BOŻONARODZENIOWA KARTKA

BOŻONARODZENIOWA KARTKA

Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował...
KICKBOXERSKIE OSTATKI

KICKBOXERSKIE OSTATKI

Sezon kickboxerski dobiega końca. Na początku grudnia zawodnicy...
CENNA WYGRANA

CENNA WYGRANA

Powrót na ścieżkę zwycięstwa. W ostatnim domowym meczu I ligi piłki ręcznej...
NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

NOWY SPRZĘT STRAŻACKI

Wóz bojowy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie...
NAGRODY DLA LITERATÓW

NAGRODY DLA LITERATÓW

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników...
4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SESJA ABSOLUTORYJNA

2023-06-20 13:04:22

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta Wejherowa, głosami Kluby Radnych Wolę Wejherowo oraz Klubu Radnych Niezależnych, prezydent Krzysztof Hildebrandt otrzymał wotum zaufania i absolutorium.

Najważniejszymi punktami porządku obrad XLVI Sesji Zwyczajnej Rady Miasta Wejherowa, jaka odbyła się w piątek, 16 czerwca było przedstawienie Raportu o stanie Gminy Miasta Wejherowa, Sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2022 oraz głosowania w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za rok 2022. Po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie realizacji budżetu Gminy Miasta Wejherowa oraz po wystąpieniach przedstawicieli klubów radnych i po dyskusji, przystąpiono do głosowania. Rada Miasta 13 głosami za, udzieliła Krzysztofowi Hildebrandtowi absolutorium oraz wotum zaufania.

W dalszym przebiegu sesji radni podejmowali szereg uchwał, wśród których znalazły się m.in.: zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wejherowa; zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Wejherowa – w obszarze ograniczonym od północy terenem kolejowym, od wschodu ul. Szczęśliwą do granicy z Gminą Wejherowo od strony południowej i zachodniej; zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Wejherowa w rejonie ulicy Wierzbowej oraz uchwalono przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Wejherowa w rejonie rzeki Redy na wschód od ul. Chopina. Następnie przyjęto cały pakiet uchwał dotyczący sprzedaży i nabycia nieruchomości przez gminę Miasta Wejherowo.

Radni podjęli uchwałę o przyjęciu Strategii Rozwoju Miasta Wejherowa na lata 2023-2033, przyjęciu "Raportu z działalności Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2022 roku" oraz "Raportu z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2022 roku", a także przyjęciu "Programu współpracy na rok 2023 Gminy Miasta Wejherowa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie".

Rada Miasta postanowiła także udzielić dotacji Szpitalom Pomorskim Sp. z o. o. z siedzibą w Gdyni na zakup bronchofiberoskopu wraz z kriosondami dla potrzeb Oddziału Chorób Płuc w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie.

qratorPrzeczytaj również
Z myślą o tradycjonalistach, Urząd Miasta w Wejherowie przygotował specjalną kartę pocztową z życzeniami świątecznymi. Kartki można pobrać bezpłatnie i wysłać pocztą tradycyjną do krewnych oraz...

2023-12-04 14:20:08

Sezon kickboxerski dobiega końca. Na początku grudnia zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino ostatni raz stanęli w szranki turniejowe. W Bezledach odbyły sie...

2023-12-04 11:57:23

Spadł śnieg, ściął mróz, a właścicielom posesji przybyło sporo obowiązków. Trzeba odśnieżać chodniki, usuwać śnieg i sople z dachów. Każdy kto zlekceważy swoje obowiązki naraża się mandat.

2023-11-29 12:09:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!