WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

SZKOŁY CZEKAJĄ NA UCZNIÓW

2017-08-25 13:04:32

Za kilka dni pierwszy dzwonek oznajmi początek nowego roku szkolnego. Szkoły podstawowe w Wejherowie kończą przygotowania do przyjęcia nowych uczniów. W każdej odbywały się niezbędne remonty, modernizacje oraz dostosowanie struktury i zasobów lokalowych oraz kadrowych do zmian jakie od września zajdą w systemie edukacji. Wraca 8-klasowa szkoła podstawowa przy równoczesnym wygaszaniu gimnazjów.

Od września naukę w szkołach podstawowych kontynuować będą absolwenci klas szóstych, którzy już nie będą uczyć się w gimnazjach. Stworzą oni klasy siódme, a od kolejnego roku szkolnego – ósme. Obecni gimnazjaliści (klasy 2 i 3) będą kontynuować swoją naukę w ramach klas gimnazjalnych. Nowych naborów do klas gimnazjalnych już nie będzie.

Reforma systemu edukacji postawiła przed dyrekcją szkół nowe wyzwania. Zmieni się struktura uczniów. Zlikwidowane zostają wszystkie dotychczasowe gimnazja funkcjonujące w strukturze zespołów szkół, a szkoły podstawowe wracają do swoich "dawnych" nazw i numeracji. Będziemy więc mieli w Wejherowie pięć szkół podstawowych działających w formule szkół publicznych. Gimnazjum nr 1, które działało jako niezależny podmiot, zostaje włączone w strukturę organizacyjną Szkoły Podstawowej nr 9 i od 1 września w tym budynku funkcjonować będzie szkoła podstawowa.

- Na terenie wszystkich placówek prowadzonych przez miasto Wejherowo w okresie wakacyjnym odbywały się remonty sal lekcyjnych, sanitariatów, korytarzy, dachów, stolarki okiennej i drzwiowej, częściowo remonty instalacji sanitarnej i elektrycznej – powiedział skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz podczas wizytacji wybranych szkół podstawowych zarządzanych przez Miasto Wejherowo. – Wszystko to po to aby od 4 września uczniowie mogli w bezpiecznych i estetycznych  warunkach rozpocząć  lekcje. Remonty odbywały się w pięciu szkołach podstawowych i przedszkolu.

Miasto przeznaczyło na remonty w swoich placówka 750 tys. zł. Wśród znaczniejszych prac wymienić można między innymi wymianę podłogi w sali gimnastycznej (z parkietu na gumową) w Szkole Podstawowej nr 5, do której zakupiono nowe drabinki gimnastyczne i zamontowano nowe bramki. Trwają także prace projektowe nad budową nowej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej na terenie tej szkoły. Wymieniono także nagłośnienie w auli szkoły, zamontowano nowe głośniki i system mikrofonów.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 8 wyłożono specjalną wykładzinę w zadaszeniu lodowiska, które pełni także funkcję hali sportowej. Ponadto remontowano klasy lekcyjne i korytarze. Wyremontowano hol w bloku sportowym oraz wymieniono część nawierzchni wokół szkoły.  Planowana jest termomodernizacja basenu przy szkole podstawowej nr 8. Na ten cel miasto zamierza pozyskać środki unijne.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Muzeum Piaśnickie w Wejherowie kontynuuje cykl wykładów pod hasłem "Akademia Niepodległości", organizowanych wespół z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku z okazji 100-lecia...

2018-06-15 12:16:24

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie otrzymała patrona. W piątek podczas oficjalnej uroczystości zostało jej nadane imię św. Józefa. Z tej okazji szkoła została także wyróżniona Medalem...

2018-06-09 20:52:40

Muzeum Piaśnickie w Wejherowie kontynuuje cykl spotkań pod hasłem Akademia Niepodległości organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na kolejne spotkanie zaprasza w...

2018-06-07 11:59:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!