REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Rząd zdecydował o nowym podziale etapu I szczepień. Skorygowany plan został...
ULICZNA BIJATYKA

ULICZNA BIJATYKA

Agresora zatrzymano, a poszkodowanego opatrzono. Funkcjonariusze Straży...
OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRZEGLĄD FESTIWALOWY

2016-06-03 09:45:02

Osoby niepełnosprawne spotykają się z nierównym traktowaniem ze strony otoczenia. W czerwcu w Filharmonii Kaszubskiej będzie można przekonać się, że podziały nie mają zastosowania w przypadku sztuki, którą każdy człowiek tworzy i odbiera w unikalny sposób. Podczas Prezentacji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych widzowie obejrzą pełne energii i pasji spektakle przygotowywane przez osoby niepełnosprawne z całego świata.

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych to odpowiedź na brak wydarzeń kulturalnych, które promowałyby niedocenianą sztukę tworzoną przez niepełnosprawnych. Celem pomysłodawców było stworzenie przestrzeni bez barier i ograniczeń, w której każdy będzie miał prawo wyrazić siebie i gdzie łamane będą stereotypy. Tak w 2003 roku powstał Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych.

XIV edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych realizowana będzie w dniach 6-13 czerwca 2016 r. w Tczewie. W tym roku będzie można zobaczyć prezentacje sceniczne 35 zespołów reprezentujących Polskę, Włochy, Ukrainę, Litwę, Rosję, Gruzję i Republikę Południowej Afryki. Łącznie podczas wszystkich przedstawień swój talent zaprezentuje 350 niepełnosprawnych uczestników. Dla osób niepełnosprawnych będzie to doskonała okazja do integracji i zaspokojenia potrzeby akceptacji.

Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy i powstającą w związku z tym barierę językową, prezentacje sceniczne nie mogą zawierać "słowa mówionego". Widzowie zobaczą zatem pantomimę, grę świateł i barw oraz całą plejadę baśniowych postaci. Spektakle mogą trwać maksymalnie 20 minut. Na podstawie obserwacji poprzednich przeglądów można przypuszczać, że i w tym roku niepełnosprawni stworzą widowiska pełne energii i pasji, z imponującą scenografią i różnorodną narracją.

Wytypowane przez Jury zespoły zaprezentują się 12 czerwca 2016 r. o godz. 11:00 na scenie Filharmonii Kaszubskiej. Darmowe bilety na wydarzenie można już teraz odbierać w kasach. Jednym z jurorów będzie Jolanta Rożyńska – nauczyciel i prawnik, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury, przez wiele lat związana była z Teatrem Miejskim im. Gombrowicza w Gdyni.

Oprócz prezentacji scenicznych, podczas Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, odbędzie się również happening, warsztaty artystyczne dla uczestników, spotkanie dla opiekunów i wychowawców, a także dodatkowe zajęcia rekreacyjne.

qrator

źródło: WCKPrzeczytaj również
Nietypowe ferie wymagają nietypowych propozycji spędzania czasu. W okresie epidemii, podczas której obowiązują ostre reżimy sanitarne ograniczające możliwości spędzania czasu wolnego, Miejska...

2021-01-05 21:33:33

W niedzielę 3 stycznia 2021 r., w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, odbędzie się Koncert Świąteczno-Noworoczny – online przygotowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe. Koncert zrealizowany...

2020-12-31 09:17:49

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie został przeniesiony do Internetu. Z uwagi na obostrzenia...

2020-11-28 13:31:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!