START MŁODYCH JUDOKÓW

START MŁODYCH JUDOKÓW

Znakomity występ młodych wejherowskich judoków na turnieju Grizzly Judo Cup...
ODWOŁANY MECZ

ODWOŁANY MECZ

Pogoda nadal uniemożliwia rozgrywanie meczów piłkarskich. W miniony weekend...
CENTRUM KRYZYSOWE

CENTRUM KRYZYSOWE

Powiat Wejherowski, jako drugi w województwie, uruchomił własne Centrum...
DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

Jutro w Kosakowie odbędą się główne uroczystości Dnia Jedności Kaszubów....
"DROGÓWKA" W AKCJI

"DROGÓWKA" W AKCJI

Od dziś do poniedziałku na drogach powiatu wejherowskiego funkcjonariusze...
19
Poniedziałek
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Aleksandryny, Jżzefa, Nicety
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

SPRAWCA PROFANACJI ZATRZYMANY

2017-11-08 23:56:13

Praca specjalnego policyjnego zespołu przyniosła efekt. Pomorska Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o niszczenie grobów i wykradanie ludzkich szczątków, który na przestrzeni kilku ostatnich lat miały miejsce w Gdyni, Gdańsku, Lęborku a także w Redzie i Wejherowie. Pisaliśmy o tych zdarzeniach w 2015 roku.

Zniszczenia dokonywane na cmentarzach sugerowały, że nie mamy tu do czynienia z chuligańskim wybrykiem, a celowym i zaplanowanym działaniem o niejasnych motywach. Podejrzewano nawet, że za tymi makabrycznymi wydarzeniami może stać bliżej nieokreślona sekta. Kolejne zniszczone nagrobki i naruszone trumny tylko podsycały spekulacje. Wyjaśnieniem sprawy zajęła się specjalna grupa dochodzeniowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Żmudna praca funkcjonariuszy przyniosła efekt. Dzisiaj zatrzymany został 54-letni mieszkaniec Gdańska podejrzany o niszczenie miejsc pochówku i wykradanie zwłok z grobów na cmentarzach w Gdańsku, Gdyni, Redzie, Wejherowie i Lęborku. Policja przypisuje mu co najmniej dziesięć cmentarnych kradzieży. Najprawdopodobniej mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Tajemnicą pozostają motywy jakimi kierował się profanując miejsca pochówku, a także klucz według którego wybierał groby które niszczył. Wiadomo, że wydobyte i skradzione przedmioty zakopywał na terenie lasu w rejonie cmentarza Srebrzysko w Gdańsku. Nie wiadomo na razie, czy ukrywał też tam skradzione ludzkie szczątki. 54-latek swoje dokonania skrupulatnie notował. Przejęte przez policjantów zapiski zawierają szczegółowe informacje na temat popełnionych przez mężczyznę przestępstw.

Sprawa jest rozwojowa. Mężczyźnie mogą zostać postawione kolejne zarzuty. Trwają czynności sprawdzające mające ustalić ewentualną odpowiedzialność zatrzymanego za kradzieże na kolejnych cmentarzach, także poza województwem pomorskim. 54-latek swój proceder mógł uprawiać nawet od 10 lat.

qrator

foto: archiwumPrzeczytaj również
Od dziś do poniedziałku na drogach powiatu wejherowskiego funkcjonariusze Policji prowadzić będą akcję prewencyjno-kontrolną "Piesi". Działania skupiać się będą na kontroli zachowania pieszych i...

2018-03-17 18:35:00

Potrójna głupota kierującego. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali w Rumi kierowcę, który zlekceważył wezwania patrolu do zatrzymania się. Ucieczka przed kontrolą drogową to dopiero początek...

2018-03-16 11:02:50

Już jutro na ulice wyjdą funkcjonariusze drogówki, którzy w ramach akcji pod kryptonimem "Pasy" będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Akcja będzie realizowana na drogach...

2018-03-14 14:54:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!