OSZUKIWAŁ NA BLIKA

OSZUKIWAŁ NA BLIKA

Obcokrajowiec oszukujący metodą na Blika został zatrzymany przez...
PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
22
Piątek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ŚPIEWNIK KASZUBSKI

2016-09-25 15:11:12

W najbliższy wtorek poznamy laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim, który wyłonił utalentowanych autorów tekstów piosenek.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie ogłosiło w tym roku I Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim. Celem konkursu było wzbogacenie i rozwój kultury kaszubskiej, przybliżenie kultury i języka kaszubskiego szerszemu gronu odbiorców, aktywizacja osób posługujących się językiem kaszubskim oraz wreszcie wyłonienie utalentowanych autorów tekstów piosenek.

Nadesłane teksty zostaną wykorzystane przez kompozytorów w przyszłym roku, w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Po wypełnieniu puli utworów planowane jest wydanie śpiewnika

W dniu 27 września (wtorek) Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na uroczyste rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim oraz wespół z Wydawnictwem "Region" z Gdyni na promocję "Kaszubskiego Śpiewnika Szkolnego" pod redakcją dr Witosławy Frankowskiej. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

W programie uroczystości między innymi: ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród, promocja śpiewnika, występ artystyczny w wykonaniu Aleksandry Pilarskiej oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Wejherowie przygotowanych przez Dorotę Mużę-Szlas oraz Ryszarda Borysionka – akordeon.

Wydarzenie odbędzie się w ramach XII Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego.

"Kaszubski Śpiewnik Szkolny" pod redakcją dr Witosławy Frankowskiej zawiera 87 utworów, z czego połowa wcześniej była publikowana, a połowa nie. Jest w nim 14 znanych pieśni ludowych. Wśród autorów znajdziemy Tomasza Fopke, Renetę Gleinert, Leona Heykego i innych. Śpiewnik zawiera cały przekrój utworów: od kołysanek po piosenki dla starszych dzieci, tematy miłości, przynależności do Kaszub, czy o morzu.

qratorPrzeczytaj również
Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wyróżnieni Odznakami za Zasługi Ochrony Zdrowia przyznanymi przez Ministra Zdrowia, na wniosek Klubu Honorowych Dawców przy 43. Batalionie...

2021-01-15 10:36:15

Spadł śnieg, a wraz z nim właścicielom posesji przybyło obowiązków. Trzeba odśnieżać chodniki, usuwać śnieg i sople z dachów. Każdy kto zlekceważy swoje obowiązki naraża się mandat karny.

2021-01-16 13:13:59

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce protest solidarnościowy w obronie niezawisłości sędziowskiej i wolnych sadów. Była to także akcja wspierająca...

2021-01-21 09:35:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!