DRZEWKA BOŻONARODZENIOWE

DRZEWKA BOŻONARODZENIOWE

Za Kika dni w Lasach Państwowych rusza tradycyjna sprzedaż choinek –...
KASZUBSKIE ARCHIWUM

KASZUBSKIE ARCHIWUM

Projekt Kaszubski Spichlerz Pamięci dobiega końca. To p ionierskie...
PRZYJEŻDŻA MAMMOBUS

PRZYJEŻDŻA MAMMOBUS

Ostatnia tegoroczna tura bezpłatnych badań mammograficznych na terenie...
POLICYJNY POŚCIG

POLICYJNY POŚCIG

Niezatrzymanie siędo kontroli drogowej było początkiem nieszczęść...
PRAWKO ZOSTAJE W DOMU

PRAWKO ZOSTAJE W DOMU

Już od 5 grudnia poruszając się samochodem nie będziemy musieli wozić ze...
2
Środa
Grudzień 2020
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BLIZA W NOWEJ SIEDZIBIE

2015-10-28 13:35:12

Radiojachtingklub PZPOW Bliza-Balex Matal w Wejherowie ma nową siedzibę. Na jej uroczystym otwarciu zjawili się przedstawiciele lokalnych władz oraz przyjaciele i sympatycy tego zasłużonego dla naszego miasta klubu.

Nowa modelarnia i pomieszczenia klubowe RJK PZPOW "Bliza-Balex Metal" mieszczą sięw siedzibie Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie, przy ul. Ofiar Piaśnicy 22. Na potrzeby modelarni zostały wyremontowane i wyposażone trzy pomieszczenia. W jednym z nich został zamontowany specjalny wyciąg pozwalający bezpiecznie prowadzić prace malarskie i lakiernicze. Takiego urządzenia w starej siedzibie nie było.

Uroczystość, która miała miejsce w dniu 22 października, otworzył Andrzej Byczkowski Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Wejherowie. Po przywitaniu i zaprezentowaniu przybyłych gości, przybliżył genezę powstania i historię klubu Bliza. O kulisach i pomyśle przygotowania dla klubu nowej siedziby opowiedział Wojciech Rybakowski Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

Podczas tak miłej uroczystości nie mogło zabraknąć ciekawostek z długoletniej historii działalności klubu. Opowiadali o nich Julian Damaszk utytułowany zawodnik RJK PZPOW "Bliza-Balex Metal" i Marek Gorlikowski instruktor modelarni RJK PZPOW "Bliza-Balex Metal". Ponadto Marek Gorlikowski przygotował dla przybyłych gości prezentacje w pigułce, jak powstaje jacht.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: Gabriela Lisius – starosta powiatu, Wojciech Rybakowski - Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Lech Baranowski – prezes Balex Metal, głównego i wieloletniego sponsora klubu, Marek Gorlikowski - instruktor modelarni RJK PZPOW „Bliza-Balex Metal” i Andrzej Byczkowski Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Wejherowie. Poświęcenia nowej siedziby dokonał ks. Dziekan Daniel Nowak.

Po uroczystości goście z ciekawością zwiedzali nowe pomieszczenia klubu, jego wyposażenie, pieczołowicie zbudowane modele oraz liczne puchary, medale i dyplomy zdobyte przez modelarzy klubu na zawodach radiojachtingowych w kraju i za granicą. Spotkanie zakończyło się krótkim poczęstunkiem podczas którego wspominano ciekawostki z życia klubu, a młodzież z ciekawością słuchała opowiadań starszych kolegów. Bardzo często wspominano osobę Kazimierza Dzięcielskiego. Pomysłodawcy, twórcy i wieloletniego szefa klubu radiojachtingowego, który swoją pasją zaraził bardzo wielu do dziś aktywnych modelarzy i zawodników.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl



Przeczytaj również
Kolejna inwestycja zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego została zakończona i oddana do użytku. Na osiedlu Sucharskiego powstało ogólnodostępne, całoroczne boisko do piłki nożnej.

2020-11-25 10:05:22

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. Powodem takiej decyzji jest panująca epidemia...

2020-11-27 11:04:00

Z rocznym opóźnieniem kończy się budowa węzła drogowego wraz z tunelem drogowym w ciągu ulicy Kwiatowej. Urząd Miasta potwierdził, że w piątek 4 grudnia odbędzie się otwarcie Węzła Integracyjnego...

2020-11-28 13:05:51

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!