"SYBILLA" DLA MUZEUM

"SYBILLA" DLA MUZEUM

Prestiżowe wyróżnienie dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
BIESIADA LITERACKA

BIESIADA LITERACKA

W najbliższą niedzielę Agencja Artystyczna Nehrebeccy zaprasza do...
"6" POJEDZIE INACZEJ

"6" POJEDZIE INACZEJ

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, rozkład jazdy linii autobusowej nr 6...
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Okazja do pozostawienia auta w domu i bezpłatnego korzystania z różnych...
85 LAT FIGURY MATKI BOŻEJ

85 LAT FIGURY MATKI BOŻEJ

W minioną niedzielę odbyły się uroczyste obchody  85. rocznicy poświęcenia...
23
Czwartek
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OSIEM MEDALI!

2016-02-22 22:52:35

Po raz kolejny nasi kicboxerzy wrócili zadowoleni z wyprawy na Słowacje. W silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju zdobyli osiem medali.

W dniach 19-21 lutego w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji odbył się międzynarodowy turniej kickboxingu WAKO SLOVAK OPEN.

- W zawodach wzięło udział ponad 830 zawodników z Europy i Świata. Obecne były reprezentacje gospodarzy - Słowacji, Polski, Węgier, Czech, Ukrainy, Serbii, Litwy, Chorwacji, a nawet Izraela. Łącznie ponad 60 klubów kickboxerskich, a wśród nich m.in. najsilniejszy zespół kickboxingu na świecie w regulaminie pointfighting - Kiraly Team z Węgier. - relacjonuje trener naszych zawodników Rafał Karcz.

Wśród tego doborowego towarzystwa rewelacyjnie zaprezentowali się nasi kickboxerzy z klubów KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy startowali pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu. Razem z nimi walczyło jeszcze 20 reprezentantów z naszego kraju na co dzień reprezentujących różne kluby z całej Polski. Skromna, sześcioosobowa reprezentacja powiatu wejherowskiego wywalczyła w sumie 8 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Rewelacją podczas turnieju na Słowacji, podobnie jak rok temu, była Zuzia Kalbarczyk, obecna reprezentantka Polski w kickboxingu i podopieczna trenera Rafała Karcza. Zuzia stoczyła aż 9 walk w kategorii kadetek starszych do 55 kg, wszystkie wygrywając. Zdobyła 3 złote medale zarówno w formule pointfighting (walka przerywana) oraz light contact i kick-light (formuły walki ciągłej na macie).

Złoty medal wywalczył także, Oliwer Laskowski w kat. ciężkiej powyżej 69 kg. Oliwer stoczył dwa zwycięskie pojedynki z zawodnikami Słowacji. Następnie dorzucił jeszcze brązowy krążek w swojej już kategorii wagowej do 69 kg, ulegając zawodnikom Klubu Kiraly Team z Węgier. Oba medale wywalczył w formule pointfighting.

Srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie powędrowały do: Patrycji Hinc (senior pointfighting kat. do 50 kg) i Mikołaja Herzberga 2 krotnie (senior pointfighting oraz junior light contact kat. do 79 kg). Poza strefą medalową znaleźli się Kacper Macholl i Maciek Zielonka.

Trener Drużyny Rafał Karcz tym razem został powołany na sędziego tych międzynarodowych zawodów. Pod nieobecność trenera w narożniku, trafnych i cennych wskazówek podczas walk naszych kickboxerów udzielali trenerzy: Ewa Bulanda z Krynicy Zdrój oraz Tomasz Janowicz ze Starogardu Gdańskiego.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za zaangażowanie i sportową postawę.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Ostatni weekend był bardzo owocny dla naszych kickboxerek, które na dwóch różnych imprezach wywalczyły medale. Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk od lat przyzwyczaiły nas, że są jednymi z...

2021-09-20 14:58:55

Trwają zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego MAXIMUS. Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Mile widziany każdy, kto chce poprawić swoją...

2021-09-14 10:25:06

Do bogatej kolekcji trofeów z imprez międzynarodowych i krajowych w kickboxingu, Paulina Stenka dołożyła kolejne. Kilka dni temu została dwukrotną złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.

2021-09-13 10:11:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!