PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
21
Czwartek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NAGRODY PRZEKAZANE

2016-03-10 10:19:12

Zakończył się VII edycja plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto "Świeć się z Energą". Wejherowo, zostało wybrane najpiękniej rozświetloną miejscowością w województwie pomorskim i tym samym wywalczyło ufundowany przez Grupę Energa energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Całość wygranej przeznaczono na cel dobroczynny.

"Świeć się z Energą" to coroczny plebiscyt, w ramach którego od siedmiu już lat Polacy głosują na najpiękniej udekorowane światłem miejsca w kraju. Za sprawą akcji, miasta szczególnie dbające o swoje świąteczne dekoracje, mają szanse zmierzyć się z innymi miejscowościami i pokazać się od najlepszej strony. "Świeć się z Energą" to jednak nie tylko szansa na promocję, to przede wszystkim rywalizacja o charytatywne nagrody – na zwycięzców czeka nowoczesny sprzęt AGD, który wyróżnione miasta przekazują na rzecz najbardziej potrzebujących placówek i instytucji w swoim regionie. W VII edycji akcji rekordowa pula nagród dla miast, ufundowanych przez Energa SA oraz Energa Oświetlenie, miała wartość aż 200 tysięcy zł. Dla zwycięzcy przeznaczono urządzenia o wartości 50 tys. zł, zaś do każdego z 15 pozostałych finalistów, mistrzów województw - sprzęt za 10 tys. zł. Wejherowo, dzięki głosom mieszkańców i sympatyków pokonało wszystkich konkurentów w województwie pomorskim. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jako Mistrz Pomorza uzyskało prawo uczestnictwa w finale ogólnopolskim, gdzie zajęło dziewiąte miejsce.

W środę, 9 marca, prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt oraz przedstawiciele obdarowanego ośrodka - Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny w Wejherowie, które prowadzi dzienną świetlicę dla dzieci z potrzebujących rodzin, a także zaproszeni mieszkańcy, wspólnie świętowali i cieszyli się sukcesem odbierając nagrodę.

– Plebiscyt "Świeć się z Energą" to wyjątkowa inicjatywa. Wszyscy mieszkańcy Wejherowa zaangażowali się w głosowanie nie tylko ze względu na piękne iluminacje, które tej zimy ozdobiły nasze miasto. Wspólnymi siłami zapewniliśmy wsparcie dla lokalnej świetlicy. Nagroda ufundowana przez Grupę Energa trafi do Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny. Tam codziennie dzieci i młodzież będą mogły korzystać z nowego sprzętu AGD np. podczas wspólnego przygotowywania posiłków. Takie akcje na pewno warto kontynuować - mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Wejherowo wybrało w ramach otrzymanej puli na zakup nagród 15 nowoczesnych sprzętów m.in.: lodówko-zamrażarkę, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową, czajnik. Są to urządzenia specjalnie dopasowane do potrzeb Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny, które na co dzień organizuje zajęcia dla dzieci oraz niosą pomoc innym potrzebującym. Zgromadzone urządzenia ułatwią codzienne prace, pozwolą także na oszczędne zużycie energii elektrycznej oraz wody, tym samym dbając o środowisko.

qrator

źródło: materiały prasowePrzeczytaj również
Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi. Organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców Wejherowa do przyłączenia się i poparcia tej inicjatywy, która polega na...

2021-01-21 10:11:31

Będzie padał śnieg, powieje silny wiatr i spadnie temperatura. Wzrasta ryzyko wychłodzenia, szczególnie u osób starszych, samotnych, bezdomnych i niezaradnych życiowo. Bądźmy czujni, dbajmy o...

2021-01-15 10:59:56

W związku z powrotem dzieci klas I – III szkół podstawowych do nauczania stacjonarnego, Miejski Zakład Komunikacji od poniedziałku 18 stycznia br. powraca na wszystkich liniach do standardowych...

2021-01-14 11:45:08

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!