OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

SPRAWCA PROFANACJI ZATRZYMANY

2017-11-08 23:56:13

Praca specjalnego policyjnego zespołu przyniosła efekt. Pomorska Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o niszczenie grobów i wykradanie ludzkich szczątków, który na przestrzeni kilku ostatnich lat miały miejsce w Gdyni, Gdańsku, Lęborku a także w Redzie i Wejherowie. Pisaliśmy o tych zdarzeniach w 2015 roku.

Zniszczenia dokonywane na cmentarzach sugerowały, że nie mamy tu do czynienia z chuligańskim wybrykiem, a celowym i zaplanowanym działaniem o niejasnych motywach. Podejrzewano nawet, że za tymi makabrycznymi wydarzeniami może stać bliżej nieokreślona sekta. Kolejne zniszczone nagrobki i naruszone trumny tylko podsycały spekulacje. Wyjaśnieniem sprawy zajęła się specjalna grupa dochodzeniowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Żmudna praca funkcjonariuszy przyniosła efekt. Dzisiaj zatrzymany został 54-letni mieszkaniec Gdańska podejrzany o niszczenie miejsc pochówku i wykradanie zwłok z grobów na cmentarzach w Gdańsku, Gdyni, Redzie, Wejherowie i Lęborku. Policja przypisuje mu co najmniej dziesięć cmentarnych kradzieży. Najprawdopodobniej mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Tajemnicą pozostają motywy jakimi kierował się profanując miejsca pochówku, a także klucz według którego wybierał groby które niszczył. Wiadomo, że wydobyte i skradzione przedmioty zakopywał na terenie lasu w rejonie cmentarza Srebrzysko w Gdańsku. Nie wiadomo na razie, czy ukrywał też tam skradzione ludzkie szczątki. 54-latek swoje dokonania skrupulatnie notował. Przejęte przez policjantów zapiski zawierają szczegółowe informacje na temat popełnionych przez mężczyznę przestępstw.

Sprawa jest rozwojowa. Mężczyźnie mogą zostać postawione kolejne zarzuty. Trwają czynności sprawdzające mające ustalić ewentualną odpowiedzialność zatrzymanego za kradzieże na kolejnych cmentarzach, także poza województwem pomorskim. 54-latek swój proceder mógł uprawiać nawet od 10 lat.

qrator

foto: archiwumPrzeczytaj również
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poszukuje zaginionej 17-letniej Natalii Klawikowskiej z Wejherowa, która wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania.

2018-10-11 10:14:51

W niedzielę 7 października na drogach województwa pomorskiego przeprowadzana będzie prewencyjna akcja policyjna "Piesi", która będzie się skupiać na egzekwowaniu przepisów ruchu drogowego w...

2018-10-06 20:12:24

Łączenie narkotyków z jazdą samochodem to nie najlepszy pomysł. Tacy kierowcy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Za jazdę pod wpływem środków psychoaktywnych grozi kara...

2018-09-30 15:21:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!