ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

ZASŁUŻONA PORAŻKA GRYFA

W sobotę Gryf poniósł pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie. Na...
TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

TYTANI ZWYCIĘŻAJĄ

Okazałe zwycięstwo Tytanów w Elblągu. W meczu drugiej kolejki I ligi piłki...
WEEKEND SENIORA

WEEKEND SENIORA

Specjalnie dla osób 60+, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej...
PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"

Dostępna szkoła to szkoła, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć...
SPORTOWA SOBOTA

SPORTOWA SOBOTA

Obie nasze męskie drużyny ligowe rozegrają jutro swoje kolejne mecze....
26
Niedziela
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KADETKI DZIEWIĄTE

2016-04-08 09:49:59

Rozegrany we Wrocławiu w ostatni weekend Półfinał Mistrzostw Polski był dla kadetek Akademii Piłki Siatkowej Rumia ostatnim przystankiem w kończącym się sezonie. Rumianki zajęły w tych zawodach trzecie miejsce ale to nie wystarczyło aby awansować do finału. Swoją szansę będą za to mieć młodziczki.

Kadetki APS wywalczyły w tym sezonie tytuł Wicemistrzyń Pomorza. To osiągnięcie oznaczało prawo udziału w rozgrywkach centralnych o tytuł Mistrza Polski. Pierwszym etapem były zawody ćwierćfinałowe w Bydgoszczy, gdzie rumianki pokazały się z bardzo dobrej strony i zajęły drugie miejsce. Dało im to przepustkę do startu w zawodach półfinałowych. Zawody odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu.

Podobnie jak w turnieju ćwierćfinałowym, pierwsze spotkanie przeciwko gospodyniom (Gwardia Wrocław) rumianki przegrały. Drugie spotkanie z Budowlanymi Łódź to prawdziwy popis Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Dzięki koncentracji i determinacji rumskie siatkarki nie pozwoliły nawiązać przeciwniczkom walki w żadnym z setów. Układ wyników pozostałych spotkań spowodował, że niedzielny mecz Akademia Piłki Siatkowej Rumi – Lider Konstantynów Łódzki decydował o tym który z tych klubów wywalczy awans do Finału Mistrzostw Polski Kadetek. Akademiczkom nie udało się utrzymać dobrej dyspozycji i to przeciwniczki po zakończeniu spotkania świętowały wejście do najlepszej ósemki w Polsce. Dziewczęta z Rumi zajęły ostatecznie trzecie miejsce w turnieju lecz nie było ono premiowane awansem do finału.

Końcowa klasyfikacja Półfinału Mistrzostw Polski Kadetek

  • 1. Gwardia Wrocław – awans do finału
  • 2. Lider Konstantynów Łódzki – awans do finału
  • 3. Akademia Piłki Siatkowej Rumia
  • 4. Budowlani Łódź

Drużyna kadetek Akademii Piłki Siatkowej Rumia oparta jest o siatkarki, które w ubiegłym roku zdobyły Mistrzostwo Polski Młodziczek. Przejście między kategoriami oznacza dla młodych dziewcząt zwykle problemy z dostosowaniem i spadek formy. U młodych siatkarek APS-u to zjawisko w zasadzie nie wystąpiło.

Część dziewcząt grających w zespole kadetek Akademii Piłki Siatkowej to jeszcze młodziczki, a właśnie w tej kategorii wiekowej rozpoczynają się dzisiaj zawody Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Turniej odbywać się będzie w hali MOSiR w Rumi, ul. Mickiewicza 49. Przeciwniczkami rumianek będą zespoły z Braniewa, Nowej Soli, Szczecina, Malborka i Świecia. Trudno określić potencjał każdej z tych drużyn, tym niemniej możemy zakładać, że gospodynie będą faworytkami do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc które są premiowane awansem do półfinału. Trzymamy kciuki.

qratorPrzeczytaj również
W miniony piątek, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zwycięzcami zawodów została drużyna ze Społecznej Szkoły...

2020-02-26 12:43:07

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, w których bezkonkurencyjne okazały się gospodynie. Ekipa ze SP nr 9 w Rumi...

2020-02-24 14:08:15

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były jednocześnie eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego w tej...

2019-04-01 11:56:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!