SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

Wejherowo i Reda postanowiły wspólnie powołać do życia nowy podmiot...
NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

NOWE INWESTYCJE KOMUNALNE

Po wielu latach posuchy inwestycyjnej miasto Wejherowo przystąpi do budowy...
DUŻO WYKROCZEŃ

DUŻO WYKROCZEŃ

Pracowity weekend wejherowskiej drogówki. W ramach policyjnej akcji...
POMOC DLA PRZEDSZKOLI

POMOC DLA PRZEDSZKOLI

Dzięki wsparciu funduszy europejskich w województwie pomorskim zwiększy...
ZŁODZIEJ KABLI

ZŁODZIEJ KABLI

Mężczyzna podejrzany o kradzież przewodów elektrycznych został zatrzymany...
20
Czwartek
Styczeń 2022
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WIEDZA BEZ GRANIC

2015-12-16 09:14:49

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odwiedzili dwie szkoły partnerskie w Hiszpanii i Włoszech w ramach realizowanego projektu programu Erasmus+ akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej".

Wizyta odbyła się w ramach projektu "Wysoko wykwalifikowana kadra edukacyjna kluczem do sukcesu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie",którego celem jest podniesienie jakości pracy szkoły na rzecz uczniów poprzez poznanie przez nauczycieli nowych metod nauczania i narzędzi pracy oraz stosowanie ich w codziennej praktyce. Projekt obejmuje 22 pedagogów i zakłada udział nauczycieli I LO w Wejherowie w kursach metodyczno-językowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Finlandii i Niemczech oraz obserwację pracy zagranicznych szkół partnerskich w Hiszpanii, Włoszech i Szwecji.

W ramach międzynarodowego projektu nauczyciele z "Sobieskiego" w październiku i listopadzie odwiedzili szkoły w Hiszpanii i Włoszech.

W hiszpańskim liceum "Miguel de Cervantes" w Móstoles pod Madrytem nauczycielki przez trzy dni obserwowały zajęcia i poznawały metody pracy, jakimi posługują się hiszpańscy nauczyciele. Wizyta była okazją do rozmowy z hiszpańską dyrekcją i nauczycielami na temat organizacji pracy szkoły, wykorzystania nowoczesnych technologii i pracy metodą projektów. Większość sal w hiszpańskiej szkole jest wyposażonych w komputery, z których uczniowie korzystają na co dzień, na wszystkich lekcjach. Nauczyciele korzystają z programów, które umożliwiają indywidualizację nauczania i monitorowanie postępów. Szkoła oferuje też zajęcia łączące matematykę, geografię, historię i wiedzę o społeczeństwie, które są prowadzone w formie projektowej i z użyciem nowoczesnych technologii. W hiszpańskiej placówce realizowany jest też program pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie niepełnosprawni są otoczeni opieką pielęgniarzy i fizjoterapeutów.

W listopadzie tego roku inna grupa nauczycieli odwiedziła liceum im. CH. Darwina oraz Technikum Turystyczne w Rzymie. Ta placówka składa się z liceum o profilu matematyczno- fizycznym, technikum turystycznego oraz liceum wieczorowego. Nauczycielki obserwowały lekcje biologii, fizyki, matematyki, języka angielskiego, włoskiego, prawa i geografii. Miały okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji z włoskimi nauczycielami oraz możliwość porównania systemów edukacji w Polsce i Włoszech. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja sposobu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych we włoskiej szkole.

Obserwacja pracy nauczycieli w szkołach europejskich to inspirujące doświadczenie, które nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z programu Erasmus+. Kolejnym działaniem zaplanowanym w projekcie jest wizyta nauczycieli I LO z Wejherowa w szkole partnerskiej w Sztokholmie w lutym 2016.

qrator

źródło: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
W czwartek 9 grudnia, w siedzibie stowarzyszenia Wejherowska Wspólnota Pokoleń odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim "Kardynał Stefan...

2021-12-12 20:21:28

Tydzień temu w Redzie odbył się pogrzeb zmarłej 19 listopada 2021 r. prof. Stanisławy Soińskiej, zasłużonej nauczycielki i pedagog związanej z I Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie.

2021-12-01 10:34:17

Po raz dwudziesty drugi przyznane zostały Stypendia Starosty Wejherowskiego, dla studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych odbyło...

2021-10-25 09:32:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!