UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Budowa bezkolizyjnego drogowego Węzła Zryw postępuje i już za kilka dni...
ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Wejherowscy uczniowie bardzo chętnie i bardzo licznie wzięli udział w...
SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

Udany start naszych najmłodszych kickboxerów i kickboxerek. Na...
DZIEJE KASZUBÓW

DZIEJE KASZUBÓW

Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub....
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14,...
7
Środa
Czerwiec 2023
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYTAŃCZYLI MEDALE

2016-02-03 09:19:04

W miniony weekend wychowankowie klubu tanecznego "Świat Tańca" z Wejherowa brali udział w X Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie. W licznie obsadzonej imprezie zdobyli łącznie 17 miejsc medalowych w różnych kategoriach.

X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego odbywał się w dniach 15 – 17 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Łebie. W sumie na festiwalu zaprezentowało się ponad 1.500 tancerzy startujących w kilku kategoriach wiekowych: do lat 8, 9-11, 12-15, powyżej 15 lat. Rywalizowano w rytmach Disco, Hip-Hop, Street Dance, Dancehall i innych, występując solo, w duetach, miniformacjach i formacjach. Zgłoszenia napłynęły między innymi ze Słupska, Choszczna, Człuchowa, Gdyni, Wyszewa, Kołobrzegu, Brus, Chojnic, Gdańska, Szczecina, Lęborka, Rumi, Karsina, Elbląga, Koszalina, Wejherowa, Sławna, Barlinka czy Stężycy.

Po kilkudniowej rywalizacji jury przyznało nagrody. Klub taneczny "Świat Tańca" prowadzony przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów przywiózł do Wejherowa aż 17 miejsc medalowych.

W kategorii formacje hip-hop do lat 8 Świat Tańca zajął całe podium. Pierwsze miejsce formacja Wow, drugie Happy, trzecie Respect. Gościem specjalnym imprezy był najmłodszy zespół państwa Bernaśkiewicz – Laleczki (4-5 latki).

W kategorii do lat 11 złoto wytańczył Dangerous, a trzecie miejsce zdobył zespół Electro. Piątą lokatę zajął zespół Turbo.

W mocno obsadzonej konkurencji formacji w kategorii wiekowej 12-15 lat pierwsze miejsce zdobyła formacja Explozja, a trzecie wytańczył zespół Expresik. Na czwartej pozycji uplasowała się formacja Enigma.

Wśród solistów do lat 8 złoto wytańczyła Agata Rażniewska, srebro Wiktoria Kobiela, brąz Wiktoria Stanulewicz. Kolejne miejsca, czwarte i piąte, wytańczyły odpowiednio: Zofia Romanowska i Emila Lipowska.

W kategorii do lat 8 – debiuty, srebro wytańczyła Agnieszka Olszewska, a na 5 miejscu uplasowała się Inga Lieske.

W kategorii do lat 11 złoty medal wytańczył Cezary Doering, srebrny medal wytańczyły Dobrosława Laskiewicz i Julia Gruba, a brąz Maja Ułasik. Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Amelia Romanowska.

Dobrosława Laskiewicz i Cezary Doering zdobyli trzecie miejsce w kategorii duety do lat 11.

Bardzo mocno obsadzona była kategoria 12 - 15 lat. Wśród solistów Natalia Młodak zdobyła złoty medal. Na czwartym miejscu uplasowała się Nikola Suchocka, na piątym - Dorota Kwidzińska, na szóstym - Marcelina Urban, a na siódmym - Agata Nowicka.

W kategorii solo powyżej 15 lat srebrny medal wytańczyła Natalia Szcześniak. Natomiast w solo debiuty do lat 15 złoty medal wytańczyła Paulina Czap.

Wszystkim startującym należą się wielkie brawa za zaangażowanie i iście sportową rywalizację. Występom towarzyszyły wielkie emocje. Pierwszy turniej taneczny w nowym sezonie zakończył się dla wejherowskiego "Świata Tańca" sukcesem. Trenerzy i zawodnicy już myślą o wiodącej imprezie sezonu – Mistrzostwach Świata, które odbędą się w maju w Chorwacji. W zeszłym roku wejherowianie z tej imprezy wrócili z medalami (pisaliśmy o tym TUTAJ). Trzymamy kciuki aby tegoroczny występ był co najmniej tak samo udany w zdobycze medalowe i tytuły mistrzowskie.

Klub "Świat Tańca" został założony w 2003 roku przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów - trenerów i pedagogów. Ich praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi jest realizacją wielkiej pasji do tańca. Podopieczni "Świata Tańca" wielokrotnie z powodzeniem startowali w zawodach krajowych i międzynarodowych, osiągając niekwestionowane sukcesy.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14, odbył się tradycyjny Piknik z Tytanami. Impreza odbywa się po zakończeniu sezonu ligowego naszej drużyny piłkarzy...

2023-06-05 11:51:22

Aż dwa okrągłe jubileusze święciła Społeczna Szkołą Podstawowa nr 1 w Wejherowie. W minioną sobotę na boisku szkolnym zorganizowano festyn z okazji 30-lecia działalności szkoły oraz 10-lecia...

2023-06-04 21:03:58

W najbliższą niedzielę odbędzie się tradycyjne zakończenie i podsumowanie sezonu ligowej piłki ręcznej, na które zaprasza KS Tytani Wejherowo. Spotkanie będzie mieć formę pikniku rodzinnego.

2023-06-01 10:11:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!