BLIŻEJ DO ATOMU

BLIŻEJ DO ATOMU

Ważny krok na drodze do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce....
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

Nasi szczypiorniści i futboliści mecze nadchodzącej kolejki rozegrają w...
OSTRZEŻENIE SANEPIDU

OSTRZEŻENIE SANEPIDU

Z powodu ujawnienia zanieczyszczeń mikrobiologicznych, Państwowy Powiatowy...
BOSS W AKCJI

BOSS W AKCJI

Skuteczna koordynacja działań oraz wykorzystanie psa tropiacego pozwoliły...
KONCERT PAMIĘCI

KONCERT PAMIĘCI

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej w 1939 r.,...
23
Sobota
Wrzesień 2023
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WIRTUALNA KALWARIA

2023-06-02 11:58:24

Od teraz z każdego punktu na świecie można w dowolnym momencie zwiedzić Kalwarię Wejherowską. Dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji możliwy jest wirtualny spacer po Kalwarii oraz zwiedzanie wnętrz jej kaplic.

Unikalna w skali światowej Kalwaria Wejherowska od dziś dostępna jest nie tylko dla pielgrzymów. Dzięki nowemu "produktowi" turystycznemu, możliwy jest wirtualny spacer po Kalwarii, podczas któregomożna obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz 26. zabytkowych kaplic oraz dwie najstarsze świątynie w mieście - Kościół św. Anny i Kościół Trzech Krzyży. Jest także możliwość obejrzenia panoramy obejmującej widok na całą Kalwarię Wejherowską. Dzięki najnowszej technologii możemy sterować obrazem wirtualnego spaceru, np. obracać się dookoła o 360 stopni, iść w dowolnym kierunku oraz spoglądać w górę lub w dół, a przy każdej kaplicy lektor opowiada o historii danego obiektu.

Wirtualny spacer po Kalwarii Wejherowskiej dostępny jest na stronie: https://www.wejherowo.pl/kalwaria360/

Posiadając smartfon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny z dostępem do Internetu, możemy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie skorzystać z wirtualnego spaceru. Na osoby odwiedzające Kalwarię osobiście czeka dodatkowa atrakcja. Na tablicach informacyjnych z opisem obiektu, znajdujących się przy każdej kaplicy umieszczony został kod QR pozwalający po zeskanowaniu przejść do strony internetowej, na której znajduje się "Wirtualny spacer". Umożliwi to np. obejrzenie wnętrza kaplicy przy której aktualnie będziemy się znajdować. Ze względu na zabytkową wartość wnętrz, kaplice na co dzień są zamknięte. Można je obejrzeć jedynie po wcześniejszym umówieniu się z zakonnikami z Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Wejherowie lub przewodnikami turystycznymi.

Kalwaria w Wejherowie zwana również Kaszubską Jerozolimą to trzecie po Zebrzydowskiej i Pakoskiej najstarsze sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce i jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych Pomorza. Pod względem architektonicznym, kaplice wejherowskiej kalwarii należą do unikalnych dzieł sztuki barokowej. Kalwaria to 26 kaplic zlokalizowanych na wzgórzach morenowych. Cały szlak kalwaryjski liczy 4,6 km długości i przejście go zajmuje ok. 2,5 godziny. W latach 2006-2008 Kalwaria wejherowska została poddana kompleksowej renowacji w ramach projektu "Zachowanie i udostępnienie dziedzictwa Pomorza poprzez utworzenie Parku Kulturowego w Wejherowie", współfinansowanego przez Unię Europejską.

qratorPrzeczytaj również
W miniony piątek rozpoczęły się oficjalne obchody 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie. Uroczystości zwieńczył festyn rodzinny, jaki odbył się w sobotę w Parku Miejskim.

2023-09-17 18:41:51

W miniona niedzielę w Parku Miejskim w Wejherowie odbył się II Festyn Rodzinny, który organizowany był przez Marszałka Województwa Pomorskiego oraz fundację Wspólnie do Demokracji.

2023-09-18 11:21:01

Montaż wiaduktu drogowego został ukończony. Najtrudniejsza część pracy przy budowie Węzła Zryw zakończyła się sukcesem. Teraz rozpoczną się prace scalające konstrukcję, nakładane warstwy...

2023-09-14 14:25:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!