NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI

Trójka nieletnich za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed...
UROCZYSTE OTWARCIE

UROCZYSTE OTWARCIE

Oficjalnie oddano II etap Węzła Zryw. Po dwóch latach mieszkańcy mogą...
PZS W REDZIE PRYMUSEM

PZS W REDZIE PRYMUSEM

Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem...
CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

CHCEMY ROZWIJAĆ BIZNES

Gdyńska Wyższa Szkołą Administracji i Biznesu pomoże w opracowaniu...
DEWASTACJA GRUNTU

DEWASTACJA GRUNTU

Czy na terenie warsztatu samochodowego doszło do celowego zatrucia gleby...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

NOWY ROK ADADEMICKI

2017-10-09 11:26:13

Wejherowska uczelnia przyjęła w swoje progi nowych studentów. W minioną sobotę w siedzibie Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej uroczyście inaugurowano rok akademicki 2017/2018.

Uroczysta immatrykulacja odbyła się w sobotę 7 października 2017 r. w siedzibie Uczelni przy ul. Dworcowej 7 w Wejherowie. Otwarcia uroczystości tradycyjnie dokonał rektor prof. dr hab. Marcin Pliński wraz z senatem uczelni reprezentowanym przezprorektora ds. kształcenia dr Krystynę Kmiecik-Baran, prof. KPSW dr Beatę Dudzińską-Huczuk i starostę puckiego Jerzego Białka, który po zakończeniu części oficjalnej wygłosił wykład inauguracyjny p.t. "Współpraca jednostek samorządu terytorialnego - dobra praktyka czy małżeństwo z rozsądku?"

Oprócz studentów na uroczystość immatrykulacji przybyli goście wśród których znaleźli się między innymi: Kazimierz Kleina Senator RP, Kazimierz Plocke poseł RP, starosta pucki Jerzy Białk, członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jacek Thiel, radny miejski i jeden z założycieli stowarzyszenia absolwentów i przyjaciół uczelni Mateusz Schmidt, wiceprezes Fundacji Sedlaka Aleksandra Pitra i dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie Barbara Gusman.

- Nasza uczelnia po raz czternasty obchodzi uroczystość inauguracji roku akademickiego. – powiedział rektor prof. dr hab. Marcin Pliński, a zwracając się bezpośrednio do studentów dodał - Dziękuję za wybór naszej uczelni. Sądzę, że wybór ten został podyktowany nie tylko tym że uczelnia jest "pod ręką" czyli blisko ale także ze względu na poziom nauczania który jest u nas kultywowany i to co jest nie mniej istotne, atmosferę studencką gdzie kontakt z nauczycielem jest bardzo bezpośredni co ułatwia zdobywanie i pogłębianie wiedzy.

Po uroczystym ślubowaniu i wręczeniu indeksów przedstawicielom reprezentantom braci studenckiej głos zabrali zaproszeni goście. Senator Kazimierz Kleina i poseł Kazimierz Plocke gratulowali studentom dobrego wyboru podkreślając znaczenie uczelni dla regionalnej społeczności.

Gratulacje z okazji inauguracji nowego roku akademickiego w imieniu starosty Gabrieli Lisius oraz prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta na ręce rektora złożył etatowy członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel, który wraz z Barbarą Gusmann dyrektorem Powiatowej Biblioteki Publicznej mieszczącej się w jednym budynku z KPSW życzyli studentom wytrwałości w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy, jednocześnie deklarując bliską i wszechstronną współpracę z uczelnia. Głos zabrali także przedstawiciele środowiska absolwentów i studentów.

Rok akademicki 2017/2018 na kierunku socjologia rozpoczyna 56 studentów ale ta liczba zapewne się zwiększy, ponieważ zapisy trwają do końca października. Nowi studenci po trzech latach nauki uzyskają tytuł licencjata.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Razem zrobią więcej. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie oraz Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zawarły porozumienie o współpracy. Efekty tej umowy odczują mieszkańcy obu...

2018-02-16 10:35:48

Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu "Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły" organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji...

2018-02-17 19:21:01

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum Piaśnickie w Wejherowie przygotowuje cykl wykładów historycznych pod wspólnym tytułem "Akademia Niepodległości". Na wykład...

2018-02-09 15:47:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!