DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WIEDZA BEZ GRANIC

2015-12-16 09:14:49

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odwiedzili dwie szkoły partnerskie w Hiszpanii i Włoszech w ramach realizowanego projektu programu Erasmus+ akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej".

Wizyta odbyła się w ramach projektu "Wysoko wykwalifikowana kadra edukacyjna kluczem do sukcesu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie",którego celem jest podniesienie jakości pracy szkoły na rzecz uczniów poprzez poznanie przez nauczycieli nowych metod nauczania i narzędzi pracy oraz stosowanie ich w codziennej praktyce. Projekt obejmuje 22 pedagogów i zakłada udział nauczycieli I LO w Wejherowie w kursach metodyczno-językowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Finlandii i Niemczech oraz obserwację pracy zagranicznych szkół partnerskich w Hiszpanii, Włoszech i Szwecji.

W ramach międzynarodowego projektu nauczyciele z "Sobieskiego" w październiku i listopadzie odwiedzili szkoły w Hiszpanii i Włoszech.

W hiszpańskim liceum "Miguel de Cervantes" w Móstoles pod Madrytem nauczycielki przez trzy dni obserwowały zajęcia i poznawały metody pracy, jakimi posługują się hiszpańscy nauczyciele. Wizyta była okazją do rozmowy z hiszpańską dyrekcją i nauczycielami na temat organizacji pracy szkoły, wykorzystania nowoczesnych technologii i pracy metodą projektów. Większość sal w hiszpańskiej szkole jest wyposażonych w komputery, z których uczniowie korzystają na co dzień, na wszystkich lekcjach. Nauczyciele korzystają z programów, które umożliwiają indywidualizację nauczania i monitorowanie postępów. Szkoła oferuje też zajęcia łączące matematykę, geografię, historię i wiedzę o społeczeństwie, które są prowadzone w formie projektowej i z użyciem nowoczesnych technologii. W hiszpańskiej placówce realizowany jest też program pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie niepełnosprawni są otoczeni opieką pielęgniarzy i fizjoterapeutów.

W listopadzie tego roku inna grupa nauczycieli odwiedziła liceum im. CH. Darwina oraz Technikum Turystyczne w Rzymie. Ta placówka składa się z liceum o profilu matematyczno- fizycznym, technikum turystycznego oraz liceum wieczorowego. Nauczycielki obserwowały lekcje biologii, fizyki, matematyki, języka angielskiego, włoskiego, prawa i geografii. Miały okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji z włoskimi nauczycielami oraz możliwość porównania systemów edukacji w Polsce i Włoszech. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja sposobu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych we włoskiej szkole.

Obserwacja pracy nauczycieli w szkołach europejskich to inspirujące doświadczenie, które nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z programu Erasmus+. Kolejnym działaniem zaplanowanym w projekcie jest wizyta nauczycieli I LO z Wejherowa w szkole partnerskiej w Sztokholmie w lutym 2016.

qrator

źródło: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Oprócz obchodów oficjalnych, większość instytucji kultury, szkół i placówek oświatowych przygotowały własne uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Obchody Święta Niepodległości...

2018-11-12 11:50:51

Wspólne zajęcia lekcyjne oraz warsztaty integracyjne oraz zwiedzanie pięknej Toskanii. Grupa osiemnastu uczniów I LO im. króla Jana III Sobieskiego po raz kolejny uczestniczyła w wymianie...

2018-11-12 17:52:56

Trzecie miejsce zajęła ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP Orzeł w Wejherowie w konkursie Pomorskie Drogi do Niepodległości. Finał konkursu dla szkół...

2018-10-21 18:41:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!