obostrzeń.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W minioną niedzielę odbyły się uroczyste obchody  85. rocznicy poświęcenia figury Matki Bożej Królowej Polski znajdującej się przy ul. Gdańskiej w Wejherowie-Śmiechowie. Modlitwom, w których...

2021-09-21 12:53:17

Za nami bardzo wietrzna noc, silne porywy wiatru lokalnie łamały konary i gałęzie drzew, uszkadzała obiekty małej architektury oraz zrywał linie energetyczne. Dochodziło do przerw w dostawie...

2021-09-24 11:09:26

W miniony piątek odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowej siedziby Sądu Rejonowego w Wejherowie, przy ul. Wniebowstąpienia 4. Wprawdzie w nowej lokalizacji Sąd pracuje już od...

2021-09-26 21:03:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!