DWA MECZE TYTANÓW

DWA MECZE TYTANÓW

Nasi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższą sobotę rozegrają swoje...
KONKURS ANULOWANY

KONKURS ANULOWANY

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną...
UCIECZKA ŚWINI

UCIECZKA ŚWINI

Scena jak z komedii Stanisława Barei. Samotny tucznik spaceruje sobie po...
ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na...
DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

Od października trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji przypominającej...
27
Piątek
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LEKKOATLETYCZNA POTĘGA

2015-06-24 13:16:17

Powiat wejherowski wygrał po raz szósty z rzędu generalną klasyfikację Finału Wojewódzkiej Olimpiady Lekkoatletycznej "Dysk Pomorski" o "Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego".

Finał "Dysku Pomorskiego" rozegrano już po raz siódmy. Zawody odbyły się 16 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Najlepszym okazał się powiat wejherowski, a kolejne miejsca na podium zajęły powiaty: pucki oraz gdański. Nasi sportowcy zgromadzili łącznie 545 punktów, wyprzedzając w sportowej walce 8 innych powiatów. Powiaty pucki i gdański uzyskały po 514 punktów, ale na drugim miejscu ostatecznie uplasował się powiat pucki, dzięki większej liczbie indywidualnych zwycięstw.

W skład reprezentacji naszego powiatu wchodziły dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 6 z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 4 z Redy, Szkoły Podstawowej nr 5 z Wejherowa, Szkoły Podstawowej nr 11 z Wejherowa, Szkoły Podstawowej nr 6 z Wejherowa, Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa, Szkoły Podstawowej z Luzina, Samorządowej Szkoły Podstawowej z Orla, Gimnazjum nr 1 z Rumi, Gimnazjum nr 1 z Redy oraz Samorządowego Gimnazjum z Bolszewa.

Szczególne podziękowania należą się także nauczycielom wychowania fizycznego, dzięki którym osiągnęliśmy szósty rok z rzędu najlepszy wynik w województwie pomorskim.

Celem zawodów było wyłonienie uzdolnionej młodzieży do szkolenia w systemie kadr wojewódzkich w kategorii młodzika oraz propagowanie lekkoatletyki wśród młodzieży. Pomysłodawcą i koordynatorem tej sportowej akcji jest Jarosław Ścigała, wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku, a współorganizatorem Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

W finale VII edycji "Dysku Pomorskiego" wystartowało około 300 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych. Wielką niespodzianką dla młodzieży było spotkanie z Młodzieżowym Mistrzem Europy w biegu na 200 metrów – Karolem Zalewskim, który przygotowuje się w Cetniewie do tegorocznych startów.

Zawody pokazały, że województwo pomorskie ma duży potencjał uzdolnionej młodzieży do dalszego szkolenia w klubach. Powiat wejherowski ponownie udowodnił że jest najlepszy w województwie pomorskim, utrzymując się szósty rok z rzędu na najwyższym stopniu podium. W nagrodę trzy najlepsze reprezentacje powiatów, wezmą udział w konsultacjach szkoleniowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, a najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki mogą trafić do Kadry Województwa.

Tak ogromny sukces naszego powiatu nie byłby możliwy, bez dokładnej selekcji młodzieży przez trenerów oraz nauczycieli podczas eliminacji powiatowych, które trwają praktycznie cały rok. Wyłonieniu najlepszych służy również rozgrywanie od paru lat zawodów z cyklu "Czwartków lekkoatletycznych", które odbywają się na obiekcie sportowym Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego.

opr. qratorPrzeczytaj również
W sobotę na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyło się podsumowanie rozgrywek Redzkiej Ligi Tenisowej oraz wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych lig.

2020-10-13 10:06:47

W minioną środę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawody te były...

2020-10-10 19:59:36

Wraz z nastaniem jesieni powoli kończy się sezon tenisowy na kortach otwartych. Niedługo amatorzy tenisa przeniosą się do hal i namiotów. W ostatnie wrześniowe weekendy na wejherowskich kortach...

2020-10-01 10:02:09

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!