JARMARK CUDA WIANKI

JARMARK CUDA WIANKI

Już wkrótce jarmark produktów regionalnych ponownie zagości w Porcie Rumia....
KOCZOWISKA BEZDOMNYCH

KOCZOWISKA BEZDOMNYCH

Policjanci wspólnie z pracownikami MOPS-u odwiedzali miejsca w których...
DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Skromną oprawę miały tegoroczne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych....
POWRÓT NA BOISKO

POWRÓT NA BOISKO

Grający w II grupie III ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo, za kilka dni...
"INTELIGENTNE" PRZEJŚCIE

"INTELIGENTNE" PRZEJŚCIE

Tradycyjna sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, może mieć...
2
Wtorek
Marzec 2021
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Halszki, Heleny, Karola
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRZEGLĄD FESTIWALOWY

2016-06-03 09:45:02

Osoby niepełnosprawne spotykają się z nierównym traktowaniem ze strony otoczenia. W czerwcu w Filharmonii Kaszubskiej będzie można przekonać się, że podziały nie mają zastosowania w przypadku sztuki, którą każdy człowiek tworzy i odbiera w unikalny sposób. Podczas Prezentacji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych widzowie obejrzą pełne energii i pasji spektakle przygotowywane przez osoby niepełnosprawne z całego świata.

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych to odpowiedź na brak wydarzeń kulturalnych, które promowałyby niedocenianą sztukę tworzoną przez niepełnosprawnych. Celem pomysłodawców było stworzenie przestrzeni bez barier i ograniczeń, w której każdy będzie miał prawo wyrazić siebie i gdzie łamane będą stereotypy. Tak w 2003 roku powstał Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych.

XIV edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych realizowana będzie w dniach 6-13 czerwca 2016 r. w Tczewie. W tym roku będzie można zobaczyć prezentacje sceniczne 35 zespołów reprezentujących Polskę, Włochy, Ukrainę, Litwę, Rosję, Gruzję i Republikę Południowej Afryki. Łącznie podczas wszystkich przedstawień swój talent zaprezentuje 350 niepełnosprawnych uczestników. Dla osób niepełnosprawnych będzie to doskonała okazja do integracji i zaspokojenia potrzeby akceptacji.

Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy i powstającą w związku z tym barierę językową, prezentacje sceniczne nie mogą zawierać "słowa mówionego". Widzowie zobaczą zatem pantomimę, grę świateł i barw oraz całą plejadę baśniowych postaci. Spektakle mogą trwać maksymalnie 20 minut. Na podstawie obserwacji poprzednich przeglądów można przypuszczać, że i w tym roku niepełnosprawni stworzą widowiska pełne energii i pasji, z imponującą scenografią i różnorodną narracją.

Wytypowane przez Jury zespoły zaprezentują się 12 czerwca 2016 r. o godz. 11:00 na scenie Filharmonii Kaszubskiej. Darmowe bilety na wydarzenie można już teraz odbierać w kasach. Jednym z jurorów będzie Jolanta Rożyńska – nauczyciel i prawnik, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury, przez wiele lat związana była z Teatrem Miejskim im. Gombrowicza w Gdyni.

Oprócz prezentacji scenicznych, podczas Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, odbędzie się również happening, warsztaty artystyczne dla uczestników, spotkanie dla opiekunów i wychowawców, a także dodatkowe zajęcia rekreacyjne.

qrator

źródło: WCKPrzeczytaj również
Wejherowskie Centrum Kultury ponownie otwiera swe podwoje. Po zniesieniu obostrzeń covidowych, jakie w stosunku do instytucji kultury miało miejsce w zeszłym tygodniu, placówka znowu jest...

2021-02-15 10:54:18

Od poniedziałku otwarte zostają galerie i muzea, które działać będą w reżimie sanitarnym. W związku z tym Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przypomina i zaprasza do zwiedzania...

2021-01-30 13:14:51

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie aktywnie włącza się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując specjalny koncert, który...

2021-01-30 12:46:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!