OBROBILI MYJNIĘ SAMOCHODOWĄ

OBROBILI MYJNIĘ SAMOCHODOWĄ

Rozmieniarki do bilonu oraz automatyczne stanowiska myjące sa łakomym...
WRESZCIE JEST!

WRESZCIE JEST!

Uroczyście i w obecności wielu oficjeli otwarto tunel drogowo-pieszy pod...
NIEDZIELE HANDLOWE

NIEDZIELE HANDLOWE

Szykuje się prawdziwe zakupowe szaleństwo. Będziemy mieli aż 3 niedziele...
ŚWIĘTA ZA PASEM

ŚWIĘTA ZA PASEM

W nieco skromniejszej formie i pomimo obostrzeń epidemicznych, Wejherowo...
POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ

POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ

Zmiany w dowództwie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w...
5
Sobota
Grudzień 2020
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Kryspiny, Norberta, Sabiny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WYSTAWA GRAFIK

2017-10-11 11:43:56

Od czwartku 19 października w Galerii Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie dostępna będzie wystawa grafik Marii Lewandowskiej pod tytułem "Majaki". Prace inspirowane kulturą japońską i skandynawską przeniesie widza w obszar z pogranicza jawy i snu.

- Tworząc ilustracje do serii "Majaki", próbowałam odnieść się do miejsc niezwykłych, które wywołują w człowieku uczucie przebywania na granicy jawy i snu. Są to miejsca gdzie odnosimy wrażenie obcowania z zaświatami, innym wymiarem, rzeczami, które są nam nieznane i wydają się wręcz nierealne. W swoich rysunkach staram się wywołać w widzach takie właśnie odczucia. Zależy mi, aby każdy miał swobodę interpretacji i mógł samodzielnie odnieść się do dzieła – mówi o swoich pracach Maria Lewandowska. - Inspirację twórczą czerpałam z wielu miejsc, takich jak muzyka czy literatura. Ogromną rolę w mojej twórczości odgrywa mitologia skandynawska oraz japońska, a także polski folklor, z którego bogactwa często korzystam, próbując stworzyć coś nietuzinkowego.

Elementem wyróżniającym prace, które znajdą się na wystawie są z pewnością detale. Powtarzające się wzory, które wraz z monochromatycznością rysunków spajają wszystko w jednolitą całość. Ulubionym narzędziem artystki jest tusz. Dlatego w swojej twórczości najczęściej używa rozmaitych długopisów, mazaków a także posługuje się tradycyjnym piórkiem i tuszem. Inspiruje ją muzyka, literatura (mitologia). Bardzo bliska jest jej kultura Japońska, która ukształtowała zainteresowania artystki a także spojrzenie na świat.

Wernisaż wystawy grafik Marii Lewandowskiej pt. "Majaki" odbędzie się 19 października 2017 o godzinie 18:00 w Galerii Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, ul. Sobieskiego 255. Wstęp wolny.

Maria Lewandowska jest 25-letnią studentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Grafiki Artystycznej. Wcześniej ukończyła studia na PJATK (Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych) na kierunku Grafika. Sztuką interesuje się od 12 roku życia, wtedy rozpoczęła przygodę z rysowaniem, którą to umiejętność rozwija do dnia dzisiejszego.
qrator

foto: WCKPrzeczytaj również
Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie został przeniesiony do Internetu. Z uwagi na obostrzenia...

2020-11-28 13:31:50

Już jutro każdy będzie mógł zapoznać się z krótkometrażowym filmem zrealizowanym przez Wejherowskie Centrum kultury, który opowiada o udziale mieszkańców Pomorza i Kaszub w Bitwie Warszawskiej.

2020-11-10 09:14:46

W najbliższy wtorek w wejherowskim Muzeum odbędzie się autorski koncert pianisty jazzowego Michała Ciesielskiego, połączony z promocją jego ostatniej płyty Share Lokation. Kompozytor i wykonawca...

2020-10-19 12:16:14

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!