KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

KTO ZBUDUJE ELEKTROWNIE?

Polskie Elektrownie Jądrowe wraz z Polskim Instytutem Ekonomicznym...
WARSZTATY PROZDROWOTNE

WARSZTATY PROZDROWOTNE

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wykładów, treningów i warsztatów...
UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w...
POLICYJNY AWANS

POLICYJNY AWANS

Dotychczasowa Komendant Powiatowa Policji w Wejherowie insp. Anna Kos...
RADNI ZDECYDOWALI

RADNI ZDECYDOWALI

We wtorek 9 lipca odbyła się IV zwyczajna sesja Rady Miasta Wejherowa. W...
12
Piątek
Lipiec 2024
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Brunona, Jana, Wery
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WIEDZA BEZ GRANIC

2015-12-16 09:14:49

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odwiedzili dwie szkoły partnerskie w Hiszpanii i Włoszech w ramach realizowanego projektu programu Erasmus+ akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej".

Wizyta odbyła się w ramach projektu "Wysoko wykwalifikowana kadra edukacyjna kluczem do sukcesu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie",którego celem jest podniesienie jakości pracy szkoły na rzecz uczniów poprzez poznanie przez nauczycieli nowych metod nauczania i narzędzi pracy oraz stosowanie ich w codziennej praktyce. Projekt obejmuje 22 pedagogów i zakłada udział nauczycieli I LO w Wejherowie w kursach metodyczno-językowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Finlandii i Niemczech oraz obserwację pracy zagranicznych szkół partnerskich w Hiszpanii, Włoszech i Szwecji.

W ramach międzynarodowego projektu nauczyciele z "Sobieskiego" w październiku i listopadzie odwiedzili szkoły w Hiszpanii i Włoszech.

W hiszpańskim liceum "Miguel de Cervantes" w Móstoles pod Madrytem nauczycielki przez trzy dni obserwowały zajęcia i poznawały metody pracy, jakimi posługują się hiszpańscy nauczyciele. Wizyta była okazją do rozmowy z hiszpańską dyrekcją i nauczycielami na temat organizacji pracy szkoły, wykorzystania nowoczesnych technologii i pracy metodą projektów. Większość sal w hiszpańskiej szkole jest wyposażonych w komputery, z których uczniowie korzystają na co dzień, na wszystkich lekcjach. Nauczyciele korzystają z programów, które umożliwiają indywidualizację nauczania i monitorowanie postępów. Szkoła oferuje też zajęcia łączące matematykę, geografię, historię i wiedzę o społeczeństwie, które są prowadzone w formie projektowej i z użyciem nowoczesnych technologii. W hiszpańskiej placówce realizowany jest też program pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie niepełnosprawni są otoczeni opieką pielęgniarzy i fizjoterapeutów.

W listopadzie tego roku inna grupa nauczycieli odwiedziła liceum im. CH. Darwina oraz Technikum Turystyczne w Rzymie. Ta placówka składa się z liceum o profilu matematyczno- fizycznym, technikum turystycznego oraz liceum wieczorowego. Nauczycielki obserwowały lekcje biologii, fizyki, matematyki, języka angielskiego, włoskiego, prawa i geografii. Miały okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji z włoskimi nauczycielami oraz możliwość porównania systemów edukacji w Polsce i Włoszech. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja sposobu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych we włoskiej szkole.

Obserwacja pracy nauczycieli w szkołach europejskich to inspirujące doświadczenie, które nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z programu Erasmus+. Kolejnym działaniem zaplanowanym w projekcie jest wizyta nauczycieli I LO z Wejherowa w szkole partnerskiej w Sztokholmie w lutym 2016.

qrator

źródło: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie obchodzi w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odbyła się specjalna gala w której uczestniczyło m.in....

2024-06-21 13:00:35

W ramach cyklu edukacyjno-historycznego "Filmowe muzeum", w najbliższy czwartek w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. "Książęta...

2024-05-23 09:07:07

Kolejny raz ekipa ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego zdobyła pierwsze miejsce w  Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Jako Mistrzowie Polski, uczniowie z Wejherowa będą...

2024-04-24 10:26:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!