IGRZYSKA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

IGRZYSKA CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się...
AFERA KRYMINALNA

AFERA KRYMINALNA

Tym razem nie chodzi o zbrodnie, a o festiwal kryminału – imprezę...
BENIAMINEK POKONANY

BENIAMINEK POKONANY

Zacięte, emocjonujące spotkanie zakończone wygraną gospodarzy. Tego...
ZŁOTO PAULINY STENKI

ZŁOTO PAULINY STENKI

Drugi raz z rzędu Paulina Stenka stanęła na najwyższym stopniu podium w...
PRZEGRANA Z BENIAMINKIEM

PRZEGRANA Z BENIAMINKIEM

Ta porażka może być bardzo kosztowna dla Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni...
24
Wtorek
Październik 2017
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWY SPRZĘT DO NORDIC WALKING

2014-10-23 09:31:07

W miniony wtorek studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprezentowano najnowszy sprzęt przydatny do uprawiania Nordic Walking.

Od początku istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie jedną z dziedzin, którymi chętnie zajmują się jego studenci, jest aktywne uprawianie Nordic Walking, coraz bardziej popularnego sposobu na poprawienie kondycji i sprawności ruchowej.

Okazuje się, że nie tylko same proste kijki mogą służyć do uprawiania tej formy aktywności ruchowej. W miniony wtorek o godz. 17:00 studenci UTW spotkali się przy Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie z prezesem Zarządu Polskiej Federacji Nordic Walking – Olgierdem Bojke.

Podczas spotkania prezes Bojke zaprezentował przyrządy najnowszej generacji oraz zapoznał studentów ze sposobami korzystania z nich. Szczególną ciekawość wzbudziły teleskopowe kijki do nordic walking, które lepiej niż te zwykłe pobudzają do pracy mięśnie, szczególnie obręczy barkowej i pleców. Były też specjalne obręcze i ciężarki.

Jak wiemy, nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, co pozwala na zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20-58 procent, w zależności od intensywności wbijania kijków.

Polska Federacja Nordic Walking jest wyłącznym przedstawicielem International Nordic Walking Association – INWA (Międzynarodowa Federacja Nordic Walking).

(matody)Przeczytaj również
Nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty w Dniu Edukacji Narodowej składamy życzenia i podziękowania za trud jaki wkładają w kształcenie młodego pokolenia. Uroczyste obchody tego święta,...

2017-10-17 13:40:30

Po usunięciu skutków wypadku na placu budowy przylegającym do ulicy Zamkowej, przywrócono normalny ruch samochodowy. Od ubiegłego piątkowego wieczora ulica była całkowicie zamknięta dla ruchu...

2017-10-19 09:41:01

Nie żyje młody człowiek. W piątek 20 października po spektaklu mężczyzna towarzyszący zespołowi tancerzy, popełnił samobójstwo. Sprawę bada policja i prokuratura.

2017-10-21 23:17:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!