MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WANOGA

2017-10-03 19:19:03

W najbliższy weekend Wejherowo ponownie stanie się mekką dla wszystkich żądnych dalekich podróży przygód. Zjadą się tu bowiem eksploratorzy i podróżnicy, alpiniści i grotołazi, żeglarze i kajakarze, gawędziarze i ich słuchacze, a także ludzie aktywni, poszukujący ciekawych form spędzania czasu wolnego. Na VI Festiwal Przygody WANOGA zapraszają Polski Klub Przygody oraz Wejherowskie Centrum Kultury.

Festiwal Przygody "WANOGA" to największa tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie to skierowane jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką podróżniczą, turystyką oraz aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Program festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe. Impreza ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego.

Wśród gości festiwalu znajdą się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w sposób ciekawy zechcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Będą wśród nich wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze. Jednym słowem Ci wszyscy, dla których podróżowanie - bardziej niż celem samym w sobie - jest pasją i sposobem na doświadczanie życia.

Wśród gości imprezy spotkamy między innymi: znanego dziennikarza i fotografika – Marka Arcimowicza, długoletniego fotografa National Geographic, który opowie o planie zdjęciowym programu "Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej, himalaistę – Andrzeja Bargiela, który opowie o zjazdach z himalajskich ośmiotysięczników, eksploratora – Romualda Koperskiego, który podzieli się wrażeniami z przeprawy łodzią wiosłową przez Atlantyk, czy jeżdżącego na wózku inwalidzkim Michała Worocha, który opowie o wyprawie samochodem terenowym przez obie Ameryki. Ludzi, których opowieści, slajdy i filmy mówią nie tylko o dalekich krainach, ale i o sile ducha, woli walki, chęci odkrywania i zdobywania. Zobaczymy zdjęcia z różnych kontynentów przemierzając je rozmaitymi środkami transportu – pieszo, rowerem, kajakiem, czy busem. Ponadto będzie też okazja by uczestniczyć w warsztatach świadomego podróżowania "Post-turysta", które poprowadzi Maria Złonkiewicz.

Wszystkie prelekcje odbywać się będą w salach Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskiego Centrum Kultury w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 255. Szczegółowy program Festiwalu Przygody WANOGA dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia – TUTAJ.

Wśród festiwalowych atrakcji znajdą się między innymi:

  • cykl spotkań z podróżnikami, eksplorerami i dziennikarzami podróżniczymi,
  • slajdowiska, reportaże, filmy reportażowe,
  • rajd na orientację - trasa piesza i rowerowa,
  • spływ kajakowy rzeką Redą,
  • konkursy z nagrodami,
  • stoiska z literaturą podróżniczą.

qratorPrzeczytaj również
Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Impreza ma charakter rodzinny i oprócz rekreacji na dwóch kółkach organizatorzy przygotowali kilka...

2019-05-21 12:37:33

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza miłośników jednośladów na rajd rowerowy Śladami Obrońców Wybrzeża 1939 roku. W trakcie rajdu...

2019-05-21 10:09:08

…ale nie w Wejherowie. Z Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO mogą cieszyć się mieszkańcy Rumi, Redy, a nawet Władysłąwowa i Pucka ale nie naszego miasta. Tymczasem system wypożyczania rowerów...

2019-03-26 12:35:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!