UWAGA KIEROWCY

UWAGA KIEROWCY

Budowa bezkolizyjnego drogowego Węzła Zryw postępuje i już za kilka dni...
ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Wejherowscy uczniowie bardzo chętnie i bardzo licznie wzięli udział w...
SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

SUKCESY MŁODYCH KICKBOXEREK

Udany start naszych najmłodszych kickboxerów i kickboxerek. Na...
DZIEJE KASZUBÓW

DZIEJE KASZUBÓW

Po krótkiej historii Wejherowa przyszedł czas na krótką historię Kaszub....
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

W niedzielę 4 czerwca, w Centrum Sportu Tytani, przy ul. Kochanowskiego 14,...
7
Środa
Czerwiec 2023
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Sport

WORLD DANCE MASTERS

2017-06-07 10:27:20

Wyprawa młodych tancerzy wejherowskiego klubu tanecznego "Świat Tańca" do Chorwacji zakończyła sie sukcesem. Podczas Finałów Mistrzostw Świata ESDU WORLD DANCE MASTERS trzykrotnie stawali na podium.

Jubileuszowy X Finał Mistrzostw Świata w Tańcu tradycyjnie odbywał się w miejscowości Poreć na Chorwacji w dniach 21 – 30 maja br. Reprezentanci wejherowskiego Klubu Tanecznego "Świat Tańca" prowadzonego przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów, już po raz siódmy reprezentowali Polskę na zawodach. Zawsze wracali z imprezy z medalami i tak było także w tym roku.

W rywalizacji wzięło udział rekordowa liczba około 7 tysięcy tancerzy z 21 państw, tworząc wspaniałe widowisko. Wszyscy startujący w finale z sukcesem przebrnęli wcześniej przez gęste sito eliminacji. To gwarantowało wysoki poziom i widowiskowość rywalizacji.

Nasza ekipa liczyła 60 osób. Jak zawsze adepci "Świata Tańca" wyróżniali się na tle innych uczestników. Żywiołowość, spontaniczność i wysokie umiejętności taneczne naszych reprezentantów zwracały szczególnie uwagę. Wejherowianie trzykrotnie stawali na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu.

Złote medale i pierwsze miejsca wytańczyli: solo Cezary Doering (league B) i formacja Świat Tańca Children 1 (league B). Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła solo Dobrosława Laskiewicz (league A). Bardzo dobrze zaprezentowały się także formacje: Świat Tańca Juniors (league A) zakończył rywalizację na 6 miejscu, a Świat Tańca Crew Seniors (league B) dotarł do fazy finałowej.

Występy w Finale Mistrzostw Świata ESDU WORLD DANCE MASTERS 2017 było niezapomnianym przeżyciem dla jej uczestników. Możliwość rywalizowania i poznania tancerzy z innych krajów to jedna z największych atrakcji zawodów. Kolejnym cennym doświadczeniem była możliwość uczestniczenia w warsztatach tanecznych przygotowanych specjalnie dla uczestników imprezy, prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy.

Gratulujemy wszystkim członkom klubu tanecznego "Świat Tańca" fantastycznej przygody i udanych występów.

opr. qrator

foto: Świat TańcaPrzeczytaj również
Już jutro nasi futboliści i szczypiorniści przstapią do zmagań ligowych. Piłkarze nożni Gryfu Wejherowo pojadą do Pelplina, a piłkarze ręczni podejmą na własnym boisku ekipę z Koszalina. Dla...

2023-05-19 11:01:39

Już 20 maja w Parku Miejskim ponownie pojawią się miłośnicy zdrowego stylu życia, którzy wezmą udział w festynie Wejherowo Biega. Biegacze, w zależności od wieku, pokonywać będą dystanse o różnej...

2023-05-07 21:24:23

Sobota będzie pracowitym dnie dla naszych drużyn uczestniczących w ligowych rozgrywkach. O nietypowej porze, bo o w samo południe szczypiorniści KS Tytani Wejherowo zagrają na wyjeździe z SMS...

2023-04-28 21:44:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!