ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
BIBLIOTECZNE LATO
2017-06-22 15:01:55

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i wzmożonej aktywności turystycznej. Równie chętnie powinniśmy korzystać z atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Jak co roku w okresie letnim Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała bogatą ofertę wakacyjnych atrakcji.
Tradycyjnie bibliotekarze zorganizowali zajęcia skierowane do małych czytelników z cyklu "Wakacje z językiem angielskim na wesoło". Przewidziane są trzy cykle zajęć:
- 4 lipca – 14 lipca w godzinach 13:30 – 15:00 dzieci w wieku 10 - 12 lat,
- 18 lipca – 28 lipca w godzinach 13:30 – 15:00 dzieci w wieku 7-9 lat,
- 1sierpnia – 11 sierpnia w godzinach 13:30 – 15:00 dzieci w wieku 10 - 12 lat.
Zajęcia są bezpłatne ale ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wyłącznie osobiście w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Zajęcia "Wakacje z językiem angielskim na wesoło" będą mieć także swoją edycję dla dorosłych. Bibliotekarze zapraszają chętnych od 20 lipca do 11 sierpnia w czwartki i piątki w godzinach 16:00 – 17:00. Na te zajęcia nie obowiązują wcześniejsze zapisy.
Wśród pozostałych propozycji dla dzieci szczególnie polecamy spektakle w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek:
- Kot w butach – 3 lipca o godzinie 10:00,
- Pinokio – 10 lipca o godzinie 10:00.
Natomiast 27 lipca biblioteka zaprasza wszystkie chętne dzieci na zabawę plenerową przy budynku biblioteki.
W okresie wakacji cały czas można odwiedzać Zakątek Wyobraźni, w którym czekają liczne gry planszowe, piłkarzyki oraz konsola x-box.
Po raz kolejny w Wejherowie pojawi się Letnie Biblioteka w Pałacu. Dzięki współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, na tarasie Pałacu Przebendowskich od końca czerwca zagości plenerowy punkt biblioteczny. Znajdzie się w nim zarówno oferta książek do wypożyczenia, jak i do czytania na wygodnych parkowych ławkach. Letni punkt biblioteczny otwarty będzie od środy do piątku w godzinach 14:00 – 18:00.
Sztandarowym cyklem Letniej Biblioteki w Pałacu będą Literackie Środy - kameralne spotkania z autorami poezji i prozy. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Oficynka, w otoczeniu parkowej zieleni toczyć się będą rozmowy o literaturze, historii i kulturze. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 5 lipca na godzinę 16:00. Gościem czytelników będzie Agnieszka Pruska – autorka powieści kryminalnych min. „Spadkobierca”, „Literat”, „Żeglarz”.
Szczegółowy plan wydarzeń bibliotecznych można śledziona stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie oraz na jej profilu facebookowym.
opr. qrator
Tagi:
biblioteka wejherowo | lato | wakacje | biblioteka w pałącu | literackie środy | oferta | angielski |-
2025-11-07
-
2025-09-29
-
2025-09-26
2025-11-07 14:39:45
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI







swoich znajomych!
z innymi!