NOWY GASTROSKOP

NOWY GASTROSKOP

Radni powiatowi wsparli wejherowski szpital. Podczas ostatniej sesji Rady...
STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

STARTUJE RUNDA FINAŁOWA

Już jutro Gryf Wejherowo rozpocznie bój o utrzymanie się w III lidze. Rusza...
NAGRODY ZA PALMY

NAGRODY ZA PALMY

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zakończony. Wejherowskie...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach...
GŁOSUJEMY

GŁOSUJEMY

Aż trzy inwestycje z terenu powiatu wejherowskiego zostały zgłoszone do...
10
Sobota
Kwiecień 2021
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

DROGI SĄ NIEBEZPIECZNE

2021-02-03 09:53:02

Śnieżna i mroźna zima wpływa na warunki drogowe, o czym zapominają kierowcy. Najbardziej niebezpiecznie jest poza obszarem zabudowanym. Niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do trudnych warunków drogowych jest przyczyną gorźnych wypadków podczas których kierujący odnoszą poważne obrażenia, a nawet śmierć.

Od około tygodnia, gdy przez Pomorze i Kaszuby przeszła fakla intensywnych opadów śniegu, a temperatura spadła poniżej 0 °C, bardzo pogorszyły się warunki drogowe. Część kierowców nie zwraca na to uwagi i nie zmienia swojego stylu jazdy. Głównie to jest powodem wzrostu ilości wypadków i kolizji drogowych wywołanych niedostosowaniem stylu jazdy do zimowych warunków drogowych – śniegu, lodu i błota pośniegowego zalegającego na ulicach i jezdniach. Najtrudniejsza sytuacja jest poza obszarami miejskimi oraz w małych miejscowościach.

W miniony piątek w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Górze. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 38-letni gdynianin jadąc oplem corsa, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi sprawdzili także mężczyznę w policyjnych systemach i okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Wczoraj w nocy doszło do śmiertelnego wypadku na trasie Wejherowo – Nowy Dwór Wejherowskim. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 26-letni kierowca, jadąc mercedesem, z nieustalonej przyczyny zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku, mimo podjętej reanimacji, kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.

Szybko zmieniające się warunki pogodowe i drogowe, ujemne temperatury i przelotne opady śniegu powodują że na drogach jest bardzo ślisko. Zbytnia brawura lub zwykła nieostrożność w takich warunkach mogą doprowadzić do bardzo poważnego wypadku.

opr. qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
We środę po południu doszło w Gowinie do tragicznego w skutkach zdarzenia. 20-latek kierujący fordem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, ginąc na miejscu. Nie wiadomo co było powodem...

2021-04-09 09:50:06

Tylko jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie podczas kontroli drogowych zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy. Za każdym razem powodem było...

2021-04-08 10:32:15

Był poszukiwany listami gończymi i ukrywał sięza granicą. Został namierzony i zatrzymany prze wejherowskich policjantów, gdy odwiedził kraj z okazji Świąt Wielkanocnych. Czeka go 5 lat odsiadki.

2021-04-01 08:48:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!