31
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

SZCZĘŚLIWY REMIS

2020-11-23 10:36:22

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Na trudnym terenie nasi piłkarze wywalczyli bardzo potrzebny, jeden punkt. Wlewa to nieco optymizmu w serca kibiców.

przełożony z powodu wykrycie w drużynie Gryfu zawodników zakażonych koronawirusem Sars-CoV-2. W związku z tym, mecz został przełożony na sobotę 21 listopada. Po serii porażek, Gryf pojechał do Kołobrzegu po odniesionych w ostatnich dwóch kolejkach, zwycięstwach. Dawało to kibicom małą nadzieję na jakąś zdobycz punktową z wyżej notowanym rywalem.

Od początku meczu było widać było kto rządzi na boisku. Kotwica starała się zapchnąć Gryf do obrony i narzucić swój styl gry. Żółto-czarni grali bardzo uważnie w obronie i skupiali się przede wszystkim na rozbijaniu ataków rywali. Od czasu do czasu próbowali kontry i jedna z nich zakończyła się w 11 minucie strzeleniem przez Kacpra Małolepszego bramki dla Gryfa. Stracony gol bardzo zaskoczył piłkarzy Kotwicy. Gryf jeszcze bardziej zwarł szeregi obronne, a gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Pomimo kilku okazji razili nieskutecznością i do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej części meczu Kotwica z furią ruszyła do odrabiania strat. Grali twardo i starali się na całym boisku wywierać presje na naszej drużynie. To przyniosło efekt w 51 minucie meczu gdy do wyrównania doprowadził Hubert Kolano. Gospodarze postanowili pójść za ciosem ale Gryf ofiarnie bronił dostępu do własnej bramki. Czas mijał, a wynik nie ulegał zmianie. Żółto-czarni starali się przenieść grę w środkowe rejony boiska i tam rozbijać ataki Kotwicy. To się udało. W końcówce meczu gospodarze ponownie zaczęli agresywnie naciskać, a Gryf ponownie cofnął się na własną połowę i całym zespołem bronił dostępu do bramki. Ta taktyka przyniosła powodzenie i żółto-czarni nie pozwolili wbić sobie kolejnych bramek. Mecz zakończył się remisem i podziałem punktów.

W zaległym meczu 11. kolejki spotkań III ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo remisuje na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:1 (1:0) i z dorobkiem 17 punktów przesuwa się na 18. miejsce w tabeli. Na którym miejscu ostatecznie Gryf zakończy jesień, przekonamy się po rozegraniu wszystkich zaległych meczów pozostałych drużyn.

Zdobycie punktu z Kotwicą Kołobrzeg to dobry wynik i bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Po serii, czasem dotkliwych porażek, nasza młoda drużyna zaczyna nabierać doświadczenia. Świadczą o tym: remis w ostatnim meczu oraz dwa zwycięstwa w poprzednich kolejkach. Pozwala to realnie liczyć na lepszą grę wiosną, co powinno wystarczyć do spokojnego utrzymania się na poziomie III ligi.

Zaległym, wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg pożegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. W najbliższą sobotę Gryf Wejherowo rozegra zaległe spotkanie 11. kolejki III ligi piłki nożnej.

2020-11-19 10:31:30

Sukcesem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz III ligi piłki nożnej Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1. Dzięki zwycięstwu Gryf znacznie przybliżył się do...

2020-11-14 19:33:56

Długo oczekiwane zwycięstwo. W meczu 16. kolejki spotkań III ligi piłki nożnej Gryf Wejehrowo pokonał na własnym boisku Bałtyk Gdynia 3:0. Wygrana z wyżej notowanym przeciwnikiem cieszy.