WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOC MUZEÓW 2017 - FOTOREPORTAŻ

2017-05-24 11:38:15

Tłumy zwiedzających w sobotni wieczór najlepiej świadczyły o sukcesie kolejnej edycji akcji Noc Muzeów w Wejherowie. Główne atrakcje skupione były w "magicznym trójkącie" którego wierzchołki stanowiły: Ratusz Miejski Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej i klasztor oo. Franciszkanów. Dla tych, którzy nie mogli przybyć oraz dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie oglądane atrakcje, przygotowaliśmy galerię zdjęć.

Ogromną frajdą dla dzieci był pokaz sprzętu wojskowego (czołgi, transportery, samochody wojskowe) jakie pojawiły się na wejherowskim rynku. Większość z nich była dostępna dla zwiedzających. Można było na nie się wdrapać, zajrzeć do środka, a nawet usiąść wewnątrz. Chętni mogli spróbować swoich sił jako saperzy. W specjalnej piaskownicy za pomocą wykrywacza metali szukali atrapy pocisków a następnie je wydobywali. Furorę zrobił pocisk rakietowy, który był ulubionym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć. W tym czasie dorośli mogli obejrzeć i wziąć do ręki broń strzelecką, porozmawiać na temat rodzajów materiałów wybuchowych albo posilić się wojskową grochówką z kotła.

Wejherowskie muzeum przygotowało na tę noc wiele okazjonalnych wystaw. Były też niespodzianki: "gadająca głowa" w muzealnym lochu, możliwość wybicia pamiątkowej monety, czy obejrzenia XIX i XX wiecznych sprzętów służących męskiej toalecie – głównie pielęgnowaniu zarostu. Każdy odwiedzający muzeum otrzymywał specjalny paszport. Wiele działo się też na polanie opodal muzeum. Można było podziwiać obóz żołnierzy pułku Czarneckiego w strojach z epoki, a także posłuchać kaszubskiej muzyki granej na żywo.

Jedną z wyczekiwanych atrakcji Nocy Muzeów była możliwość zwiedzania krypt wejherowskiego klasztoru oo. Franciszkanów, z której mieszkańcy skwapliwie korzystali.

Najciekawsza atrakcja czekała jednak w ratuszu, gdzie przygotowano specjalną salę oddającą wygląd i ducha Wejherowa lat 30-tych ubiegłego wieku. Dzięki zebranym eksponatom, udało się odtworzyć wnętrza zakładów usługowych i rzemieślniczych które istniały w naszym mieście przed II wojną światową. Była kawiarnia, placówka bankowa, zakład fryzjerski, zegarmistrz oraz gabinet burmistrza Wejherowa Teodora Bolduana, który dzięki technice multimedialnej rozmawiał z mieszkańcami, opowiadał o mieście i uśmiechał się życzliwie do odwiedzających. Każdy kto obejrzał salę lat 30-tych mógł na zakończenie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Internetowej fotobudce stylizowanej na stary skrzynkowy aparat fotograficzny.

Ponadto w ratuszu przygotowano dwie specjalne wystawy oraz możliwość obejrzenia gabinetu prezydenta miasta, który osobiście rozmawiał z mieszkańcami.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Niespodziankę i poruszenie wśród leśników wywołała informacja o żubrze, który był widziany w lasach na terenie Leśnictwa Wejherowo. Informacja wydawała się tak zaskakująca, że aż niewiarygodna....

2018-12-17 10:28:02

Festiwal podróżników, odkrywców, wędrowców i tych którzy cenią sobie przygody. Największa tego typu impreza w Polsce północnej, której wiodącą tematyką są podróże, turystyka oraz aktywna forma...

2018-10-04 13:41:36

Na razie pogoda nie zachęca do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Szkoda, ponieważ wejherowski park wzbogacił się o nowy plac zabaw dla dzieci z atrakcjami, których do tej pory w naszym...

2018-10-03 11:54:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!