ZMARŁ KS. ROMAN

ZMARŁ KS. ROMAN

W nocy z 26 na 27 października, w wieku 65 lat zmarł, ksiądz Roman...
ATRAKCJI NIE BĘDZIE

ATRAKCJI NIE BĘDZIE

Tego należało się spodziewać. Z powodu utrzymującego się stanu zagrożenia...
POMORSKA NAGRODA LITERACKA

POMORSKA NAGRODA LITERACKA

Zapadł werdykt jury i poznaliśmy tegorocznych  laureatów Pomorskiej Nagrody...
TO BYŁO PODPALENIE

TO BYŁO PODPALENIE

W sobotę wieczorem służby ratowniczo-gaśnicze zostały wezwane do pożaru...
MARSZ PROTESTU

MARSZ PROTESTU

Był w sobotę, w niedzielę, będzie i w poniedziałek. Mieszkańcy Wejherowa,...
28
Środa
Październik 2020
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KINDER + SPORT

2016-05-27 10:28:38

Dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi zagrają w Finale Mistrzostw Polski w piłce siatkowej w kategorii "trójek" organizowanych w ramach akcji "Kinder + Sport". Finał rozegrany zostanie w lipcu w Częstochowie.

Szesnaście najlepszych żeńskich "trójek" siatkowych spotkało się 14 maja w Gdańsku w Finale Wojewódzkim zawodów "Kinder + Sport". W pierwszym etapie rozgrywek wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano według zasady "każdy z każdym".

Drużyna z Rumi grająca w składzie: Julia Stanuch, Nicole Niewolska, Daria Myśliwiec, Natalia Duda - uczennice klasy Vb SP nr 9 - wygrały wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów awansowała do kolejnego etapu.

W meczu półfinałowym rumianki uległy ekipie KaEmKa Starogard Gdański i ostatecznie przyszło im się zmierzyć o trzecie miejsce – premiowane awansem do Finału Mistrzostw Polski – ze Stężycą 2011 Wieżycą I. Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące. Szala zwycięstwa co chwila przechylała się na inną stronę. Ostatecznie dziewczęta z SP nr 9 w Rumi pokonały swoje rywalki w tie-break’u i wywalczyły brąz. Trzecie miejsce w turnieju dało im także upragniony awans do Finału Mistrzostw Polski "Kinder + Sport"w piłce siatkowej w kategorii "trójek" jakie zostaną rozegrane w Częstochowie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepszy występ w finale!

Kinder + Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia. Czyni to poprzez zachęcanie do gier i zabaw ruchowych dzieci i młodzież. Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka. Dlatego też Kinder + Sport pracuje na rzecz promowania aktywności fizycznej wśród dzieci, by zapewnić im mnóstwo radosnych wspomnień. Działania prowadzone są wspólnie z krajowymi i międzynarodowymi Federacjami Sportowymi odpowiedzialnymi za promowanie sportów oraz organizacje zarówno lokalnych, jak i globalnych wydarzeń.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: SP nr 9 RumiaPrzeczytaj również
W miniony piątek, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zwycięzcami zawodów została drużyna ze Społecznej Szkoły...

2020-02-26 12:43:07

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, w których bezkonkurencyjne okazały się gospodynie. Ekipa ze SP nr 9 w Rumi...

2020-02-24 14:08:15

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były jednocześnie eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego w tej...

2019-04-01 11:56:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!