ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
WIATA PIKNIKOWA W OGNIU
2016-01-13 15:03:24

Ledwo miesiąc postała wiata piknikowa na ul. Konopnickiej. Dwóch nietrzeźwych mężczyzn o mało nie puściło jej z dymem. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w dniu 11 stycznia dwukrotnie podejmowali interwencje w sprawie wiaty. Najpierw około 23:00 zwrócili uwagę dwóm mężczyznom, którzy we wiacie piknikowej rozpalili ognisko, czym sprowokowali zagrożenie pożarowe. Udzielenie pouczenia nie na wiele się zdało, ponieważ 10 minut później operator miejskiego monitoringu zauważył duże płomienie ognia w tej samej wiacie. Tym razem mężczyźni wrzucali do paleniska całe drzewka choinkowe, torbę podróżną, spożywali alkohol i załatwiali potrzeby fizjologiczne. W pobliżu biegał także bez dozoru pies.
Efektem ponownej interwencji strażników była próba nałożenia mandatów karnych, których przyjęcia mężczyźni odmówili. W konsekwencji ich wybrykami zajmie się sąd.
Wiata piknikowa usytuowana tuż przy boisku na ul. Konopnickiej to "oczko w głowie" okolicznych mieszkańców. Została zbudowana w zeszłym roku i uroczyście przekazana do użytkowania 4 grudnia. Pomysłodawcami jej powstania byli sami mieszkańcy, a wiata powstała w ramach realizacji pomysłów budżetu obywatelskiego. Budowla w kształcie sześciokąta posiada w środku palenisko z kominem, które może służyć do grillowania. Poza tym otoczona jest trejażami z zasadzonymi pnączami, a stok pagórka znajdujący się za nią obsadzony został krzewami. Całość sprawia prezentuje się bardzo estetycznie i powinno dobrze służyć mieszkańcom. Niestety są osoby, które za nic sobie mają dobro wspólne powstałe wysiłkiem tamtejszych mieszkańców i z ich podatków.
qrator
foto: SM Wejherowo
-
2025-06-02
-
2025-04-15
-
2025-03-20
2025-06-02 11:36:56
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI













swoich znajomych!
z innymi!