OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

NISZCZĄ ZNAKI

2017-11-16 11:04:07

Brawurowa jazda wejherowskimi ulicami często kończy się niszczeniem znaków i urządzeń drogowych. Sprawcy bardzo często pozostają anonimowi.

W miarę budowy nowych dróg oraz przy przebudowie już istniejących bardzo często wymieniane jest oznakowanie przydrożne. Dodatkowo nowe oznakowanie instalowane jest przy przejściach dla pieszych i tzw. "wysepkach" na drodze,  szczególnie w obrębie rond. Oznakowanie, oprócz informowania kierowców o organizacji ruchu kołowego, ma uczynić nasze ulice bezpieczniejszymi. Okazuje się jednak, że część kierowców jeżdżąc brawurowo i często niezgodnie z przepisami niszczy przydrożne oznakowania. Na razie nie doszło do sytuacji w których ktoś odniósłby poważne obrażenia Lae jest kwestią czasu aż do tego dojdzie.

Z doświadczeń wejherowskiej Straży Miejskiej wynika, że coraz częściej  uszkadzane są znaki zamontowane na tzw. wysepkach rozdzielających pasy ruchu drogowego, przed rondami z ruchem okrężnym. Dochodzi także do najeżdżania na znaki drogowe montowane na poboczu dróg.

Na szczęście znaki zamontowane na pasach rozdzielających drogę wykonane są z tworzywa sztucznego więc podczas najechania na nie kierowca ryzykuje najczęściej tylko uszkodzenie pojazdu. Znaki drogowe są wykonane z lekkich stopów metali i tak montowane aby w przypadku zderzenia z nimi nie stawiały dużego oporu.

Straż Miejska apeluje aby zachować ostrożność i umiarkowanie, a dojeżdżając do skrzyżowań z wysepkami rozdzielającymi pasy ruchu nie wyprzedzać za wszelką cenę i nie przejeżdżać po "wysepce". Sprawcy takich uszkodzeń będą odszukiwani i karani.

opr. qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Naklejanie ulotek, informacji i reklam na fasadach budynków, znakach drogowych, skrzynkach elektryczny, rynnach oraz wszelkiej przydrożnej i przychodnikowej infrastrukturze na terenie miasta jest...

2018-10-10 09:56:40

W sytuacji wypadku, każdy z nas zobowiązany jest udzielić pomocy poszkodowanym i zawiadomić służby ratunkowe. Ważne aby działać szybko, ponieważ prędko udzielona pomoc ma decydujące znaczenie dla...

2018-09-12 22:36:45

Najbardziej uciążliwe są najdrobniejsze przestępstwa i występki. To one powodują, że nie czujemy się bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest aby odpowiednie służby szybko reagowały. W ten sposób...

2018-09-07 14:09:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!