TRAGICZNY POŻAR

TRAGICZNY POŻAR

Ofiara śmiertelna pożaru w budynku wielorodzinnym w Rumi przy ul....
CZYM ODDYCHAMY?

CZYM ODDYCHAMY?

Jest szansa, ż w Wejherowie wznowi działalność stacja monitoringu jakości...
NIEBEZPIECZNE DROGI

NIEBEZPIECZNE DROGI

Ujemne temperatury i gwałtowne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem...
PRZEGRNA NA INAUGURACJĘ

PRZEGRNA NA INAUGURACJĘ

Były nadzieje ale szybko zostały rozwiane. W pierwszym w tym roku meczu III...
ZMIANA DOWÓDCY

ZMIANA DOWÓDCY

W zeszłym tygodniu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy...
9
Wtorek
Marzec 2021
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Dominika, Franciszki, Katarzyny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WIEDZA BEZ GRANIC

2015-12-16 09:14:49

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odwiedzili dwie szkoły partnerskie w Hiszpanii i Włoszech w ramach realizowanego projektu programu Erasmus+ akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej".

Wizyta odbyła się w ramach projektu "Wysoko wykwalifikowana kadra edukacyjna kluczem do sukcesu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie",którego celem jest podniesienie jakości pracy szkoły na rzecz uczniów poprzez poznanie przez nauczycieli nowych metod nauczania i narzędzi pracy oraz stosowanie ich w codziennej praktyce. Projekt obejmuje 22 pedagogów i zakłada udział nauczycieli I LO w Wejherowie w kursach metodyczno-językowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Finlandii i Niemczech oraz obserwację pracy zagranicznych szkół partnerskich w Hiszpanii, Włoszech i Szwecji.

W ramach międzynarodowego projektu nauczyciele z "Sobieskiego" w październiku i listopadzie odwiedzili szkoły w Hiszpanii i Włoszech.

W hiszpańskim liceum "Miguel de Cervantes" w Móstoles pod Madrytem nauczycielki przez trzy dni obserwowały zajęcia i poznawały metody pracy, jakimi posługują się hiszpańscy nauczyciele. Wizyta była okazją do rozmowy z hiszpańską dyrekcją i nauczycielami na temat organizacji pracy szkoły, wykorzystania nowoczesnych technologii i pracy metodą projektów. Większość sal w hiszpańskiej szkole jest wyposażonych w komputery, z których uczniowie korzystają na co dzień, na wszystkich lekcjach. Nauczyciele korzystają z programów, które umożliwiają indywidualizację nauczania i monitorowanie postępów. Szkoła oferuje też zajęcia łączące matematykę, geografię, historię i wiedzę o społeczeństwie, które są prowadzone w formie projektowej i z użyciem nowoczesnych technologii. W hiszpańskiej placówce realizowany jest też program pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie niepełnosprawni są otoczeni opieką pielęgniarzy i fizjoterapeutów.

W listopadzie tego roku inna grupa nauczycieli odwiedziła liceum im. CH. Darwina oraz Technikum Turystyczne w Rzymie. Ta placówka składa się z liceum o profilu matematyczno- fizycznym, technikum turystycznego oraz liceum wieczorowego. Nauczycielki obserwowały lekcje biologii, fizyki, matematyki, języka angielskiego, włoskiego, prawa i geografii. Miały okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji z włoskimi nauczycielami oraz możliwość porównania systemów edukacji w Polsce i Włoszech. Ciekawym doświadczeniem była obserwacja sposobu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych we włoskiej szkole.

Obserwacja pracy nauczycieli w szkołach europejskich to inspirujące doświadczenie, które nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z programu Erasmus+. Kolejnym działaniem zaplanowanym w projekcie jest wizyta nauczycieli I LO z Wejherowa w szkole partnerskiej w Sztokholmie w lutym 2016.

qrator

źródło: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Niedługo rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja budowlana. Czeka nas rozbudowa i nadbudowa budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Połowa inwestycji zostanie sfinansowana ze...

2021-02-03 09:25:18

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje do współpracy kolejną instytucję. Oficjalnym partnerem uczelni zostało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w...

2021-01-20 10:23:49

Decyzją rządu, uczniowie klas I-III szkół podstawowych 18 stycznia wracają do nauki stacjonarnej. Dla bezpieczeństwa dzieci oraz kadry nauczycielskiej przygotowano wytyczne sanitarne dotyczące...

2021-01-12 10:21:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!