ORSZAK TRZECH KRÓLI

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
WYJAZDOWA WYGRANA

WYJAZDOWA WYGRANA

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Po zaciętym meczu, szczypiorniści KS...
BIŁ I DEMOLOWAŁ

BIŁ I DEMOLOWAŁ

Wejherowscy mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 31-latka, który poturbował...
KASZUBSKIE DZIEDZICTWO

KASZUBSKIE DZIEDZICTWO

Projekt kulturowo-historyczny, którego celem jest upamiętnienie i...
CENNY PUNKT

CENNY PUNKT

Zawsze trzeba grać aż do końcowego gwizdka. Ta stara piłkarska maksyma...
19
Piątek
Czerwiec 2026
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIŁKARSKA GIMNAZJADA

2016-05-11 11:56:08

Na stadionie gminnym w Lini odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej 6 - osobowej. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady.

Zawody rozegrano w piątek 6 maja. Wzięło w nich udział dziesięć zespołów reprezentujących gimnazja z terenu powiatu wejherowskiego. W rywalizacji uczestniczyło w sumie ponad 120 zawodników.

W pierwszym etapie rywalizacji drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowano na zasadzie „każdy z każdym”. Do drugiego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Rozegrały one między sobą mecze półfinałowe, a następnie mecz o mistrzostwo oraz o trzecie miejsce.

Zwycięzcą turnieju został zespół Gimnazjum nr 3 z Wejherowa, który w meczu finałowym pokonał 1:0 ubiegłorocznego mistrza, czyli Gimnazjum nr 1 z Redy. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa Gimnazjum w Łęczycach.

Końcowe wyniki turnieju:

  • 1. Gimnazjum nr 3 w Wejherowie
  • 2. Gimnazjum nr 1 w Redzie
  • 3. Gimnazjum w Łęczycach
  • 4. Gimnazjum Publiczne w Luzinie
  • 5. Gimnazjum w Choczewie
  • 6. Salezjańskie Gimnazjum w Rumi
  • 7. Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie
  • 8. Gimnazjum w Lini
  • 9. Samorządowe Gimnazjum w Gniewinie
  • 10.Gimnazjum w Szemudzie

Mistrzowie Powiatu Wejherowskiego w 6-osobowej Piłce Nożnej - Gimnazjum nr 3 z Wejherowa – grali w składzie: Oliwier Ciereszko, Ziemowit Ciszewski, Oskar Formella, Filip Foryś, Fabian Kątny, Krzysztof Lubiewski, Piotr Młynarczykowski, Dawid Pilarski, Radosław Sałata, Ksawery Solarczyk, Robert Wika, opiekun drużyny – Damian Marmułowski. Będą oni reprezentować powiat wejherowski w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady jakie odbędą się 13 maja w Nowej Wsi Lęborskiej.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminny Szkolny Związek Sportowy w Lini.

qrator

foto: PZPOW



Przeczytaj również
Zawsze trzeba grać aż do końcowego gwizdka. Ta stara piłkarska maksyma pozwoliła żółtoczarnym na wywiezienie jednego punktu z Gdyni, gdzie w potyczce Gryfa z rezerwami Arki padł remis 1:1. Bramka...

2025-11-10 19:06:42

Remisem zakończył się niedzielny mecz 14. kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej pomiędzy Gryfem Wejherowo a Jaguarem Gdańsk.

2025-11-04 12:29:09

Dobra passa piłkarzy zakończona. Po czterech meczach bez porażki, w 9. kolejce meczów o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej, Gryf Wejherowo przegrywa na wyjeździe z Piastem Człuchów.

2025-09-28 19:08:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!