NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

Trójka nieletnich za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed...
UROCZYSTE OTWARCIE

UROCZYSTE OTWARCIE

Oficjalnie oddano II etap Węzła Zryw. Po dwóch latach mieszkańcy mogą...
PZS W REDZIE PRYMUSEM

PZS W REDZIE PRYMUSEM

Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem...
CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu...
DEWASTACJA GRUNTU

DEWASTACJA GRUNTU

Czy na terenie warsztatu samochodowego doszło do celowego zatrucia gleby...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WANOGA

2017-10-03 19:19:03

W najbliższy weekend Wejherowo ponownie stanie się mekką dla wszystkich żądnych dalekich podróży przygód. Zjadą się tu bowiem eksploratorzy i podróżnicy, alpiniści i grotołazi, żeglarze i kajakarze, gawędziarze i ich słuchacze, a także ludzie aktywni, poszukujący ciekawych form spędzania czasu wolnego. Na VI Festiwal Przygody WANOGA zapraszają Polski Klub Przygody oraz Wejherowskie Centrum Kultury.

Festiwal Przygody "WANOGA" to największa tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie to skierowane jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką podróżniczą, turystyką oraz aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Program festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe. Impreza ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego.

Wśród gości festiwalu znajdą się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w sposób ciekawy zechcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Będą wśród nich wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze. Jednym słowem Ci wszyscy, dla których podróżowanie - bardziej niż celem samym w sobie - jest pasją i sposobem na doświadczanie życia.

Wśród gości imprezy spotkamy między innymi: znanego dziennikarza i fotografika – Marka Arcimowicza, długoletniego fotografa National Geographic, który opowie o planie zdjęciowym programu "Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej, himalaistę – Andrzeja Bargiela, który opowie o zjazdach z himalajskich ośmiotysięczników, eksploratora – Romualda Koperskiego, który podzieli się wrażeniami z przeprawy łodzią wiosłową przez Atlantyk, czy jeżdżącego na wózku inwalidzkim Michała Worocha, który opowie o wyprawie samochodem terenowym przez obie Ameryki. Ludzi, których opowieści, slajdy i filmy mówią nie tylko o dalekich krainach, ale i o sile ducha, woli walki, chęci odkrywania i zdobywania. Zobaczymy zdjęcia z różnych kontynentów przemierzając je rozmaitymi środkami transportu – pieszo, rowerem, kajakiem, czy busem. Ponadto będzie też okazja by uczestniczyć w warsztatach świadomego podróżowania "Post-turysta", które poprowadzi Maria Złonkiewicz.

Wszystkie prelekcje odbywać się będą w salach Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskiego Centrum Kultury w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 255. Szczegółowy program Festiwalu Przygody WANOGA dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia – TUTAJ.

Wśród festiwalowych atrakcji znajdą się między innymi:

  • cykl spotkań z podróżnikami, eksplorerami i dziennikarzami podróżniczymi,
  • slajdowiska, reportaże, filmy reportażowe,
  • rajd na orientację - trasa piesza i rowerowa,
  • spływ kajakowy rzeką Redą,
  • konkursy z nagrodami,
  • stoiska z literaturą podróżniczą.

qratorPrzeczytaj również
W sobotę 9 września odbędą się w Wejherowie zawody na orientację pod hasłem: Od Wejhera do Vadera. W ramach zawodów rozegrane zostaną trzy konkurencje. Koło Miejskie PTTK Przewodników Terenowych...

2017-08-23 17:36:55

Kilkustronicowa broszura, która w formie przystępnych informacji oraz porad, wyjaśnia najważniejsze kwestie związane z prawami pacjenta, profilaktyką, ubezpieczeniem zdrowotnym oraz zachowaniami...

2017-07-08 12:19:03

Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej na obszarze Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, możesz kupić bilet za złotówkę. Wystarczy że skorzystasz ze specjalnej promocji...

2017-07-06 11:09:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!