ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

"HARWAN" NIEPOKONANY

2021-04-24 16:33:55

Efektowne zwycięstwo zanotował Dominik Harwankowski na piątkowe gali bokserskiej Rocky Boxing Night. Pojedynek w wadze lekkiej rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. W narożniku sekundował mu Wojciech Wasiakowski z Wejherowskiego Klubu Bokserskiego. Gala była transmitowana na kanałach sportowych Polsatu.

Młody zawodnik, który mieszka i trenuje w Wejherowie, a pracuje w Rumi, stoczył swoją trzecią walkę na zawodowych ringach. Za przeciwnika miał Roberta Niedźwiedzkiego, który w ostatniej chwili zastąpił wcześniej anonsowanego Krzysztofa Rogowskiego.

Harwankowski od początku starcia prezentował boks bardziej dojrzały i wyrafinowany technicznie. Skutecznie wykorzystywał swoje atuty – szybkość i pracę nóg, spychając swojego rywala do defensywy. Pod koniec pierwszej rundy posłał na deski swojego przeciwnika, który po liczeniu jeszcze podjął walkę. W drugiej rundzie ponownie Niedźwiedzki znalazł się na deskach i tym razem narożnik poddał walkę. Dominik Harwankowski zwyciężył przez techniczny nokaut.

Była to trzecia wygrana na zawodowych ringach "Harwana", który od zeszłego roku jest pięściarzem grupy Rocky Boxing Promotion. O zdolnym 20-latku bardzo ciepło wyrażają się znawcy boksu. Pod wrażeniem umiejętności Dominika Harwankowskiego byli komentujący ten pojedynek w telewizji Janusz Pindera i Przemysław Saleta, widząc przed nim bardzo ciekawe perspektywy sportowe.

Odnotować należy, że w narożniku Harwana funkcję trenera sprawował prezes i trener Wejherowskiego Klubu Bokserskiego Gryf Wojciech Wasiakowski, pod którego okiem Dominik przygotowywał się do piątkowego pojedynku.

Z uwagą będziemy śledzić kolejne walki Dominika Harwankowskiego na zawodowych ringach.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: Polsat SportPrzeczytaj również
Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.

2021-09-13 10:11:23

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Poszedł w ślady klubowej koleżanki i także wraca do domu z brązowym medalem Mistrzostw Polski Kadetów w Boksie. Oliwier Potrykus, zawodnik Wejherowskiego Klubu Bokserskiego Gryf zajął trzecie...

2021-08-27 12:39:14

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!