31
Marka, Wiktoryny, Zenona

ZNOWU REMIS

2017-10-20 09:53:28

We środę piłkarze Gryfu Wejherowo odrabiali ligowe zaległości. W zaległym meczu II ligi piłki nożnej zmierzyli się na Wzgórzu Wolności z Legionovią Legionowo. Po trzymającym w napięciu spotkaniu mecz zakończył się podziałem punktów.

Żółto-czarni podeszli do spotkania mocno zdeterminowani i głodni zwycięstwa. Brak wygranych mocno komplikuje ich sytuacje w lidze, a seria remisów zepchnęła naszą drużynę do strefy spadkowej. Nic dziwnego, że piłkarze chcieli wreszcie przełamać własną niemoc.

Od pierwszego gwizdka Gryf dominował i atakował. Legionovia skutecznie się broniła, z rzadka próbując kontratakować, lecz najczęściej robiła to niemrawo i nieskutecznie. Sytuacja zmieniła się w 20 minucie, kiedy to goście zdobyli bramkę. Gol na 0:1 jeszcze bardziej skomplikował sytuację gospodarzy, którzy do końca pierwszej połowy nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej sytuacji strzeleckiej.

Po zmianie stron Gryf od razu ruszył odważnie na gości, spychając ich do głębokiej defensywy. Żółto-czarni nieprzerwanie atakowali, konsekwentnie dążąc do zmiany wyniku. W miarę upływu czasu rosła nerwowość i świadomość uciekającej szansy. Kolejne znakomite sytuacje strzeleckie Gryfa były marnowane albo brakowało szczęścia. Legionovia rozpaczliwie się broniła, a gdy już wydawało się że bramka padnie, gości ratował słupek. Do 90 minuty Gryfowi nie udało się strzelić bramki i w oczy kibicom zaczęło zaglądać widmo porażki. Jednak upór gospodarzy został wynagrodzony w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym, strzałem zza pola karnego wyrównującą bramkę dla wejherowian zdobył Michał Trąbka.

Gryf Wejherowo remisują na własnym stadionie z Legionovią Legionowo 1:1. Cieszy nieustępliwa postawa żółto-czarnych ale szkoda kolejnych straconych punktów. Niecierpliwie czekamy aby gryfici zgarnęli pełną pulę punktową, co pozwoli im uciec ze strefy spadkowej.

Gorzką pigułkę musieli przełknąć wejherowscy kibice. W sobotę, piłkarze WKS Gryf Wejherowo przegrali na własnym boisku 1:3 z Pogonią Lębork. Żółto-czarni wciąż pozostają bez zwycięstwa w tym roku.

2024-03-25 10:18:00

Kolejny mecz bez zwycięstwa. Tym razem Gryf Wejherowo po zaciętej walce przegrał na wyjeździe z Gryfem Słupsk 0:2. Najbardziej niepokoi brak skuteczności żółto-czarnych.

2024-03-17 22:19:20

Na pierwsze zwycięstwo piłkarzy w rozgrywkach ligowych w tym roku przyjdzie nam jeszcze poczekać. W niedzielę, 10 marca na Wzgórzu Wolności Gryf Wejherowo przegrywa z Jaguarem Gdańsk 0:2.