ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KARTA MIESZKAŃCA – CO WIEMY

2021-07-14 10:16:04

Urząd Miasta uchylił rąbka tajemnicy o wdrażanym projekcie Wejherowskiej Karty Mieszkańca. Wiemy, że będzie ona oferowała zniżki dla korzystających z samorządowych instytucji świadczących usługi publiczne. Z drugiej strony, władze miasta zachęcają lokalnych przedsiębiorców i handlowców do włączenia się w to przedsięwzięcie.

W czerwcu Rada Miasta przyjęła uchwałę o wprowadzeniu i realizacji programu "Wejherowska Karta Mieszkańca". Zgodnie z założeniami, karta może być wydana każdemu pełnoletniemu mieszkańcowi Wejherowa i upoważniać będzie jej posiadacza do korzystania ze zniżek, rabatów, ulg i przywilejów, oferowanych przez instytucje miejskie, jak i przez partnerów biznesowych, którzy zadeklarują przystąpienie do programu. Ma ona także oferować dodatkowe pakiety korzyści dla seniorów (osoby w wieku 60+).

Jesienią (prawdopodobnie we wrześniu) rozpocznie się proces wydawania kart. Po złożeniu papierowego lub elektronicznego wniosku, mieszkańcy będą mogli odebrać swoją kartę w Urzędzie Miasta lub w jednym z wyznaczonych punktów na terenie Wejherowa. Żeby uzyskać Kartę  trzeba będzie wykazać, że jest się mieszkańcem Wejherowa i tutaj płaci się podatki (deklaracja PIT).

Projekt zakłada, że każdy posiadacz Wejherowskiej Karty Mieszkańca będzie mógł taniej kupić bilet na wydarzenia organizowane w Filharmonii Kaszubskiej, wejściówkę na krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej nr 8, czy na przejazd autobusami MZK.

Najprawdopodobniej Karta pozwoli uzyskać także specjalne zniżki w wejherowskich sklepach i punktach usługowych, o ile dana firma zdecyduje się przyłączyć do programu w charakterze partnera.

Urząd Miasta zachęca przedsiębiorców do zgłaszania się do programu. Od 13 lipca br. na stronie internetowej miasta www.wejherowo.pl znajduje się specjalny formularz umożliwiający podmiotom zgłoszenie przytępienia do Karty Mieszkańca.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zostać partnerem projektu, w ramach karty będą mogli oferować zniżki, bonifikaty, czy programy lojalnościowe oraz korzystać z reklamy i promocji w ramach Wejherowskiej Karty Mieszkańca.

qratorPrzeczytaj również
W miniony weekend na Kalwarii Wejherowskiej odbywały się uroczystości Odpustu Podwyższenia Krzyża Św., zwany potocznie odpustem szkolnym. Podczas obchodów wypraszajmy obfitość darów Ducha...

2021-09-13 13:48:06

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji jest volkswagen crafter, który wykorzystywany będzie do interwencji i obsługi podczas...

2021-09-16 15:02:42

Powiatowy Urząd Pracy zmienia zasady obsługi klientów. Po okresie pandemicznego zamknięcia, podczas której kontakt odbywał się praktycznie wyłącznie kanałami zdalnymi, ponownie będzie można...

2021-09-14 11:45:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!