DWA MECZE TYTANÓW

DWA MECZE TYTANÓW

Nasi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższą sobotę rozegrają swoje...
KONKURS ANULOWANY

KONKURS ANULOWANY

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną...
UCIECZKA ŚWINI

UCIECZKA ŚWINI

Scena jak z komedii Stanisława Barei. Samotny tucznik spaceruje sobie po...
ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

ZBUDUJ SZOPKĘ – KONKURS

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udział w konkursie na...
DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH

Od października trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji przypominającej...
28
Sobota
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRAWDZIWE ŻYCIE

2017-03-13 12:17:30

Prawdziwa historia o nienawiści, miłości, bólu, przebaczeniu, cierpieniu i nadziei. Opowie ją Tim Guénard, autor bestsellerowej autobiograficznej książki "Silniejszy od nienawiści" podczas spotkania z młodzieżą w wejherowskim ogólniaku.

Tim Guénard urodził się w 1958 r. we Francji. Ma podwójne obywatelstwo francusko-kanadyjskie. Jego korzenie sięgają plemion indiańskich. Jest dumnym ze swojego pochodzenia Irokezem.

Tim jako pisarz zdobył popularność autobiograficzną książką pt. "Silniejszy od nienawiści" (wyd. ZNAK). Książkę tę czyta się jednym tchem, niczym znakomitą powieść sensacyjną. Trudno dać wiarę, że to życie napisało taki scenariusz i doświadczyło tak wielkim cierpieniem jednego człowieka. Historia jego życia i przemiany jest głęboko poruszająca.

Opowieść Tima zaczyna się od pokiereszowanego, traumatycznego dzieciństwa. Został porzucony przez matkę, kiedy miał trzy lata. Ta przywiązała go do słupa jednej z polnych dróg i odeszła. Nad ranem zziębniętego i wystraszonego chłopca znalazła policja. Oddano go w ręce agresywnego, uzależnionego od alkoholu ojca. Ten znęcał się nad nim bezlitośnie. W dniu piątych urodzin pobił go tak mocno, że Tim ledwie przeżył. Po tym ciężkim pobiciu chłopiec spędził w szpitalu, przykuty do łóżka, ponad trzy lata. Miał zmiażdżone nogi, które lekarze składali jak puzzle. Był zupełnie sam, nikt go nie odwiedzał, poza pielęgniarkami podającymi zastrzyki. Po wyjściu ze szpitala nie miał dokąd pójść. Był dzieckiem niechcianym, pozostającym w rękach państwa. Przeszedł przez takie instytucje jak: szpitale psychiatryczne, domy dziecka, domy starców, rodziny zastępcze i poprawczaki.

Przy życiu trzymały go trzy marzenia: że wyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie, największe marzenie, jako jedyne nie spełniło się.

Od 13 roku życia mieszkał na ulicach Paryża. Karmił się nienawiścią i obsesyjną chęć zemsty. Któregoś dnia odkrył dla siebie boks i zaczął treningi. Ćwicząc wyobrażał sobie że zadaje kolejne ciosy i mści się na swoim ojcu. Został mistrzem Francji w boksie, stał się popularny, wpływowy i majętny. Zaczął pełnymi garściami czerpać z życia. Do czasu…

O tym, co spowodowało że kipiąca nienawiść ustąpiła miejsca miłości, co skruszyło serce ringowego twardziela, jak przebaczenie zatriumfowało nad zemstą i co najważniejsze, jak udało się niechcianemu i poniżanemu chłopakowi odnaleźć radość życia, miłość i rodzinę, dowiesz się ze spotkania z Timem Guénard’em jakie odbędzie się we czwartek 16 marca o godzinie 12:00 w Liceum Ogólnokształcacym nr 1 w Wejherowie, przy ul. Bukowej.

qratorPrzeczytaj również
Kolejna inwestycja zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego została zakończona i oddana do użytku. Na osiedlu Sucharskiego powstało ogólnodostępne, całoroczne boisko do piłki nożnej.

2020-11-25 10:05:22

Dzięki szybkiemu zdiagnozowaniu nowej i rzadkiej choroby PIMS-TS, udało się uratować życie trójki dzieci, które trafiły na Oddział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Okazuje się,...

2020-11-25 10:36:26

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. Powodem takiej decyzji jest panująca epidemia...

2020-11-27 11:04:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!