OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOWY SPRZĘT DO NORDIC WALKING

2014-10-23 09:31:07

W miniony wtorek studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprezentowano najnowszy sprzęt przydatny do uprawiania Nordic Walking.

Od początku istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie jedną z dziedzin, którymi chętnie zajmują się jego studenci, jest aktywne uprawianie Nordic Walking, coraz bardziej popularnego sposobu na poprawienie kondycji i sprawności ruchowej.

Okazuje się, że nie tylko same proste kijki mogą służyć do uprawiania tej formy aktywności ruchowej. W miniony wtorek o godz. 17:00 studenci UTW spotkali się przy Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie z prezesem Zarządu Polskiej Federacji Nordic Walking – Olgierdem Bojke.

Podczas spotkania prezes Bojke zaprezentował przyrządy najnowszej generacji oraz zapoznał studentów ze sposobami korzystania z nich. Szczególną ciekawość wzbudziły teleskopowe kijki do nordic walking, które lepiej niż te zwykłe pobudzają do pracy mięśnie, szczególnie obręczy barkowej i pleców. Były też specjalne obręcze i ciężarki.

Jak wiemy, nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, co pozwala na zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20-58 procent, w zależności od intensywności wbijania kijków.

Polska Federacja Nordic Walking jest wyłącznym przedstawicielem International Nordic Walking Association – INWA (Międzynarodowa Federacja Nordic Walking).

(matody)Przeczytaj również
Muzeum Piaśnickie zaprasza do udziału w akcji porządkowania zapomnianych grobów i miejsc na cmentarzach, w ramach której porządkowane będą groby na cmentarzu w Wejherowie, przy ul. 3 Maja....

2018-10-10 09:19:42

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w profesjonalny sposób zająć się utylizacja odpadów i sprzedażą surowców wtórnych. W przeciwnym razie mamy do czynienia z...

2018-10-15 12:36:58

Na tę informację mieszkańcy Śmiechowa czekali od wielu lat. Wszystko wskazuje na to, że budowa nowe hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 wreszcie się rozpocznie. Wczoraj podpisano umowę w...

2018-10-11 10:51:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!