WOJSKO CZEKA

WOJSKO CZEKA

Trwa kwalifikacja wojskowa. Na terenie Powiatu Wejherowskiego dotyczy ona...
DOTACJE PRZYZNANE

DOTACJE PRZYZNANE

Wczoraj w ratuszu miejskim Prezydent Wejherowa podpisał z pierwszą grupą...
KRADZIEŻ KONIA

KRADZIEŻ KONIA

Okazuje się, że wszystko może paść łupem złodzieja. Ostatnio wejherowscy...
PROTESTY ROLNIKÓW

PROTESTY ROLNIKÓW

W dniach 20 – 21 lutego rusza kolejny ogólnopolski protest polskich...
DAR DLA SZPITALA

DAR DLA SZPITALA

Do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie trafiło osiem łóżek, które będą...
23
Piątek
Luty 2024
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYRÓŻNIENIE DLA OGÓLNIAKA

2023-10-05 11:05:35

Inwestycja polegająca na przebudowie, nadbudowie i rozbudowie budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI. Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów.

27 września br., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXVII Edycji Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". W finale konkursu znalazły się trzy inwestycje z terenu Wejherowa. Wyróżnienie konkursowe, w kategorii - "obiekty edukacji, szkolnictwa i nauki", otrzymała tylko jedna:  "Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie", której inwestorem jest Powiat Wejherowski. Wykonawca - Concept-Bau Krzysztof Wroński Nawcz, projektant - Architekt Wojciech Pomierski Wejherowo.

W uroczystości wręczenia wyróżnienia udział wzięli: starosta Gabriela Lisius, dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Katarzyna Bojke, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa w Wejherowie Mirosław Lademan oraz autor projektu Wojciech Pomierski.

Pozostałe dwie inwestycje, które uzyskały tytuł finalisty to:

W kategorii "obiekty kultury" – "Kamienica Sztuki", której inwestorem jest Gmina Miasta Wejherowa oraz Wejherowskie Centrum Kultury. Wykonawca - WOJ-MAR Mariusz Gustowski Sopieszyno, projektant - Biuro Architektury i Urbanistyki AKCENT Dariusz Pobrucki Lębork.

W kategorii "obiekty zabytkowe" – "Rozbudowa i remont zabytkowego budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie", którego inwestorem jest Powiat Wejherowski. Wykonawca - WOJ-MAR Mariusz Gustowski Sopieszno, projektant - Mirosław Frąszczak Architektoniczna Pracownia Autorska Gdynia.

Ta druga inwestycja otrzymała nagrodę specjalną Związku Powiatów Polskich.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: modernizacjaroku.org.pl; Powiat WejherowskiPrzeczytaj również
W dniach 20 – 21 lutego rusza kolejny ogólnopolski protest polskich rolników. Manifestacje, blokady i strajki odbędą się na drogach w całym kraju, co w wielu miejscach skutkować będzie...

2024-02-20 08:53:10

W ramach konkursu Pomorskie Żagle Talentów uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego mogą wygrać tygodniowy rejs dalekomorski. Wystarczy nagrać krótki film prezentujący...

2024-02-18 14:46:41

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe rozpoczęła współpracę z konsorcjum fińskich spółek Fortum i TVO Nuclear Services, które zapewnią wsparcie techniczne przy projektowaniu oraz przygotowywaniu...

2024-02-15 09:02:09

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!