NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

WSTRZYMANIE DOSTAW WODY

Ważna wiadomość dla mieszkańców osiedla Przemysłowa w Wejherowie. Jak...
ŁOPATY W RUCH

ŁOPATY W RUCH

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba...
20
Środa
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SPACER Z FANTAMI

2020-11-21 16:17:36

Podejrzanie zachowujący się mężczyzna, spacerujący z tobołami po torowisku kolejowych, wzbudził zainteresowanie postronnych obserwatorów którzy zaalarmowali Straż Miejską. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie przedmioty mogące pochodzić z kradzieży.

Do zdarzenia doszło w piątek rano. Do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie który chodzi po torowisku w pobliżu ul. I Brygady Pancernej WP. Osoby zgłaszające zasugerowały, że być może mężczyzna planuje popełnienie samobójstwa pod kołami pociągu. Funkcjonariusze za pomocą monitoringu miejskiego zaczęli podejrzanego obserwować. Widać było, że mężczyzna ma przy sobie torby, plecak oraz  podróżną walizkę i łom. Na miejsce został skierowany patrol strażników miejskich, na widok których mężczyzna rzucił się do ucieczki. Porzuciwszy swoje bagaże, pobiegł w kierunku ul. Abrahama, trzymając w rękach łom. Został jednak dogoniony i obezwładniony.

Funkcjonariusze przeszukali zatrzymanego oraz jego bagaż. W walizkach znajdowała się odzież, a także śruby, narzędzia i nożyce do przecinania metalu. Znaleziono też zieloną, metalową kasetkę niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna nie umiał wyjaśnić miejsca pochodzenia tych rzeczy, choć zachodziło podejrzenie, że mogą one pochodzić z włamania.

38-letni mieszkaniec Wejherowa został przez strażników miejskich ukarany mandatem za chodzenie po torowisku, a jego rzeczy trafiły do policyjnego depozytu. Jeśli okaże się, że pochodzą one z włamania i zgłosi się po nie prawowity właściciel, mężczyzna odpowie dodatkowo za kradzież lub kradzież z włamaniem.

opr. qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Rutynowe działanie strażników miejskich pozwoliło ująć mężczyznę poszukiwanego przez Straż Miejską i Policję celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zostałzatrzymany ponieważ postanowił na...

2021-01-08 11:47:37

Nie chciał ograniczeń więc usunął znak drogowy który je wprowadzał. Straż Miejska prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie kierowcy samochodu ciężarowego, który samowolnie zmienił znak drogowy.

2020-12-26 13:12:51

Wraz ze zwiększaniem się ilości promili alkoholu w organizmie, wrasta poziom odwagi i fantazji. Problem zaczyna się wtedy, gdydotyczy to kierowcy dla którego po alkoholu nie ma rzeczy...

2020-12-23 12:12:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!