NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NISZCZĄ ZNAKI

2017-11-16 11:04:07

Brawurowa jazda wejherowskimi ulicami często kończy się niszczeniem znaków i urządzeń drogowych. Sprawcy bardzo często pozostają anonimowi.

W miarę budowy nowych dróg oraz przy przebudowie już istniejących bardzo często wymieniane jest oznakowanie przydrożne. Dodatkowo nowe oznakowanie instalowane jest przy przejściach dla pieszych i tzw. "wysepkach" na drodze,  szczególnie w obrębie rond. Oznakowanie, oprócz informowania kierowców o organizacji ruchu kołowego, ma uczynić nasze ulice bezpieczniejszymi. Okazuje się jednak, że część kierowców jeżdżąc brawurowo i często niezgodnie z przepisami niszczy przydrożne oznakowania. Na razie nie doszło do sytuacji w których ktoś odniósłby poważne obrażenia Lae jest kwestią czasu aż do tego dojdzie.

Z doświadczeń wejherowskiej Straży Miejskiej wynika, że coraz częściej  uszkadzane są znaki zamontowane na tzw. wysepkach rozdzielających pasy ruchu drogowego, przed rondami z ruchem okrężnym. Dochodzi także do najeżdżania na znaki drogowe montowane na poboczu dróg.

Na szczęście znaki zamontowane na pasach rozdzielających drogę wykonane są z tworzywa sztucznego więc podczas najechania na nie kierowca ryzykuje najczęściej tylko uszkodzenie pojazdu. Znaki drogowe są wykonane z lekkich stopów metali i tak montowane aby w przypadku zderzenia z nimi nie stawiały dużego oporu.

Straż Miejska apeluje aby zachować ostrożność i umiarkowanie, a dojeżdżając do skrzyżowań z wysepkami rozdzielającymi pasy ruchu nie wyprzedzać za wszelką cenę i nie przejeżdżać po "wysepce". Sprawcy takich uszkodzeń będą odszukiwani i karani.

opr. qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Niedopełniają obowiązków administracyjnych i podrzucają swoje śmieci innym. W Wejherowie Straż Miejska zapowiedziała skontrolowanie zarejestrowanych na terenie miasta firm w zakresie posiadania...

2018-03-09 10:16:05

Wybijali szyby wiaty przystankowej. Co nimi powodowało, nie wiadomo. Straż Miejska zidentyfikowała jednego ze sprawców dewastacji.

2018-02-20 08:15:56

Fantazja kierowców jeżdżących po alkoholu nie zna granic. Bezmyślność połączona z pewnością, że im nic się nie stanie bywa zgubna. Najgorsi są recydywiści.

2018-02-15 08:30:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!