ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

SZKOŁY CZEKAJĄ NA UCZNIÓW

2017-08-25 13:04:32

Za kilka dni pierwszy dzwonek oznajmi początek nowego roku szkolnego. Szkoły podstawowe w Wejherowie kończą przygotowania do przyjęcia nowych uczniów. W każdej odbywały się niezbędne remonty, modernizacje oraz dostosowanie struktury i zasobów lokalowych oraz kadrowych do zmian jakie od września zajdą w systemie edukacji. Wraca 8-klasowa szkoła podstawowa przy równoczesnym wygaszaniu gimnazjów.

Od września naukę w szkołach podstawowych kontynuować będą absolwenci klas szóstych, którzy już nie będą uczyć się w gimnazjach. Stworzą oni klasy siódme, a od kolejnego roku szkolnego – ósme. Obecni gimnazjaliści (klasy 2 i 3) będą kontynuować swoją naukę w ramach klas gimnazjalnych. Nowych naborów do klas gimnazjalnych już nie będzie.

Reforma systemu edukacji postawiła przed dyrekcją szkół nowe wyzwania. Zmieni się struktura uczniów. Zlikwidowane zostają wszystkie dotychczasowe gimnazja funkcjonujące w strukturze zespołów szkół, a szkoły podstawowe wracają do swoich "dawnych" nazw i numeracji. Będziemy więc mieli w Wejherowie pięć szkół podstawowych działających w formule szkół publicznych. Gimnazjum nr 1, które działało jako niezależny podmiot, zostaje włączone w strukturę organizacyjną Szkoły Podstawowej nr 9 i od 1 września w tym budynku funkcjonować będzie szkoła podstawowa.

- Na terenie wszystkich placówek prowadzonych przez miasto Wejherowo w okresie wakacyjnym odbywały się remonty sal lekcyjnych, sanitariatów, korytarzy, dachów, stolarki okiennej i drzwiowej, częściowo remonty instalacji sanitarnej i elektrycznej – powiedział skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz podczas wizytacji wybranych szkół podstawowych zarządzanych przez Miasto Wejherowo. – Wszystko to po to aby od 4 września uczniowie mogli w bezpiecznych i estetycznych  warunkach rozpocząć  lekcje. Remonty odbywały się w pięciu szkołach podstawowych i przedszkolu.

Miasto przeznaczyło na remonty w swoich placówka 750 tys. zł. Wśród znaczniejszych prac wymienić można między innymi wymianę podłogi w sali gimnastycznej (z parkietu na gumową) w Szkole Podstawowej nr 5, do której zakupiono nowe drabinki gimnastyczne i zamontowano nowe bramki. Trwają także prace projektowe nad budową nowej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej na terenie tej szkoły. Wymieniono także nagłośnienie w auli szkoły, zamontowano nowe głośniki i system mikrofonów.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 8 wyłożono specjalną wykładzinę w zadaszeniu lodowiska, które pełni także funkcję hali sportowej. Ponadto remontowano klasy lekcyjne i korytarze. Wyremontowano hol w bloku sportowym oraz wymieniono część nawierzchni wokół szkoły.  Planowana jest termomodernizacja basenu przy szkole podstawowej nr 8. Na ten cel miasto zamierza pozyskać środki unijne.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Upamiętnienie zbrodni niemieckich w Lesie Piaśnickim jest tematem konkursu dla dzieci i młodzieży, który organizuje Fundacja Pomorze od Nowa wraz z Muzeum Piaśnickim w Wejherowie. Prace...

2018-08-13 11:25:36

W ramach corocznych praktyk studenckich, w Wejherowie przebywa grupa ukraińskich studentek z Iwano-Frankiwska, studiujących filologię polską na tamtejszym uniwersytecie. Wizyta w Polsce odbywała...

2018-08-03 13:55:45

Nauczyciele, terapeuci i wychowawcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Wejherowie zapoznawali się z system szkolnictwa w Portugalii. W ramach realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu...

2018-07-30 18:46:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!