WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WANOGA

2017-10-03 19:19:03

W najbliższy weekend Wejherowo ponownie stanie się mekką dla wszystkich żądnych dalekich podróży przygód. Zjadą się tu bowiem eksploratorzy i podróżnicy, alpiniści i grotołazi, żeglarze i kajakarze, gawędziarze i ich słuchacze, a także ludzie aktywni, poszukujący ciekawych form spędzania czasu wolnego. Na VI Festiwal Przygody WANOGA zapraszają Polski Klub Przygody oraz Wejherowskie Centrum Kultury.

Festiwal Przygody "WANOGA" to największa tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie to skierowane jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką podróżniczą, turystyką oraz aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Program festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe. Impreza ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego.

Wśród gości festiwalu znajdą się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w sposób ciekawy zechcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Będą wśród nich wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze. Jednym słowem Ci wszyscy, dla których podróżowanie - bardziej niż celem samym w sobie - jest pasją i sposobem na doświadczanie życia.

Wśród gości imprezy spotkamy między innymi: znanego dziennikarza i fotografika – Marka Arcimowicza, długoletniego fotografa National Geographic, który opowie o planie zdjęciowym programu "Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej, himalaistę – Andrzeja Bargiela, który opowie o zjazdach z himalajskich ośmiotysięczników, eksploratora – Romualda Koperskiego, który podzieli się wrażeniami z przeprawy łodzią wiosłową przez Atlantyk, czy jeżdżącego na wózku inwalidzkim Michała Worocha, który opowie o wyprawie samochodem terenowym przez obie Ameryki. Ludzi, których opowieści, slajdy i filmy mówią nie tylko o dalekich krainach, ale i o sile ducha, woli walki, chęci odkrywania i zdobywania. Zobaczymy zdjęcia z różnych kontynentów przemierzając je rozmaitymi środkami transportu – pieszo, rowerem, kajakiem, czy busem. Ponadto będzie też okazja by uczestniczyć w warsztatach świadomego podróżowania "Post-turysta", które poprowadzi Maria Złonkiewicz.

Wszystkie prelekcje odbywać się będą w salach Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskiego Centrum Kultury w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 255. Szczegółowy program Festiwalu Przygody WANOGA dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia – TUTAJ.

Wśród festiwalowych atrakcji znajdą się między innymi:

  • cykl spotkań z podróżnikami, eksplorerami i dziennikarzami podróżniczymi,
  • slajdowiska, reportaże, filmy reportażowe,
  • rajd na orientację - trasa piesza i rowerowa,
  • spływ kajakowy rzeką Redą,
  • konkursy z nagrodami,
  • stoiska z literaturą podróżniczą.

qratorPrzeczytaj również
Niespodziankę i poruszenie wśród leśników wywołała informacja o żubrze, który był widziany w lasach na terenie Leśnictwa Wejherowo. Informacja wydawała się tak zaskakująca, że aż niewiarygodna....

2018-12-17 10:28:02

Festiwal podróżników, odkrywców, wędrowców i tych którzy cenią sobie przygody. Największa tego typu impreza w Polsce północnej, której wiodącą tematyką są podróże, turystyka oraz aktywna forma...

2018-10-04 13:41:36

Na razie pogoda nie zachęca do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Szkoda, ponieważ wejherowski park wzbogacił się o nowy plac zabaw dla dzieci z atrakcjami, których do tej pory w naszym...

2018-10-03 11:54:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!