JARMARK CUDA WIANKI

JARMARK CUDA WIANKI

Już wkrótce jarmark produktów regionalnych ponownie zagości w Porcie Rumia....
KOCZOWISKA BEZDOMNYCH

KOCZOWISKA BEZDOMNYCH

Policjanci wspólnie z pracownikami MOPS-u odwiedzali miejsca w których...
DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Skromną oprawę miały tegoroczne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych....
POWRÓT NA BOISKO

POWRÓT NA BOISKO

Grający w II grupie III ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo, za kilka dni...
"INTELIGENTNE" PRZEJŚCIE

"INTELIGENTNE" PRZEJŚCIE

Tradycyjna sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, może mieć...
2
Wtorek
Marzec 2021
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Halszki, Heleny, Karola
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BUDŻET OBYWATELSKI 2016

2016-01-15 09:31:30

W Wejherowie rusza druga edycja budżetu obywatelskiego. Inicjatywa bardzo spodobała się mieszkańcom, o czym świadczy ilość zgłoszonych pomysłów i frekwencja podczas zeszłorocznego głosowania. Regulamin tegorocznej edycji został zmodyfikowany tak, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić formułę tej społecznej akcji.

Zachęceni zeszłorocznym sukcesem akcji, włodarze Wejherowa ponownie przekazują w ręce mieszkańców narzędzie pozwalające na zaproponowanie, wybranie i zrealizowanie ważnych dla lokalnej społeczności zadań inwestycyjnych. Na Wejherowski Budżet Obywatelski miasto przeznaczy 550 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy na projekty miękkie (organizacja festynów, spotkań integracyjnych, zawodów sportowych, ognisk, zabaw, plenerów artystycznych, wydarzeń kulturalnych) i 500 tysięcy na inwestycyjne, przy czym maksymalna wartość jednej inwestycji może wynieść 200 tysięcy. W związku z tym każdy z mieszkańców będzie dysponował dwoma głosami – osobno dla projektów miękkich (nieinwestycyjnych) i inwestycyjnych. Jednocześnie władze deklarują, że w zależności od stanu budżetu miejskiego, w trakcie roku może nastąpić zwiększenie puli pieniędzy przeznaczonej na realizację budżetu obywatelskiego.

Nowością w regulaminie są spotkania informacyjne i konsultacje społeczne projektów. Już w najbliższy wtorek 19 stycznia o godzinie 17:00, w wejherowskim ratuszu czekać będą specjaliści, którzy udzielą porad i pomogą w napisaniu poprawnego wniosku. Możliwość uzyskania porad dostępna będzie w całym okresie składania wniosków.

Przyjmowanie wniosków Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczyna się w poniedziałek 18 stycznia i potrwa do 18 lutego. Następnie w okresie do 11 marca nastąpi weryfikacja formalna wniosków oraz konsultacje społeczne.

Ostateczne zatwierdzenie wniosków nastąpi 16 marca, a dnia kolejnego (17 marca) wszystkie zakwalifikowane projekty zostaną podane do publicznej wiadomości. Głosowanie rozpocznie się 25 marca i potrwa do 7 kwietnia. Wyniki poznamy 13 kwietnia.

Pod głosowanie mieszkańców zostaną oddane tylko takie projekty, pod którymi podpisze się nie mniej niż 50 mieszkańców miasta w wieku co najmniej 16 lat. Zgłoszone propozycje muszą spełniać podstawowe wymogi formalne, czyli powinny zawierać się w kategorii zadań własnych miasta. Zadania inwestycyjne i remontowe mogą zostać wykonane wyłączne na terenach będących w posiadaniu Miasta Wejherowa. Zaproponowane zadanie powinno być możliwe do zrealizowania w okresie do końca 2016 roku.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Skromną oprawę miały tegoroczne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. Ograniczyły się one do uroczystej Mszy św. i złożenia kwiatów pod pomnikiem Bramy Piaśnickiej. W obchodach udział wzięli...

2021-03-01 13:13:11

Aż 34. tytuły książkowe już zostały zgłoszone do konkursu Gryf Literacki, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach.

2021-02-25 10:22:26

Tradycyjna sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, może mieć dodatkowe i zaskakujące funkcję. Przekonają się o tym kierowcy poruszający się ulicą Karnowskiego. Jadący z duża prędkością...

2021-03-01 09:47:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!