123
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

STARTOWALI RADIOJACHTINGOWCY

2021-05-17 14:33:36

W poprzedni weekend na jeziorze Dąbie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem. Na starcie stawiła się mocna ekipa RJK PZPOW-Bliza Wejherowo, która wróciła do domu z siedmioma medalami.

W dniach 7-9 maja 2021 .r na jeziorze Dąbie obyły się pierwsze w tym sezonie regaty jachtów sterowanych radiem w ramach Pucharu Polski, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Pierwszego dnia (piątek 7 maja) rywalizowali radiojachtingowcy w formule F5-10. W tej kategorii nasi zawodnicy wywalczyli 2 medale. Andrzej Becker zdobył srebro, a Kacper Konkol brąz.

W kolejnych dniach (8 – 9 maja) rozegrano regaty w najbardziej popularnej klasie F5-E w której doskonale wypadli zawodnicy RJK PZPOW-Bliza Wejherowo. W kategorii seniorów zwyciężył i złoty medal zdobył Julian Damaszk. Złoto w kategorii juniorów zgarnął Kacper Konkol, a srebro Błażej Dąbrowski. W kategorii młodzików złoto i srebro także powędrowały do wejherowian. Pierwszy był Błażej Pawłowicz, a drugi Igor Pawłowicz.

Doskonały starty indywidualne przełożył się także na drużynowy sukces RJK PZPOW-Bliza Wejherowo. Nasz zespół bezapelacyjnie wywalczył pierwsze miejsce.

opr. qrator

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach Wejher Cross Games. Rywalizować będą w wielu widowiskowych konkurencjach, w których trzeba będzie się wykazać siłą,...

2021-09-17 10:14:54

W niedzielę w Bolszewie odbyła się charytatywna impreza sportowa, której celem było zbieranie funduszy na rehabilitację po transplantacji szpiku dla Olgi – ratowniczki medycznej.

2021-09-20 09:58:12

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy RJK PZPOW Biza Wejherowo podczas Puchar Europy Jachtów Sterowanych Radiem w klasie F5-E, jakie odbyły się w miniony weekend nad jeziorem Wicko w Łącku. We...