PETYCJA MIESZKAŃCÓW

PETYCJA MIESZKAŃCÓW

Akcja społeczna pod nazwą Zryw na Śmiechowie, zatacza coraz szersze kręgi....
PROTEST POD SĄDEM

PROTEST POD SĄDEM

Wczoraj przed jednym z budynków Sądu Rejonowego w Wejherowie miał miejsce...
NOWY PARTNER KPSW

NOWY PARTNER KPSW

Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje...
NOWE POŁĄCZENIA PKS

NOWE POŁĄCZENIA PKS

Od nowego roku, dzięki pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów...
PILI NA ROZGRZEWKĘ?

PILI NA ROZGRZEWKĘ?

W miniony weekend wejherowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych...
21
Czwartek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OBYWATELSKA POSTAWA

2017-07-14 18:15:23

Wczoraj w Linii odbyło się spotkanie, podczas którego trzy osoby, które 25 czerwca br. ujęły mężczyznę podejrzanego o tragiczny wypadek pod Linią, zostały wyróżnione przez Wójta Gminy Linia, Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz strażaków i urzędników gminnych. 

Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska zwróciła się z wnioskiem do Wójt Gminy Linia Bogusławy Engelbrecht o wyróżnienie trzech młodych osób, które charakteryzując się godną naśladowania postawą, zaangażowały się w zatrzymanie sprawcy śmiertelnego wypadku pod Linią, który uciekł z miejsca zdarzenia (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Do zdarzenia doszło 25 czerwca br. Trzy osoby jadące ulicą Sportową w Linii napotkały po drodze poobijane audi, które jechało całą szerokością jezdni. Zatrzymując swoje auto wybiegli aby dogonić nietrzeźwego kierowcę, najprawdopodobniej sprawcę wypadku. Mężczyzna jechał rozbitym samochodem dość wolno, prawdopodobnie z uwagi na wcześniejsze uszkodzenie swojego pojazdu.

Dwaj młodzi mężczyźni, jak się później okazało druhowie OSP, i towarzysząca im dziewczyna szybko uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę, po czym dziewczyna zadzwoniła na policję z informacją o zdarzeniu i prośbą o pilny przyjazd. Pijany kierowca szarpał się, próbował uciekać, prosił o wypuszczenie, ale młodzi nie ustępowali. Wszystko to działo się do przyjazdu na miejsce Policji. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Okazało się, że wcześniej śmiertelnie potrącił kobietę i mężczyznę stojących na poboczu drogi po czym uciekł z miejsca wypadku nie udzielając żadnej pomocy poszkodowanym, którzy, jak się okazało, osierocili trójkę małych dzieci.

Wczoraj Wójt Gminy Linia zorganizowała okolicznościową uroczystość, podczas której policjanci, strażacy i urzędnicy gminni gratulowali młodym wzorowej postawy, tak odmiennej od zachowania pijanego kierowcy. Młodzi ludzie w dowód uznania otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe.

MODY

foto: KPP WejherowoNAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!