CZYSZCZENIE KOLEKTORA

CZYSZCZENIE KOLEKTORA

W związku z koniecznością czyszczenia kolektora sanitarnego, mieszkańcy...
KASZUBSKI KOSMOS

KASZUBSKI KOSMOS

Inicjatywa stworzenia spektaklu o Kaszubszczyźnie z wolna nabiera realnych...
ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

ZMIANA PRZEDŚWIĄTECZNA

Na przedświąteczne zakupy dojedziesz autobusem. Miejski Zakład...
PODWYŻKA CEN BILETÓW

PODWYŻKA CEN BILETÓW

Od 12 grudnia 2021 r. wzrastają ceny biletów komunikacji kolejowej w...
REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA

W ramach projektu Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa powstało nowe...
7
Wtorek
Grudzień 2021
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MULTIMEDALIŚCI

2015-12-07 15:33:32

Mikołaj był łaskawy dla młodych kickboxerów z powiatu wejherowskiego uczestniczących w międzynarodowym turnieju "Muszynianka Cup". Nasi zawodnicy wrócili do domu z workiem medali.

W dniach 04-06 grudnia w Nowym Sączu odbył się turniej kickboxingu Muszynianka Cup III, w którym udział wzięło 335 zawodników z dwudziestu sześciu klubów z Polski, Ukrainy i Słowacji. Nasi zawodnicy, reprezentanci Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz sekcji kickboxingu KTS-K GOSRiT Luzino, wywalczyli razem 33 medale, w tym 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych. Oba Kluby prowadzone są przez wejherowianina, utytułowanego zawodnika i trenera Rafała Karcza.

Kluby z naszego powiatu wystawiły do walk swoich wychowanków we wszystkich formułach kickboxingu (pointfighting, light i kick-light contact), we wszystkich grupach wiekowych, poczynając od 7-latków, poprzez kadetów, juniorów, na seniorach kończąc. Ekipę tworzyli:

  • kategoria dzieci: Kacper Labudda, Dorian Kupc, Nikodem Komkowski, Marta Kowalska, Patryk Dawidowski
  • kadeci: Wiktoria Szmidt, Marcin Wołoszyn, Oliwer Laskowski, Nikola Siecińska, Mateusz Popowski, Zuzia Kalbarczyk, Sandra Pikron, Paulinka Stenka, Kacper Macholl, Filip Stark, Małgosia Nastały, Przemek Dąbrowski
  • juniorzy: Błażej Mach, Mikołaj Herzberg, Patrycja Hinc
  • seniorzy: Rafał Karcz

Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Obfitował w nowe doświadczenia sportowe, szczególnie dla najmłodszych (wystawiliśmy również debiutantów). Każdy stoczył po kilka walk. Najtrudniej o przedarcie się do finałów było w kategorii wiekowej dzieci, gdyż do Nowego Sącza właśnie w tej grupie wiekowej przyjechało najwięcej zawodników.

Wszyscy nasi kickboxerzy zasługują na słowa uznania, jednak szczególne wyróżnienia za postawę i wyniki sportowe podczas turnieju należą się:

  • Zuzannie Kalbarczyk (w pięknym stylu wygrała rywalizację pointfighting oraz kick-light kadetek)
  • Kacprowi Macholl (zdobył puchar dla najlepszego zawodnika pointfightingu kadetów)
  • Dorianowi Kupc (pierwsze miejsce w kategorii dzieci),

Ponadto wyróżnili się: Nikodem Komkowski, Nikola Siecińska oraz Błażej Mach, który stoczył bardzo trudne i wyczerpujące pojedynki.

Szczegółowe wyniki ze startu naszych kickboxerów znajdą się już niedługo na stronie internetowej Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego: www.sportwejherowo.pl.

Po tak znakomitym turnieju dla naszych zawodników i po tak obfitych zdobyczach medalowych, wszyscy z pewnością bardzo chętnie powrócą do Nowego Sącza wiosną przyszłego roku. W dniach 28 kwietnia – 1 maja odbędą się tam zawody Pucharu Europy. Impreza już została wciągnięta do kalendarza imprez kickboxerskich na przyszły rok.

qrator/foto: WSSPrzeczytaj również
W minioną sobotę w Szczecinie odbyła się szósta edycja zawodów sportowych Polish Fighting Kids, któremu patronuje Polski Związek Kickboxingu. W zawodach udział wzięła grupa młodych kickboxerów z...

2021-12-03 14:36:00

Bardzo udanie startowali młodzi wejherowscy judodzy na XI Grizzly Judo Cup - Turnieju Pierwszego Kroku Dzieci w Judo dla roczników 2011-2015. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Team Dragon...

2021-11-25 10:26:33

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Pomorza w Judo zanotowali wychowankowie UKS Team Dragon z Wejherowa. Skromna, trzyosobowa ekipa wróciła do domu z trzema medalami.

2021-11-15 10:52:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!