SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Wejherowo i Reda postanowiły wspólnie powołać do życia nowy podmiot...
NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

Po wielu latach posuchy inwestycyjnej miasto Wejherowo przystąpi do budowy...
DUŻO WYKROCZEŃ

DUŻO WYKROCZEŃ

Pracowity weekend wejherowskiej drogówki. W ramach policyjnej akcji...
POMOC DLA PRZEDSZKOLI

POMOC DLA PRZEDSZKOLI

Dzięki wsparciu funduszy europejskich w województwie pomorskim zwiększy...
ZŁODZIEJ KABLI

ZŁODZIEJ KABLI

Mężczyzna podejrzany o kradzież przewodów elektrycznych został zatrzymany...
20
Czwartek
Styczeń 2022
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

2021-11-12 16:47:43

Barwny i radosny pochód kolejny raz przemaszerował ulicami miasta. W ten sposób mieszkańcy uczcili 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody zakończyły się w Parku Miejskim, wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych oraz festynem.

Pochód Niepodległości jest już tradycyjną formą świętowania rocznicy niepodległości Ojczyzny. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.

Świętowanie Dnia Niepodległości rozpoczęło się we czwartek 11 listopada, już o godzinie 10:00 na placu Wejhera. Zebrali się tam amatorzy Nordic Walking, którzy po wspólnej rozgrzewce ruszyli w siedmiokilometrowy marsza.

O godzinie 11:00 w kościele p.w. Świętej Trójcy odprawiona została Msza święta za Ojczyznę. Wzięli w niej udział m. in. przedstawiciele władz miasta i powiatu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji społecznych, harcerskich oraz uczniowskich, przedstawiciele stowarzyszeń regionalnych i kombatanckich, wojska, policji, straży pożarnej oraz innych służb mundurowych, poczty sztandarowe, a także młodzież szkolna i mieszkańcy.

Po Mszy świętej wszyscy zebrali się na rynku i po uformowaniu pochodu, ruszyli ulicami miasta do Parku Miejskiego. Czoło kolumny otwierała kawalkada zabytkowych samochodów, a za nią szła kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej, uczniowie klas mundurowych powiatowych szkół ponadpodstawowych i orkiestra dęta. Za nimi tłumnie kroczyli całymi rodzinami mieszkańcy wraz z przedstawicielami władz miasta i powiatu.

Pochód wyruszył z rynku, po czym udał się deptakiem do ronda ul. Sobieskiego i 3 Maja, wzdłuż budynku Starostwa Powiatowego. Następnie z ul. 3 Maja skręcono w ul. 1 Maja, a potem pochód wkroczył w ul. św. Jacka i Parkową, po czym wszyscy weszli na teren Parku Miejskiego. Tam uczestnicy Parady Niepodległości zgromadzili się wokół małej sceny gdzie wspólne śpiewano pieśni patriotyczne.

Na mieszkańców czekało w parku oraz na parkingu muzeum wiele atrakcji. Głodni mogli posilić się wojskową grochówką z kotła, a także napić się czegoś gorącego. Dla najmłodszych atrakcją była możliwość obejrzenia historycznych pojazdów wojskowych oraz sprzętu pożarniczego, a także zabytkowych samochodów osobowych.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Wejherowo i Reda postanowiły wspólnie powołać do życia nowy podmiot ekonomii społecznej. Zebranie założycielskie Spółdzielni Socjalnej Gmin Miasta Wejherowo i Reda KOMPAS przyjęło status...

2022-01-19 11:03:32

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej podało wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Renaty Gleinert na piosenkę (pieśń) w języku kaszubskim. Ogłoszenie wyników,...

2022-01-14 14:21:56

Po wielu latach posuchy inwestycyjnej miasto Wejherowo przystąpi do budowy nowego wielorodzinnego budynku socjalnego. Bank Gospodarstwa Krajowego wesprze tę inwestycję bezzwrotną pożyczką....

2022-01-19 10:23:45

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!