MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NOC MUZEÓW 2017 - FOTOREPORTAŻ

2017-05-24 11:38:15

Tłumy zwiedzających w sobotni wieczór najlepiej świadczyły o sukcesie kolejnej edycji akcji Noc Muzeów w Wejherowie. Główne atrakcje skupione były w "magicznym trójkącie" którego wierzchołki stanowiły: Ratusz Miejski Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej i klasztor oo. Franciszkanów. Dla tych, którzy nie mogli przybyć oraz dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie oglądane atrakcje, przygotowaliśmy galerię zdjęć.

Ogromną frajdą dla dzieci był pokaz sprzętu wojskowego (czołgi, transportery, samochody wojskowe) jakie pojawiły się na wejherowskim rynku. Większość z nich była dostępna dla zwiedzających. Można było na nie się wdrapać, zajrzeć do środka, a nawet usiąść wewnątrz. Chętni mogli spróbować swoich sił jako saperzy. W specjalnej piaskownicy za pomocą wykrywacza metali szukali atrapy pocisków a następnie je wydobywali. Furorę zrobił pocisk rakietowy, który był ulubionym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć. W tym czasie dorośli mogli obejrzeć i wziąć do ręki broń strzelecką, porozmawiać na temat rodzajów materiałów wybuchowych albo posilić się wojskową grochówką z kotła.

Wejherowskie muzeum przygotowało na tę noc wiele okazjonalnych wystaw. Były też niespodzianki: "gadająca głowa" w muzealnym lochu, możliwość wybicia pamiątkowej monety, czy obejrzenia XIX i XX wiecznych sprzętów służących męskiej toalecie – głównie pielęgnowaniu zarostu. Każdy odwiedzający muzeum otrzymywał specjalny paszport. Wiele działo się też na polanie opodal muzeum. Można było podziwiać obóz żołnierzy pułku Czarneckiego w strojach z epoki, a także posłuchać kaszubskiej muzyki granej na żywo.

Jedną z wyczekiwanych atrakcji Nocy Muzeów była możliwość zwiedzania krypt wejherowskiego klasztoru oo. Franciszkanów, z której mieszkańcy skwapliwie korzystali.

Najciekawsza atrakcja czekała jednak w ratuszu, gdzie przygotowano specjalną salę oddającą wygląd i ducha Wejherowa lat 30-tych ubiegłego wieku. Dzięki zebranym eksponatom, udało się odtworzyć wnętrza zakładów usługowych i rzemieślniczych które istniały w naszym mieście przed II wojną światową. Była kawiarnia, placówka bankowa, zakład fryzjerski, zegarmistrz oraz gabinet burmistrza Wejherowa Teodora Bolduana, który dzięki technice multimedialnej rozmawiał z mieszkańcami, opowiadał o mieście i uśmiechał się życzliwie do odwiedzających. Każdy kto obejrzał salę lat 30-tych mógł na zakończenie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Internetowej fotobudce stylizowanej na stary skrzynkowy aparat fotograficzny.

Ponadto w ratuszu przygotowano dwie specjalne wystawy oraz możliwość obejrzenia gabinetu prezydenta miasta, który osobiście rozmawiał z mieszkańcami.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza miłośników jednośladów na rajd rowerowy Śladami Obrońców Wybrzeża 1939 roku. W trakcie rajdu...

2019-05-21 10:09:08

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Impreza ma charakter rodzinny i oprócz rekreacji na dwóch kółkach organizatorzy przygotowali kilka...

2019-05-21 12:37:33

…ale nie w Wejherowie. Z Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO mogą cieszyć się mieszkańcy Rumi, Redy, a nawet Władysłąwowa i Pucka ale nie naszego miasta. Tymczasem system wypożyczania rowerów...

2019-03-26 12:35:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!