ZMIENIAMY POMORZE

ZMIENIAMY POMORZE

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o...
LUZINO NA PODIUM

LUZINO NA PODIUM

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji...
SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka...
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jak każe tradycja, przed świętami Bożego Narodzenia na wejherowskim rynku...
LODOWISKO DZIAŁA

LODOWISKO DZIAŁA

Amatorzy zimowego ślizgania już mogą zacierać ręce. Wprawdzie na zewnątrz...
10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWY SPRZĘT DO NORDIC WALKING

2014-10-23 09:31:07

W miniony wtorek studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprezentowano najnowszy sprzęt przydatny do uprawiania Nordic Walking.

Od początku istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie jedną z dziedzin, którymi chętnie zajmują się jego studenci, jest aktywne uprawianie Nordic Walking, coraz bardziej popularnego sposobu na poprawienie kondycji i sprawności ruchowej.

Okazuje się, że nie tylko same proste kijki mogą służyć do uprawiania tej formy aktywności ruchowej. W miniony wtorek o godz. 17:00 studenci UTW spotkali się przy Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie z prezesem Zarządu Polskiej Federacji Nordic Walking – Olgierdem Bojke.

Podczas spotkania prezes Bojke zaprezentował przyrządy najnowszej generacji oraz zapoznał studentów ze sposobami korzystania z nich. Szczególną ciekawość wzbudziły teleskopowe kijki do nordic walking, które lepiej niż te zwykłe pobudzają do pracy mięśnie, szczególnie obręczy barkowej i pleców. Były też specjalne obręcze i ciężarki.

Jak wiemy, nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, co pozwala na zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20-58 procent, w zależności od intensywności wbijania kijków.

Polska Federacja Nordic Walking jest wyłącznym przedstawicielem International Nordic Walking Association – INWA (Międzynarodowa Federacja Nordic Walking).

(matody)Przeczytaj również
Fontanna na rynku zniknęła tylko na pewien czas. Spieszymy uspokoić wszystkich zaniepokojonych całkowitym rozebraniem konstrukcji fontanny znajdującej się na placu Wejhera, że to nie likwidacji....

2018-12-05 10:53:54

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Wejherowskiego, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zakupiło kolekcję starodruków sakralnych,...

2018-12-07 10:23:25

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie włączyli się do inicjatywy zbierania plastykowych zakrętek po napojach, które po przekazaniu do recyklingu pozwolą...

2018-12-08 13:59:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!