BLIŻEJ DO ATOMU

BLIŻEJ DO ATOMU

Ważny krok na drodze do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce....
GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

Nasi szczypiorniści i futboliści mecze nadchodzącej kolejki rozegrają w...
OSTRZEŻENIE SANEPIDU

OSTRZEŻENIE SANEPIDU

Z powodu ujawnienia zanieczyszczeń mikrobiologicznych, Państwowy Powiatowy...
BOSS W AKCJI

BOSS W AKCJI

Skuteczna koordynacja działań oraz wykorzystanie psa tropiacego pozwoliły...
KONCERT PAMIĘCI

KONCERT PAMIĘCI

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej w 1939 r.,...
23
Sobota
Wrzesień 2023
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MULTIMEDALIŚCI

2015-12-07 15:33:32

Mikołaj był łaskawy dla młodych kickboxerów z powiatu wejherowskiego uczestniczących w międzynarodowym turnieju "Muszynianka Cup". Nasi zawodnicy wrócili do domu z workiem medali.

W dniach 04-06 grudnia w Nowym Sączu odbył się turniej kickboxingu Muszynianka Cup III, w którym udział wzięło 335 zawodników z dwudziestu sześciu klubów z Polski, Ukrainy i Słowacji. Nasi zawodnicy, reprezentanci Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz sekcji kickboxingu KTS-K GOSRiT Luzino, wywalczyli razem 33 medale, w tym 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych. Oba Kluby prowadzone są przez wejherowianina, utytułowanego zawodnika i trenera Rafała Karcza.

Kluby z naszego powiatu wystawiły do walk swoich wychowanków we wszystkich formułach kickboxingu (pointfighting, light i kick-light contact), we wszystkich grupach wiekowych, poczynając od 7-latków, poprzez kadetów, juniorów, na seniorach kończąc. Ekipę tworzyli:

  • kategoria dzieci: Kacper Labudda, Dorian Kupc, Nikodem Komkowski, Marta Kowalska, Patryk Dawidowski
  • kadeci: Wiktoria Szmidt, Marcin Wołoszyn, Oliwer Laskowski, Nikola Siecińska, Mateusz Popowski, Zuzia Kalbarczyk, Sandra Pikron, Paulinka Stenka, Kacper Macholl, Filip Stark, Małgosia Nastały, Przemek Dąbrowski
  • juniorzy: Błażej Mach, Mikołaj Herzberg, Patrycja Hinc
  • seniorzy: Rafał Karcz

Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Obfitował w nowe doświadczenia sportowe, szczególnie dla najmłodszych (wystawiliśmy również debiutantów). Każdy stoczył po kilka walk. Najtrudniej o przedarcie się do finałów było w kategorii wiekowej dzieci, gdyż do Nowego Sącza właśnie w tej grupie wiekowej przyjechało najwięcej zawodników.

Wszyscy nasi kickboxerzy zasługują na słowa uznania, jednak szczególne wyróżnienia za postawę i wyniki sportowe podczas turnieju należą się:

  • Zuzannie Kalbarczyk (w pięknym stylu wygrała rywalizację pointfighting oraz kick-light kadetek)
  • Kacprowi Macholl (zdobył puchar dla najlepszego zawodnika pointfightingu kadetów)
  • Dorianowi Kupc (pierwsze miejsce w kategorii dzieci),

Ponadto wyróżnili się: Nikodem Komkowski, Nikola Siecińska oraz Błażej Mach, który stoczył bardzo trudne i wyczerpujące pojedynki.

Szczegółowe wyniki ze startu naszych kickboxerów znajdą się już niedługo na stronie internetowej Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego: www.sportwejherowo.pl.

Po tak znakomitym turnieju dla naszych zawodników i po tak obfitych zdobyczach medalowych, wszyscy z pewnością bardzo chętnie powrócą do Nowego Sącza wiosną przyszłego roku. W dniach 28 kwietnia – 1 maja odbędą się tam zawody Pucharu Europy. Impreza już została wciągnięta do kalendarza imprez kickboxerskich na przyszły rok.

qrator/foto: WSSPrzeczytaj również
W miniona sobotę w Skarszewach zakończył się Ogólnopolski Turniej o Puchar DFN – Mistrzostwa Polski Północnej w kickboxingu, we wszystkich kategoriach wiekowych w formułach K1, full contact,...

2023-09-18 13:21:46

Znakomity występ zawodniczek KTS-K GOSRiT Luzino na Mistrzostwa Europy Dzieci, Kadetów i Juniorów we wszystkich dyscyplinach kickboxingu. W Istambule Żaneta Stenka wywalczyła dwa medale w...

2023-09-04 11:36:15

Bardzo dobry występ zanotowała Oliwia Wasiakowska na rozgrywanych w rumuńskim Ploeszti Mistrzostwach Europy Kadetów w Boksie. Nasza reprezentantka wywalczyła brązowy medal.

2023-07-28 11:16:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!